Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Програма "РО2006" за пенсионни и здравни осигуровк

Препоръчан отговор

Значи въпроса ми е следния:Майка ми е счетоводител и и е нужна тази програма,защото от тази година всички пенсионни и здравни осигуровки трябва да са на магнитен носител.Свалих програмата от сайта на НОИ и я инсталирах.Програмата работи,но могат да се въвеждат данни само за една фирма.А майка ми води счетоводството на няколко.Как може да се пренастрои програмата за няколко фирми?Програмата работи под DOS.Пробвах да инсталирам програмата в друга директория,но директорията не може да се сменя.Инсталира се само в С:РО2006.Благодаря предварително! :wors:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Инсталира се само в С:РО2006.

Сигурен ли си? Я вземи та прочети упътването!

Написано е доволно подробно!

Пътя се задава като аргумент...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В саита на НОИ има и версия за WIN и е доста по добре от тази за DOS

http://www.noi.bg/content/download/softwar...nstall_2006.rar

Редактирано от venmz (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре видях,че параметър 3 е за устройството където ще се инсталира програмата,но как се променят тези параметри?Благодаря за своевремения отговор! :wors:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
• За начално инсталиране се изпълнява:

NEW_INST  {{{{{{парам.1} парам.2} парам.3} парам.4} парам.5} парам.6}

Където:

Парам.1 – устройство, на което е инсталационната дискета

(стандартна стойност   А: )

Парам.2 – директория (папка), в която е записана инсталационната дискета

(стандартна стойност   \ )

Парам.3 – устройство, на което ще се инсталира “Ro2006”

(стандартна стойност   C: )

Парам.4 – директория (папка), в която ще се инсталира “Ro2006”

(стандартна стойност   \RO2006 )

Парам.5 – устройство, на което e инсталиран “Ro2005” за работа през 2005 година

(стандартна стойност   C: )

Парам.6 – директория (папка), в която е работил “Ro2005”

(стандартна стойност   \RO2005 ).

Ако си записал инст. дискета в c:\ro и искаш да инсталираш в d:\ro2006_1 /ако ще правиш 2 различни инсталации/ влизаш в c:\ro и пишеш:

new_inst c: \ro d: \ro2006_1

EDIT: Прочети тук.

Пробвай

В саита на НОИ има и версия за WIN и е доста по добре от тази за DOS

http://www.noi.bg/content/download/softwar...nstall_2006.rar

, както те е посъветвал venmz. Редактирано от directora (преглед на промените)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички за помоща!Изтеглих версията за уиндоус и се оправиха нещата.Още един път благодаря и от името на майка ми!! :P:);)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе, сигурни ли сте, че тази уин версия става за нещо?!? Последния ми допир с нея беше март 2005-та и хелпа и беше ужасен (аз все пак не сън счетоводител и това животно ми трябва!) - доколкото си споням само на няколко полета излизаше, и то от типа - "В точка 17.1 ... ", а тази номерация отсъстваше = това имаще хелп само за няколко точки ... . Да не говорим, че имаше разлики от типа "Вид осигурен 03 - самоосигуряващи се (Win) и 12 - самоосгуряващи се (DOS). А думите на началника на отдела приемащ тези декларации бяха: "не си и помисляй да употребяваш тази версия, за нищо не става". Та питам, защото отново ни предстои да се снабдяваме с поредната версия ... . А бе няма ли кой да направи вресия за Линукс, че тези досовски кирилизатори за МИК, с всяка нова версия на вин все по-трудно се подкарват ...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Значи въпроса ми е следния:Майка ми е счетоводител и и е нужна тази програма,защото от тази година всички пенсионни и здравни осигуровки трябва да са на магнитен носител.Свалих програмата от сайта на НОИ и я                        инсталирах.Програмата работи,но могат да се въвеждат данни само за една фирма.А майка ми води счетоводството на няколко.Как може да се пренастрои програмата за няколко фирми?Програмата работи под DOS.Пробвах да инсталирам програмата в друга директория,но директорията не може да се сменя.Инсталира се само в С:РО2006.Благодаря предварително! :nono:

<{POST_SNAPBACK}>

hi, botevbeerboys,

В тази тема, пост #13 съм написал упътването, което е цитирал directora, мисля на по-достъпен език. Надявам се да ти помогне.

А версията за Windows я нямам за читава - и не само аз мисля така.

Вярвам, че съм бил полезен. Успех! :bye:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробва ли просто да копираш файловете от новоинсталираната програма в друга папка, да направиш икона към .bat файла, който се намира в папката и да пуснеш програмата. Ако не се лъжа и така ставаше.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Пробва ли просто да копираш файловете от новоинсталираната програма в друга папка, да направиш икона към .bat файла, който се намира в папката и да пуснеш програмата. Ако не се лъжа и така ставаше.

<{POST_SNAPBACK}>

Не се лъжеш.

И много други работи стават лесно с тази програма, но хората така са се изнежили с графичния интерфейс на Windows, че като чуят за DOS и се спичат.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Версията за DOS е далеч по-удобна за работа. За windows поне тая за 2005 беше доста бъгава.

Не е проблем да се работи с повече от една фирма, горе е обяснено как. Eто от мен и няколко варианта за кирилица kirilica_dos.zip

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

<{POST_SNAPBACK}>

Наистина се получи така.Благодаря на тебе и на всички които се отзоваха! :blink:
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване