Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

BlackDevil9

Разлика между две видеокарти.

Препоръчан отговор

Каква е разликата между тази видео карта и тази ?

http://nikem-bg.net/...escription.html

http://www.pazaruvaj...dm2g-p45367536/

Виждам, че едната е Lite, а другата обикновена. Каква е разликата между двете ? Понеже съм събрал 450лв и искам да си взимам геймърска видео карта с която да мога да играя Bf3,Skyrim,Crysis 2 на ултра.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Понеже забелязах подписът ти и възникна въпросът в мен, ти имаш ли тази GTX560 Ti или сега тепърва ще избираш.Питам защото, ако си решил да е заменяш за 6950, голям прираст в производителността няма да получиш.А разликата е, че Лаит версията е с по-скромна окомплектовка от обикновенната!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо не изчакаш 2-3 дни да пуснат 7870 и 7850, че да се види на каква цена ще дойдат? 7850 е с 2GB памет и е по-бърза от 560Ti/HD6950, ама и с нея ще си на границата на нормалния геймплей. Събери още пари и вземи HD7870.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Понеже забелязах подписът ти и възникна въпросът в мен, ти имаш ли тази GTX560 Ti или сега тепърва ще избираш.Питам защото, ако си решил да е заменяш за 6950, голям прираст в производителността няма да получиш.А разликата е, че Лаит версията е с по-скромна окомплектовка от обикновенната!

Ще купувам, понеже 560тката е с малко видео памет. Ще я дам на братовчед ми Nvidiata, а аз си купувам нова с повече видео памет.

7870 вече ми става доста скъпа. В iskampc я има за 699 като предварителна цена.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Редактирай заглавието примерно - Разлика между две видеокарти.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще купувам, понеже 560тката е с малко видео памет. Ще я дам на братовчед ми Nvidiata, а аз си купувам нова с повече видео памет. 7870 вече ми става доста скъпа. В iskampc я има за 699 като предварителна цена.

Да 6950 е с повече памет, но като производителност е на нивото на твоята.Тоест ще е вземеш и кой знае колко разлика няма да усетиш, е айде малко по-добре ще бъде в игрите, които ползват повече памет, но те не са много.Цената на 7870 референтната може би ще бъде около 650лв!Гледам дъното ти е хубаво, захранването и процесора също, бих се замислил за SLI с 2 GTX 560Ti, много по-добре ще бъде от една 6950, дори и да се отключи до 6970!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Просто искам да си играя Бф3 със включени филтрации на макс без проблеми и това е. Вариантите са или 6950 2гб Lite или да чакам 7850.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тогава 450лв. няма да ти стигнат. Вземаш HD7870 или GTX570 и няма да имаш проблеми с BF3 на Ultra.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво значи това, че със 6950 2гб няма да мога да я играя на макс ли ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво значи това, че със 6950 2гб няма да мога да я играя на макс ли ?

На трабантче и 300 литра резервоар да сложиш, пак си е трабантче... тя картата в случая не е трабантче, но резервоарът (демек количеството рам не е мерило за скорост) за скоростта отговаря двигателя (в случая процесора и количеството на изчислителните единици - ROPs и Shaders)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Другото което искам да попитам е например ако си взема EVGA GTX 560 2GB (без ти) за 410лв. Ще мога ли да я комбинирам със Gigabyte Gtx 560 Ti 1gb. Понеже може и да не я дам на братовчед ми, защото той си има все пак 6790 1гб. Например да имам 2 видео карти една 560 Тi и една 560 2гб само, че без ти и например игрите които искат повече видео памет 560 2гб да помага на 560 Ti 1gb. Чух че имало някакво Nvidia Hybrid драйвер дето можело да сложиш две различни видео карти. Гледах един клип дето един имаше 580 3гб и отделно Gts 250 само за PsysX. Също така добра ли е 560 2гб за Гейминг ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

със physX играта върви по бавно, но по реалистично (графиката няма да се промени, движенията са по реалистични), просто едната карта ще смята графиката, а другата физиката. ако искащ да върви на макс графика деинсталираш physX (при една карта си е направо задължително да го няма) или го изключваш и караш с 2-те карти в hybrid sli. п.с. захранването ти вероятно няма да издържи 2 карти 3гб карта е 384 бита, а 2гб е 256 = разликата не е само в размера ми и в шината тоест голяама е в случая... http://www.techpowerup.com/reviews/ASUS/GTX_560_Ti_448_Cores_DirectCU_II/ тук може да видиш колко размера на рамта влияе и как атито с 2048мб е по бавно от nvidia с 1280мб...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чак такива зверове няма да купувам :D . Значи сега ще взема тази 560 2гб, ще я комбинирам със 560 Ti и ще си играя игрите без PsysX в Hybrid Sli. За захранването вече по-натам като събера пари може да взема нещо по-мощно като за начало мисля, че ще издържи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чак такива зверове няма да купувам :D . Значи сега ще взема тази 560 2гб, ще я комбинирам със 560 Ti и ще си играя игрите без PsysX в Hybrid Sli. За захранването вече по-натам като събера пари може да взема нещо по-мощно като за начало мисля, че ще издържи.

Ами за това какво мислите ?

http://www.shopmania.bg/vidieo-karti/p-innovision-geforce-gtx-560-ti-gddr5-2gb-256bit-822mhz-4000mhz-pci-e-2-5608724

2гб версия е и е само 1 лев над бюджета.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ехооо!!!! Никой ли няма да сподели мнението си за картата по-горе? Парите ги имам и мисля да я купувам, просто споделете мнение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От трън та на глог, че е по-висок. Ползата ще има единствено ако минеш в по-горен клас на HD7850 или GTX570, като заа мен Palit GTX570 за 560лв. е оптималния вариант, а така нищо не правиш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре, но тази 570ка не е ли с малко видео памет, само 1280mb? BF3 все пак използва 1300-1500mb видео памет. Това няма ли да се окаже проблем за игрите в бъдеще ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е, тогава изчакай HD7850 - хем ще е по-евтина от GTX570, хем е с 2GB памет, хем не е много назад като производителност, хем се овърклоква невероятно много и тогава настига, че и леко надминава GTX570, a харчи поне 100W по-малко и е по-тиха и по-студена. Обаче нямам идея защо още ги няма по магазините в България.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Успях да продам един стар монитор и вече имам точно 550лв, надявам се 7870 да е поне около 600лв.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Успях да продам един стар монитор и вече имам точно 550лв, надявам се 7870 да е поне около 600лв.

По-скоро около 700 лв., поне когато дойде по нашите магазини: ASUS Radeon HD7870 DirectCU II TOP 2GB

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще вземеш 7850, а не 7870 и ще я овърклокнеш с което се изравнява с неклокната 7870. Очаквана цена около 470-500лв.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В крайна сметка направо ще скоча на 7950 3gb, понеже родителите ми от чужбина ще ми изпратят 150$. Надявам се захранването Seasonic 620w да издържи и процесора i5 2500k да не спъва картата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В крайна сметка направо ще скоча на 7950 3gb, понеже родителите ми от чужбина ще ми изпратят 150$. Надявам се захранването Seasonic 620w да издържи и процесора i5 2500k да не спъва картата.

Това е най-добрият изход от ситуацията ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.