Премини към съдържанието
Z0mBay0

Конвертиране на видео

Препоръчан отговор

Хора, помагайте! Изеглих си едно сериалче, което е BluRay Rip 720p с булгарско аудио и всяка серия е 2.2ГБ. Кажете някоя програма, с която да намаля размера на файла, защото искам сериала да отиде към колекцииката, но размерър на целия сезон е ужасно много - над 50ГБ. Пробвал съм с Any Video Converter. Намалям битрейта на видеото, резолюцията си остава 1280х720, абе качеството си е супер и крайния файл е малко под 800МБ. Но явно не мога да оцеля правилните настройки и аудио / видео се разминават. Пробвал съм в .mp4 и .mkv формати. Възможно ли е проблема да е кодеците и при самото конвертиране да се получава разминаването? Иначе съм го пробвал и на Уиндоуса, и на Мак, но все си има разминаване =(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Опитай с по-нисък битрейт на аудиото и ако не стане ще трябва да си смалиш още малко чергата и да се задоволиш с по-ниско качество за сметка на паметта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колега пробвай с друга програма: MediaCoder или FormatFactory.

Относно първата програма, погледни и тази тема, пост #5. (ако искаш да ги конвертираш в друг формат например .avi.)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Опитай с по-нисък битрейт на аудиото и ако не стане ще трябва да си смалиш още малко чергата и да се задоволиш с по-ниско качество за сметка на паметта.

Ще пробвам с тези насторйки.

Колега пробвай с друга програма: MediaCoder или FormatFactory.

Относно първата програма, погледни и тази тема, пост #5. (ако искаш да ги конвертираш в друг формат например .avi.)

За .avi знам. Дори, ако още се занимаваш с това, което си писал в темата, пробвай това:

1. За конвертиране на какъвто и да е файл в .mkv - mkvmerge GUI - безплатна е и го прави за минута

2. За конвертиране в .avi - VirtualDub - безплатна е и позволява да се правят доста настройки на кодека (DivX примерно), има и други функции, но не знам дали поддържа .mov файлове.(нямам на компа такъв контейнер, за да проверя)

Редактирано от Z0mBay0 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.