Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

3 март - Национален Празник на България

Препоръчан отговор

• Отговори 252
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Честит празник!   

Горда Стара планина, до ней Дунава синей, слънце Тракия огрява, над Пирина пламеней.     Мила Родино, ти си земен рай, твойта хубост, твойта прелест, ах, те нямат край.      

Честит Нацонален Празник Трети Март! ПРИПОМНЯМ:" На 8 септември 1875 г. Българският Революционен Комитет в Букурещ ( Ботйов, Д. Ценович,И. Драсов,Д. Шопов и Д-р Чобанов ) издава следующите прокламации към българския и турския народ: БЪЛГАРСКАТА: Мили народе български...; Честта,имотът и животът на твоите деца са изложени на произвол и на подигравка,само ти не намираш отеческо правосъдие там, где го търсиш..... Всеки от вас,и които оставате в къщите си и като вземате оръжието в ръка,не трябва да бива ни най-малко ожесточен против мирните турци,наши съжители и състрадатели.Напротив,длъжни сте да им дадете братска ръка,помощ и покровителство,ако бъдат преследвани от правителството... Честта,животът и имотът на мирните турци трябва и на вас да бъдат толкова мили и свети,колкото са и за тях. НА ТУРСКИ ЕЗИК: До мюсулманите от Европейска Турция. Съотечесвеници! Известно е,че всеки народ за свята доброчестина и спокойствие плаща данък на своето правителство.За тая цел и ние жителите на така наречената османска висока държава,ако и да дадохме последната си бодка,пак виждаме,че няма нито един народ по-беден и по-западнал от нас.Причината на това е само досегашното правителсво. Неоспоримо е,че и занапред,ако останем под управлението на същото правителство,положението ни ще бъде още по-окаяно... На 28 август 1291г. от егира На 28 август 1895 г. от Христа" Цитатът е от Захари Стоянов. А какво се е променило днес: Няма нито един народ по-беден и по-западнал в Европа от моя народ... "Народе????..."

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Честит Нацонален Празник Трети Март!

ПРИПОМНЯМ:" На 8 септември 1875 г. Българският Революционен Комитет в Букурещ ( Ботйов, Д. Ценович,И. Драсов,Д. Шопов и Д-р Чобанов ) издава следующите прокламации към българския и турския народ:

БЪЛГАРСКАТА:

Мили народе български...;

Честта,имотът и животът на твоите деца са изложени на произвол и на подигравка,само ти не намираш отеческо правосъдие там, где го търсиш.....

Всеки от вас,и които оставате в къщите си и като вземате оръжието в ръка,не трябва да бива ни най-малко ожесточен против мирните турци,наши съжители и състрадатели.Напротив,длъжни сте да им дадете братска ръка,помощ и покровителство,ако бъдат преследвани от правителството... Честта,животът и имотът на мирните турци трябва и на вас да бъдат толкова мили и свети,колкото са и за тях.

НА ТУРСКИ ЕЗИК:

До мюсулманите от Европейска Турция.

Съотечесвеници!

Известно е,че всеки народ за свята доброчестина и спокойствие плаща данък на своето правителство.За тая цел и ние жителите на така наречената османска висока държава,ако и да дадохме последната си бодка,пак виждаме,че няма нито един народ по-беден и по-западнал от нас.Причината на това е само досегашното правителсво. Неоспоримо е,че и занапред,ако останем под управлението на същото правителство,положението ни ще бъде още по-окаяно...

На 28 август 1291г. от егира

На 28 август 1895 г. от Христа"

Цитатът е от Захари Стоянов.

А какво се е променило днес: Няма нито един народ по-беден и по-западнал в Европа от моя народ...

"Народе????..."

а, ти ако сравняваш времената ще стигнеш до извода, че за 150 години нищо не се е променило.....Виж още от същата дата какво е написал същия източник :

На 8-ий Септемврия 1875 год."

Разбира се, че всичките членове и съзаклятници на революционния комитет, които досега се хранеха само с голи въображения, след прочитанието на това възвание бяха препълнени с радост. Подир десятина дена дойде и Стамболов през Цариград, из Румъния, облечен в турски дрехи, с бръснат врат и с толумбаджийски калеври на краката. Той разказа, че мнозина апостоли са минали в България да дигат въстание, че големи приготовления стават навсякъде да се дигне всичкият народ против своите угнетители. Стамболов беше така също апостол и скоро замина за Стара Загора, която беше избрал за свой център.

