Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Anne

Несамостоятелността психично заболяване ли е?

Препоръчан отговор

Току - що ме застреляха с един бисер, че несамостоятелността е психично заболяване. Значи хората, които не умеят да готвят, да си връзват обувките, да пазаруват, защото не могат да смятат и не искат да попадат в кофти ситуации, това че не могат да се къпят или сами да се ориентират из голям град прави ли ги луди?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма такова нещо. По-скоро зад подобен тип поведение може да стоят определени (несъзнавани) психически проблеми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Психично заболяване е ако те е страх да си сам.

Имам колежка, която така и не се е оправила, от години, лекарства пие но ефект никакъв.

Излиза само с придружител - с мама или с татко - около блока на разходка и това.

Дали я къпят и обличат вече не знам.

Затворена между четири стени баси

:(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Психично заболяване е ако те е страх да си сам.

Имам колежка, която така и не се е оправила, от години, лекарства пие но ефект никакъв.

Излиза само с придружител - с мама или с татко - около блока на разходка и това.

Дали я къпят и обличат вече не знам.

Затворена между четири стени баси

Това е агорафобия.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не бе, питам психично заболяване ли е това човек да не може да смята и пазарува, защото има дискалкулия.

Психично заболяване ли е, че на човек му е трудно да си връзва връзките, защото са му сложни възлите?

Психично заболяване ли е човек да не готви, защото му се вижда трудно и сложно?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е агорафобия.

Не й знам диагнозата - тя не контактува с хора, нали ви казах, но щом пие лекарства за нерви и за мозък - значи е на психическа основа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не бе, питам психично заболяване ли е това човек да не може да смята и пазарува, защото има дискалкулия.

Психично заболяване ли е, че на човек му е трудно да си връзва връзките, защото са му сложни възлите?

Доста смесваш нещата. Да не можеш да смяташ или да си връзваш връзките са нарушения в нервната система (мозъка). Да можеш да готвиш, е талант, а да не можеш - липса на такъв.

Не й знам диагнозата - тя не контактува с хора, нали ви казах, но щом пие лекарства за нерви и за мозък - значи е на психическа основа.

Много зависи от конкретния човек.

Според някои това състояние е свързано с лошо взаимодействие между лимбическата система и неокортекса. Според други може да е вид невроза. За едни хора е валидно едното, за други - другото.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всичко това са симптоми на заболяването ти и ти самата много добре знаеш това, нали ?

Това е агорафобия.

При острата агорафобия тя няма как да излезе на разходка, дори и с придружител.

Диагнози по интернет няма как да се поставят, хеле пък от лаици.

Всички сме башка луди.

башкЪ :ph34r:

ама някои сме по-луди от другите ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е нормално човек да го е страх да извърши дадено действие, защото го е страх от това, че няма да се справи. Откъдето и да го погледнеш, това е на психична основа. Както е на психична основа човек да си мисли, че е най-най и може да се справи с всичко. Справка - Хитлер.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Питах дали е психично заболяване, щото някакви простаци ме изкараха луда. Интересувам се от психология, но никъде не съм срещала да пише че несамостотелните са луди!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То си е донякъде и от възпитанието. Незнам за заболяванията на психическа основа,не съм психиолог. Предполагам ги има. Но виж как има хора които си го придобиват това така да се каже заболяване. От малки са свиканли всичко да им е на поднос и така до 18-19 и после сами не може да се оправят. Няма да водим спорове на тема възпитание, друга ми е мисълта-как придобиват с времето някаква психологическа нагласа,че не могат сами и всчко на поднос трябва да им се поднася. За това и няма да глезя децата си. Аз например от малък съм оставен сам да взимам решения, да имам своя глас ако се наложи нещо и така.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всичко това са симптоми на заболяването ти и ти самата много добре знаеш това, нали ?

башкЪ :ph34r:

ама някои сме по-луди от другите ;)

И аз така го бях написал, ама след това за по-сигурно се разрових из Гугъл и видях, че правилно е башка. Поне според нашия тълковен речник. ;)

http://rechnik.chitanka.info/w/башкъ

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тук не става въпрос за поставяне на диагнози, а за описване на състояния. Агорафобията е доста очевидно за разпознаване състояние, но пък за сметка на това причините, които го пораждат, са обект на дебати. ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е нормално човек да го е страх да извърши дадено действие, защото го е страх от това, че няма да се справи. Откъдето и да го погледнеш, това е на психична основа.

Така е, не е нормално - да не искаш да излезеш навън, да не обичаш живота - такъв, какъвто е.

Не е нормално да използваш и това като коз срещу другите - че са ти длъжни да ти бъдат роби.

Не е нормално да мразиш хората и да те е страх от тях.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Току - що ме застреляха с един бисер, че несамостоятелността е психично заболяване. Значи хората, които не умеят да готвят, да си връзват обувките, да пазаруват, защото не могат да смятат и не искат да попадат в кофти ситуации, това че не могат да се къпят или сами да се ориентират из голям град прави ли ги луди?

Несамостоятелността в повечето случаи е плод на домашно възпитание.

В основата на неумението да готвиш и да си връзваш обувките в повечето случаи стои липсата на самостоятелност.

Неумението да пазаруваш, да се къпеш и да се ориентираш в непозната обстановка в повечето случаи говори за липса на опит.

Мързелът също е фактор, който пречи на човек да бъде самостоятелен.

Ако несамостоятелността и липсата на умения не се дължат на описаните от мен причини, налице е здравословен проблем - физически или психически.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е задължително да е на психична основа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е задължително да е на психична основа.

ами страховата невроза си е у главата та

сега някакви чакри отваря, прави разни рейки мейки - ептен зле стана

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ами страховата невроза си е у главата та

сега някакви чакри отваря, прави разни рейки мейки - ептен зле стана

Само рейки и трябва! :(

Един познат си докара куп проблеми от всякакво естество благодарение на разни източни практики.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...