Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Препоръчан отговор

Коя операционна система предпочитате?(За отговор НАПИШЕТЕ САМО ДАДЕНИТЕ ЧИСЛА)

1. Windows 95

2. Windows 98

3. Windows ME

4. Windows NT

5. Windows 2000

6. Windows XP

7. Windows Vista

8. Windows 7

9. Windows 8 Consumer Preview

10. Linux

11. Mac OS X

12. Free Dos

13. Нито една от изброените

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1 до 12 ми се налага да поддържам, а се занимавам и с сървърни такива. Иначе най-харесвам 12 - сама се поддържа. Ама потребителите не искат да работят на нея... :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изброил си всички уиндоуси и линукс като общо понятие а не дистрибуции.ХР е все още най-използваната.Каква е целта незнам?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изброил си всички уиндоуси и линукс като общо понятие а не дистрибуции.ХР е все още най-използваната.Каква е целта незнам?

Ами коя предпочиташ ТИ.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

№8

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Коя операционна система предпочитате?(За отговор НАПИШЕТЕ САМО ДАДЕНИТЕ ЧИСЛА)

1. Windows 95

2. Windows 98

3. Windows ME

4. Windows NT

5. Windows 2000

6. Windows XP

7. Windows Vista

8. Windows 7

9. Windows 8 Consumer Preview

10. Linux

11. Mac OS X

12. Free Dos

13. Нито една от изброените

АМи

14. 2003

15. 2008

16. Solaris

17. AIX

18. HP-UX

19. FreeBSD

20. OpenBSD

21. NetBSD

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На 1 000 000 000 % предпочитам №10

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На 1 000 000 000 % предпочитам №10

Професионалистите нямат предпочитания. Те работят с това, което им дадат :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, но само, ако си професионалист.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вярно е, но от всичко с което съм работил най-много си предпочитам Линукс ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В момента - Windows 7. В мига когато остарея до толкова, че да не ми сa интересни никакви игри - Gentoo Linux или каквато там подобна(сорс базирана) ОС съществува тогава.

Това е, когато работиш. В къщи изборът си е твой (и на кесията ти, ако не си пират :)).

Редакция: Опа, забравих жената... Значи съм изцяло съгласен с капитана :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, но само, ако си професионалист.

E, аз съм. И не съм работил само с NetBSD и OpenBSD

А и NT има няколко версии, аз съм работил с 4 и 3.51

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пак лапешки истории ! Не си вадя хляба с компютри така че 8 и по рядко 11 а постояно през няколко минути съм с iOS.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

нещо не виждам къде да гласувам... иначе на компа имам linux и windows2000, сървъра дето ми цепи нетя - linux тия предпочитам но се е налагало да се занимавам и със всички останали + сървър 2003 и 2008 без windows 8... най много мразя os x (много калпава - каквато и версия да е - няма друга журнална файлова система дето толкова да се прецаква, най вече пермишъните на файловете) и въобще макболуците (щото наистина са си такива...)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

нещо не виждам къде да гласувам...

Това е VIP екстра ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А няма да посочвам номер а ще кажа тая която 10 години се използва ;) , дано и другите след нея имат тоя успех :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да слагаш наравно 95 и седмица, и да питаш коя предпочитам, даже не си виждал 95, аз unix не съм виждал, последно харесах повече kubuntu от ubuntu, ама те са като линукс, ама ми са различни :-) освен ако нямаш компютър на четири години, седмицата ти прецаква цялото гласуване за уиндоус секцията, която е многобройна. кажи ти на кои ОС си работил, непрофесионално. иначе бих гласувал за някой линукс, ама да ми бяха изброени.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отскоро съм с номер 9 и съм много по-доволен сравнение с 7-мицата поради ред причини.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всички без номер 7.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма две мнения, естествено предпочитам Windows 3.1, снимка:

Публикувано изображение

;)

А сега малко по-сериозно: Windows 7. Също така BSD и производните, например Mac OS X.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Nologo можеш ли да напраеш iso файл на диска с windows 3.1 че го търся отдавна,че имам големи спомени с него или торент файл също може.Благодаря предварително.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Nologo можеш ли да напраеш iso файл на диска с windows 3.1 че го търся отдавна,че имам големи спомени с него или торент файл също може.Благодаря предварително.

Тогава беше на дискети 16 ако не се лъжа. Явно спомените ви са по пресни а не от тогава.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е много редно да говорим за това, защото форумът има правила, виж по-точно т. 2.10. Ако искаш, може да пробваш Windows 3.1 онлайн. По-добрата идея е да потърсиш Windows 3.11, там е малко по-лесно с инсталацията.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е много редно да говорим за това, защото форумът има правила, виж по-точно т. 2.10. Ако искаш, може да пробваш Windows 3.1 онлайн. По-добрата идея е да потърсиш Windows 3.11, там е малко по-лесно с инсталацията.

той вече не е ли безплатен ???

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Windows не е безплатен. Microsоft не са свалили ограниченията за по-старите версии. Ще се радвам да го направят, но досега не съм прочел даже дума за официално сваляне на ограниченията. Същото важи и за доста други операционни системи със затворен код.

Малко се отплеснахме от темата, но нека все пак да обясня нещо доста интересно за Windows. Възможен е ъпдейт ъпгрейд (надграждане) от DOS до последната версия, видео:

http-~~-//www.youtube.com/watch?v=vPnehDhGa14

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Mlechko
      Моля, оставете вашия вот, за да преценим интензивността на употреба на такъв род инструменти.
    • от ined
      По какви формули се смята подобно вързване на тригер на Шмит? (не съм сигурен как се казва) на минусовия вход напрежението е постоянно, а се променя захранващото напрежение - напреженията на сработване на релето и изклюването му предварително не се знаят, но трябва с оградените резистори да се настроят с точност до 0.1V.  Платките са готови с LM393P и трябва само да се настроят да сработват при зададените напрежения - примерно да сработва при 13.6v и да изключва като падне под 13.0V

• от Carlo Dimov
      Здравейте на всички , 

Имам следния въпрос , тъй като съвсем скоро ще си вземам стабилна конфигурация за игри главно, бих искал да знам коя версия на 10ката би била подходяща за инсталиране както и стабилна и с възможно най - малко бъгове ? Всякакви линкове от замунда/арена и т.н. биха било много т полза . Благодаря предварително на всички
    • от Soviet Soldier
      Какво е вашето мнение относно предимствата и недостатъците ,на 3-те най-често използвани екранни съотношения? 

• от SAKATAR
      Здравейте, имах проблем с файла kernel32.dll. С Windows XP Professional Service Pack 3 съм, но нямам диск с ОС. Потърсих информация в интернет как да го поправя и попаднах на този клип:

Имам три прости въпроса:
      1. Ако изпълня стъпките в клипа има ли вероятност да изгубя някои файлове?
      2. Чрез този метод оправят ли се и други файлове на ОС, освен kernel32.dll?
      3. Този метод същият ли е като възстановяването и поправянето на файлове от операционната система, от диск, чрез командата sfc /scannow?

Благодаря предварително за отговорите! Поздрави!
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.