Скоро служащите по железницата и в Сеймен получиха известие да заминуват за Заара, гдето според казванието на куриерите всичко било наредено, турците треперели, българите се окуражавали от час на час и други още новини, които бяха в състояние да съблазнят всяка чувствителна душа. Много призвани, малко избрани; от многото съзаклятници, които си сучеха мустаките на кръв и които пееха "Стани, юнак балкански" със сълзи на очите, само няколко тръгнаха за Стара Загора, а именно: Георги Икономов, Ст. Гергюв-Чифутина, Койчо Гергев, Стойчо Петков и Никола Станчев. В числото на тия последните беше и наша скромност. Щом получих радостното известие, същата вечер още се разпоредих да раздам дрехите си по разни лица, съвсем безплатно. За да се вземе във внимание просбата за оставката от железницата, съчиних фалшиво писмо, че майка ми била уж болна, което представих на началника на станцията.

През цялата нощ, колкото другари бяхме събрани да вървим за Стара Загора, не затворихме очи. Та можеше ли да се заспи в такава минута!

На другия ден аз заминах сам за Стара Загора. Докато намеря Стамболова в тоя последния град, два дена се минаха. Той се криеше не от турците и тяхната полиция, но от ония калпави българи, които има във всеки град и които се наричат чорбаджии. Представителите на това ниско съсловие в Стара Загора, които успели да подушат от уста в уста, че в града се крие бунтовник, бяха викали Коля Ганчев, познат и на турците по своите патриотически дела, когото бяха заплашили с предавание на правителството, ако в разстояние на 24 часа не изгони из града опасния човек. Най-после, късно една вечер, Михал Жеков ме заведе в къщата на друг един стар патриотин, Колю Райнов, гдето квартируваше Стамболов, и гдето ние се промъкнахме с голямо предпазвание. Бъдещият двигател на въстанието седеше в една тясна миризлива стаичка, без свещ и без всякакви постилки, сам-саминичък, като че да беше затворник. В едната си ръка държеше револвер за всеки случай, а малко по-настрана върху едно столче лежаха писмените му принадлежности, състоящи от един попски девит, няколко листа бяла книга, една карта на Балканския полуостров, телескоп и компас. От много ходение пешком краката му бяха затекли, които той киснеше в прясол.

Тая нощ дойдоха при нас много селяни из околността, между които бяха и двама войводи от с. Хаинето, дядо Никола Веранчето и Иван Сетирелията, дошли нарочно за споразумение. Тия бяха въоръжени от краката до главата и така самоуверено говореха за приготовленията в своите села, щото две минути маене беше напусто.

- Числото на моите момчета сега засега - казваше дядо Никола с достойнството си на войвода, без да погледне даже наоколо си - възлиза на 700 души. В това число влизат и 80 души турци, мои подчинени хора, готови да грабнат пушките на първи позив. Аз мисля, че с тая смесена дружина ще да можа да завзема Хаинския боаз, щом стане въстанието.

Неговият другар Сетирелията, който не снемаше ръката си от своя бялочиренен нож, при всичко че в стаята нямаше нито турци, нито други някои неприятели, потвърдяваше думите на първия с клюмванието на главата си.

- Що нещо поганска вяра съм изклал - продължаваше тоя последният, - ио никога не можаха да ме усетят, защото знаех как да постъпя. Щом убиех някого, затрупвах го със сухи дърва и малко барутец на челото му, който запалвах - пламваше тялото като кибритена клечка.

Всички присъствующи, най-много любопитният Стамболов, зяпаха в устата на страшния разказвач, който лъжеше безобразно.

- А ти, дядо Никола, до колко души има да си заклал? - попита Михал Жеков.

- Господ ги знае, синко! Мъчно е да се преброят - отговори той след няколкоминутно мълчание.

Това е обща характеристика на всички лъжевойводи в по-новите врмена. Тия никога не са се одушевлявали от патриотически вдъхновения, както това е било с младите работници4. Наистина, че тия са излязвали няколко пъти по Балкана, като например Тотювото и Панайотово минувание в 1887 г., но това беше тогава, когато турците гледаха на българските чети като на разбойници и целта им още не беше определена. По-после обаче, когато нуждата от войводи започна да се усеща от година на година повече, поведението на тия някогашни юнаци беше неудовлетворително, ако не и скандальозно. По време на Заарското въстание много момчета се събраха из румънските градове, които нямаше кой да поведе.

Когато предложили на хвърковатия войвода да развее байряка, той противопоставил условия, че преди да изтегли саблята, трябвало да му отпусне комитетът една значителна сума пари, с която да гарантира своето семейство, в случай, че ще падне на бойното поле. Нашите войводи бяха станали цели барони. Панайот Хитов се отнесе, все по това време, още по-унизително. Той докопчил от комитета около 250 жълтици, уж да събира чета, с които избяга в Сърбия, като си купи от Румъния лозови пръчки, да си сади лозе в Белград!

Това същото се случи и в 1876 година. Когато патриотите си блъскаха главите по кой начин да минат тихия бял Дунав, Тотю войвода подкопаваше стената на една кръчмарница с грабителска цел; а Панайот Хитов, след като накара комитета да му купи оръжие, първо качество, скъпи бииокли, тасче с изкуствена машинка, да пие на Балкана вода и пр.,стана невидим из Румъния. Колкото за действията му в сръбската и руската война, аз не можа да кажа нищо определително. За дяда Панайота нека кажат сливенци. Старите войводи имаха значение и кураж дотогава, докогато минуваха за хайдути и докогато турските аени ги имаха за бабаити на равна степен с турците. Щом думата комита доби право на гражданство, щом бесилките се устроиха из България, мисията на старите войводи престана вече. Нови идеи - нови хора!

Аз съм бил много пъти очевидец, че когато ястъклиите мустаци обират паяжината, младите момчета са се сражавали с левска решителност. Причината на това е твърде проста. Хора, които са спечелили веднъж името войвода или друго някое прилагателно от юнашкия катехизис, по само себе си се разбира, че не им се умира твърде лесно, защото ги блазни бъдещето. Помня, когато Панайот пишеше от Белград до русчукския комитет, във всяко писмо загатваше: "Нужно е да се поразмисли за избиранието на един народен главатар." Същото това се случва и с дипломиранит. Сгъната диплома и турена в пазвата, се равни с един добър чифлик и с няколко воденици. "Защо я аз имам, когато не можа да й усетя добрината" - разсъждава нейният притежател и стиска очи пред всякакъв позор.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Честит празник българи!Поклон пред светлата памет на героите борили се за освобождението ни!

Нека в днешния ден с едно писмо ,написано 1873г. да си припомним на каква кауза посветиха живота си те и да се запитаме за какво живеем ние :-)

Байовци,

Ето, че паднах в ръцете на враговете и ще напусна пътя на борбата преди да сме видели края на нашите въжделения.

Но с моята кончина не свървшва пътят, който трябва да извървите, така щото да не изгубят смисъл усилията ни.

Моята смърт не ще да спре бъдещето ни освобождение, нито трябва да скове сърцата и душите ви.

Знайте, че борбата за освобождението ни ще погълне в жертвения си олтар много от вас, но още повече ще погълне борбата след освобождението ни.

Внимавайте, в народната работа няма шега, освобождението ни трябва да бъде плод на нашите задружни усилия.

Вие, които ви грабят, безчестят и лъжат днешните ни управници, не мислете, че работата ни свършва с едното освобождение.

Не тя с това започва. Нашето драгоценно отечество, ще се нуждае от достойни хора, които да го водят по пътя на благоденствието, така щото да бъдем равни на другите европейски народи.

Ако допуснете утре, когато сте вече свободни да ви управляват днешните турски мекерета и разните му лихвари и чорбаджии, които и днес ви грабят най-безжалостно, то по-добре да си останем под сянката на султана.

Вярно е, че ние нямаме хора подготвени, но поне имаме хора честни и родолюбиви, които няма да се поколебаят да положат живота си за въздигането на държавата ни.

Не се полъгвайте, че тези които държат парите държат и бъдещето ви, защото тези пари те са ги взели от вас, а вие им се кланяте и ги въздигате, като слънце пред очите си.

Те няма да се поколебаят да посегнат към властта, а вие ще трябва да ги възпрете и да им поискате сметка, кой с какво е помогнал за освобождението ни, и давал ли е пари или казвал нека да стане па тогава. На такива аз съм им писал и преди”.

Днес е момента да си купите живот, които сега се продава, утре не и милиони да давате”.

Та тези, които покажат разписките с печата на Централния комитет, те нека живеят свободно в отечествното ни, а другите презрете и отсечете алчните им ръце желаещи властта само за да ви грабят.

За такива злоупотребяващи с народни пари, наказанието е само едно Смърт , смърт и пак смърт, както гласи и уставът ни. За тези, които петнят името на отечеството ни наказанието е Смърт, смърт и пак смърт.

За тези, които се възползват от непросветеността на народа ни и го грабят, уж били по-умни и учени, а всъщност лукави и хитри наказанието е Смърт, смърт и пак смърт.

За тези, които насаждат омраза между хората живеещи в нашето мило Отечество, било на етническа или верска основа, с цел докато се избивате по-между си, те да трупат богатства, наказанието е Смърт, смърт и пак смърт.

За тези, които обещават много, само и само да ги изберете да ви управляват, а после се отметнат от думите си, като кажат, че времената били трудни и те видите ли не предполагали че такова е положението, наказанието е конфискуване на имуществото и изгнание извън пределите на Отечеството ни.

За тези, които под булото на родолюбието, градят закони, а самите те не ги спазват или пък ги използват с цел своето облагодетелстване, наказанието е Смърт, смърт и пак смърт.

Това е което исках да ви кажа, надявайки се, че ще доведете борбата до край.

Бъдете силни братя и не щадете силите ,нито кръвта си, защото Отечеството ни няма да припише заслугите ви другиму, нито пък ще позволи да потънат в забвение.

И не забравяйте -

Аз неведнъж съм ви казвал: ” Тоз който ни освободи той ще да ни и пороби”

Времето е в нас и ние сме във времето, то нас обръща и ние него обръщаме.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 11 месеца по-късно...

Честит 3-ти март на всички българи! Нека не забравяме, че свобода даром не се дава.

Трябва да се борим за нея и да я утвърждаваме ден след ден.Нека не забравяме делото на нашите предци.

Публикувано изображение

Редактирано от Гост (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Честит празник! ...Макар, че на кого честитим? На тия, дето искат да ни въвлекат в ЕС с Гърция? Или на тия, дето ни запратиха в измислената криза на щатите? Погледнете щатите - след 3 години, нечуван бум на нови автомобили, а кризата засегна главно това производство. GM отново е на първо място по продажби в света, а всички американски автопроизводители взети заедно, имат печалба колкото половината брутен продукт на България. И ние се мъчим да излезем от "тяхната криза". Смешници. Смешници са и тия, дето си мислят, че правят голяма работа, мъчейки се да излязат от някаква криза! Каква криза бе? Гриша Ганчев отваря нови заводи, богатите стават по-богати на гърба на обикновения човек, а ние се чудим как да пестим от намалени и неизплатени заплати! Не, на тия типове няма да честитя празника!То за тях няма и празник де. И след 3 март е било така и сега продължава да бъде. Какво да празнувам?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Честит празник!

...

Какво да празнувам?

Празнувай това, че въпреки всичко изброено, като отидеш в някоя административна служба говориш на български, с българи, а не чужд език !

Празнувай това, че въпреки всички трудности и зор, който изпитваме, все пак ни го правят българи, а не чужденци !

Празнувай това, че никой никого не убива и/или затваря в държавата ни само защото се е нарекъл българин !

Празнувай това, че това, за което са мрели прадядовците ни се е сбъднало - днес ние живеем в България, и сме бългаски граждани, а не държавата ни да се казва по друг начин и да сме просто един народ без дом.

Защото по света има много повече народи и етноси, отколкото държави и само този факт, че си имаме собствена държава трябва компенсира останалото !

Честит празник на всички !

Публикувано изображение

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Еха, докторе, много патетично се изказа. Доколкото се сещам, Кунева иска да ни обезличава в Европа. Нещо не ми се връзва. А аз си празнувам. Отивам до магазина и чак не ми се пазарува. Вече яйцата от свободните кокошки станали 35-40 стотинки. Аз съм свободен петел, ама какво ме грее това? Циганите като нямат държава, зле ли са? Мисълта ми бе, че малцина са се оправили навремето. Мизерията е продължила с голяма сила. Прабаба ми пак е слугувала на чорбаджии за трохи хляб. И ти ме караш да се радвам? Ами радвам се. Радвам се на шефа, че гледам се оправил с нашите бонуси, дето му дадохме. Аз 5000 лева, още 300-400 човека по толкова...а вие си вдигайте врява колкото искате за бонусите на Нешева :) Да живее България, управниците ни и чорбаджиите:) За тях ще се радвам и празнувам.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

bildera_ , много се чудех дали да ти отговарям, и имай предвид, че съм смекчил доста тона си, нотова, че животът ти е труден и не е уреден както ти се иска - си виновен единствено и само ти самият.

Съжалявам, че ти го казвам, но стига мрънка за щяло и нещало.Кат някоя разглезена госпожичка си станал.

Алтернативата на 3-ти март е да сме останали под турско робство.Нито повече нито по-малко.

И сега щеше да седиш с фес ( ако въобще някой би разрешил да се родиш) , Левски и Ботев щяха да се заклеймявани като терористи, а да не говорим, за това че сега не си се образовал и не си оправил бъдещето и живота единствено и само заради тебе самият, а не защото те мачкат господарите ти, от чужда вяра и чужд народ !

Управниците и чорбаджиите ни днес, а и 134 година насам са българи, а не турци и това е единствено и най-важното нещо !

Ако искаш да видиш алтернативата - на древен и горд народ, който иска да бъде свободен, но не може - върви и виж как живеят кюрдите.След това се върни и приказвай пак, че живееш зле.

p.s.колкото до яйцата - виж във Франция в момента какви протести вървят срещу високата им цена , защото и там са на същия хал, като нас.Ама някой от нас да е излязал да замеря президента или премиера с яйца ?! За това кой ни е виновен ?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Устояли когда-то на Шипке

наши прадеды в праведной сшибке

с полудикой турецкой ордой.

Устояли совместно с болгарами.

С безоглядными в сечах да ярыми.

С не смиренными лютой бедой.

Были вместе болгары и русские

в годы яркие, в месяцы тусклые,

в дни разлук ради будущих встреч.

Труд ценившие выше, чем войны,

наши прадеды были достойны

наших общих славянских предтеч.

Ну, а значит, и сами мы праведны

в том, в чем наши суровые прадеды

были нашим предтечам сродни.

Ну, а значит, и впредь без ошибки

ведать нашим потомкам:

на Шипке

все спокойно навек — искони.

Владимир Семенович Савельев

(Из антологии «Болгария в русской поэзии», изд. «Русскiй Мiръ», Москва, 2008)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Честит празник!

...Макар, че на кого честитим? На тия, дето искат да ни въвлекат в ЕС с Гърция? Или на тия, дето ни запратиха в измислената криза на щатите? Погледнете щатите - след 3 години, нечуван бум на нови автомобили, а кризата засегна главно това производство. GM отново е на първо място по продажби в света, а всички американски автопроизводители взети заедно, имат печалба колкото половината брутен продукт на България. И ние се мъчим да излезем от "тяхната криза". Смешници. Смешници са и тия, дето си мислят, че правят голяма работа, мъчейки се да излязат от някаква криза! Каква криза бе? Гриша Ганчев отваря нови заводи, богатите стават по-богати на гърба на обикновения човек, а ние се чудим как да пестим от намалени и неизплатени заплати! Не, на тия типове няма да честитя празника!То за тях няма и празник де. И след 3 март е било така и сега продължава да бъде. Какво да празнувам?

Не просто празник, а помен за отдавна "забравени" от повечето българи събития. Почитаме миналото, настоящето не струва, а бъдещето няма да е по-светло, ако продължаваме да "забравяме".

Почитаме тях

Публикувано изображение

Еха, докторе, много патетично се изказа. Доколкото се сещам, Кунева иска да ни обезличава в Европа. Нещо не ми се връзва. А аз си празнувам. Отивам до магазина и чак не ми се пазарува. Вече яйцата от свободните кокошки станали 35-40 стотинки. Аз съм свободен петел, ама какво ме грее това? Циганите като нямат държава, зле ли са? Мисълта ми бе, че малцина са се оправили навремето. Мизерията е продължила с голяма сила. Прабаба ми пак е слугувала на чорбаджии за трохи хляб. И ти ме караш да се радвам? Ами радвам се. Радвам се на шефа, че гледам се оправил с нашите бонуси, дето му дадохме. Аз 5000 лева, още 300-400 човека по толкова...а вие си вдигайте врява колкото искате за бонусите на Нешева :) Да живее България, управниците ни и чорбаджиите :) За тях ще се радвам и празнувам.

За това царска България е просъществувала около 70години и след това стана Народна република България.

И комунистите, които бяха виновни за всичко след 1989година и "свалянето им от власт" не направиха нищо.

Чистка на номенклатурата или масово безумие? В какво сме се превърнали и имаме ли общо с тези, които са били на Шипка, освен едното нарицателно "българи"?

bildera_ , много се чудех дали да ти отговарям, и имай предвид, че съм смекчил доста тона си, нотова, че животът ти е труден и не е уреден както ти се иска - си виновен единствено и само ти самият.

Съжалявам, че ти го казвам, но стига мрънка за щяло и нещало.Кат някоя разглезена госпожичка си станал.

Алтернативата на 3-ти март е да сме останали под турско робство.Нито повече нито по-малко.

И сега щеше да седиш с фес ( ако въобще някой би разрешил да се родиш) , Левски и Ботев щяха да се заклеймявани като терористи, а да не говорим, за това че сега не си се образовал и не си оправил бъдещето и живота единствено и само заради тебе самият, а не защото те мачкат господарите ти, от чужда вяра и чужд народ !

Управниците и чорбаджиите ни днес, а и 134 година насам са българи, а не турци и това е единствено и най-важното нещо !

Ако искаш да видиш алтернативата - на древен и горд народ, който иска да бъде свободен, но не може - върви и виж как живеят кюрдите.След това се върни и приказвай пак, че живееш зле.

p.s.колкото до яйцата - виж във Франция в момента какви протести вървят срещу високата им цена , защото и там са на същия хал, като нас.Ама някой от нас да е излязал да замеря президента или премиера с яйца ?! За това кой ни е виновен ?

Всъщност, вината е колкото индивидуална, толкова и колективна. А недоволството може да бъде и подтик за опит за промяна. Редактирано от Гост (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чакай малко докторе. Не мрънкам. Казвам истината. Ако на теб ти се струва, че мрънкам, какво ще кажеш за стотиците ми колеги, дето спонсорират някакво българско малцинство в лицето на моите шефове и банкери? Споменах за бонусите, защото сега се вдигна голяма олелия за това, кой колко хилядарки народни пари гушнал. И тия хилядарки са взети от нас, дето си плащаме чинно данъците. Не са взети от шефа ми, дето на никой пари не дава, дори на фирмите партньори. Ей за това говоря, че имаме свобода, но тая свобода е за някои други, не за нас. Да, прав си, говорим на български, ама да ти кажа честно, много ме дразни мекането на управляващите. След като се смятат за българи, нека поне говорят книжовно в публичното пространство. А това, дали аз съм си виновен или не...ами да ти кажа, дори сега вземам 2-3 пъти повече пари отколкото 60-70 % от българите. Мен не ме мисли. Аз съм си направил сметката. Не мрънкам за себе си, а за всички останали, дето се мъчат с 200-300 лева заплати или още по-малки пенсии. Това, че съм спонсор на шефа си, е мой проблем. Айде да не намесвам и докторската тема, че там спонсорите ще станат много. Иначе, не си нацелил точния човек, с който да спориш за 3 март. Аз уважавам тоя празник. Дори за мен това е най-светлата дата в новата българска история. Обаче твърде постна ми се стори тая тема с тривиалните постове от рода на знаменце и "честит празник". Та затова рекох да разкърша малко кокали, че гледам в тоя форум доста се скучае. ;)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...

На датата 3-ти март не празнуваме настоящата мизерия, нито тъмното бъдеще. Правим помен за отминали времена и събития.

В днешно време повечето "българи" нямат общо с българите, освен наименованието.

Аз не се гордея, че живея в България, нито че ние мизерстваме. Не се гордея, че днес мълчим и ни мачкат.

Гордея се с това, което са постигнали дедите ни. Свобода, която обаче ние днес не се стремим да защитаваме.

Няма да се тупкам в гърдите какъв съм Българин, нито ще ви замерям с гръмки лозунги, картинки и знаменца.

Това е безочливо. Не забравяйте колко кървава е била цената на тази свобода. Единствената картина, която го показва е Опълчените на Шипка.

Не го забравяйте и не се прехласвайте по шарени картинки и гръмки лозунги.

...

Редактирано от Гост (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване