Премини към съдържанието
:)Андрей

От къде да започна приложения за мобилни устройства

Препоръчан отговор

Здравейте, от доста време си мисля да започна да уча създаване на мобилни приложения като за андроид, IOS досега никога не съм се занимавал с такъв вид програмиране и се чудя от къде да започна. Ако може някой да ме упъти с литература с която да започна уроци и др.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, от доста време си мисля да започна да уча създаване на мобилни приложения като за андроид, IOS

досега никога не съм се занимавал с такъв вид програмиране и се чудя от къде да започна.

Ако може някой да ме упъти с литература с която да започна уроци и др.

java и SDK-то на андроид например, там има нелоша документация

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И тук идва въпроса, защо толкова малко приложения има преведени на български(или руски) ?

Редактирано от krali (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И тук идва въпроса, защо толкова малко приложения има преведени на български(или руски) ?

Заради пазара. Колко е голям българския пазар на специфично български (или преведени на български) приложения?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Знам че е извън темата, но изобщо преведените на друг език са много малко.Хайде на български остави, но и преведените на руски пак са малко. Бях пуснал тема, но никой не ми отговори http://www.kaldata.com/forums/index.php?showtopic=180817&st=0&p=2025210&#entry2025210

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Знам че е извън темата, но изобщо преведените на друг език са много малко.Хайде на български остави, но и преведените на руски пак са малко.

Бях пуснал тема, но никой не ми отговори http://www.kaldata.c...0

Отново пазар, на телеком пазара мобилните оператори и в България и в Русия и повечето, които са на изток от нас (до средна Азия) наблягат на печалби от гласово пренасяне и предлагат услуги на данни на високи цени. А подобни приложения разчитат само на пренос на данни

2007-2008 например в Азербайджан повече от 90% от печалбата на местните оператори беше от гласови услуги, в оператора в който работих бяха пуснали само WAP и то не го бяха анонсирали публично, а си го ползвахме (и тествахме) вътрешно, във фирмата

Редактирано от capnemo (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да се чуди човек какви заплати вземат в Азербайджан, че да могат да ползват гласови услуги. Така и така сме започнали темата, не може ли на "местно" ниво да се преведат? Като гледам има 1001 програми побългарени(в това число и "великия" Photoshop), а едно приложение което е няколко байта не може.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да се чуди човек какви заплати вземат в Азербайджан, че да могат да ползват гласови услуги.

Така и така сме започнали темата, не може ли на "местно" ниво да се преведат? Като гледам има 1001 програми побългарени(в това число и "великия" Photoshop), а едно приложение което е няколко байта не може.

Е, не е няколко байта, но това е друга тема. А, може, но за тази цел трябва да имате инсталационния пакет, да го отворите, да го преведете, да го пакетирате, да си организирате някаква форма на магазин от който да го изтеглите или да разчитате на root-нато устройство.

П.П. А за Азербайджан - ами има хора, които преживяват с 50 долара месечно, има и хора, които карат коли за половин милион. Иначе повечето акаунти са тип prepaid, защото местните нямат особено желание да си плащат сметките ако не ги притиснат. Но много от хората ползват карти на два или даже на трите оператора за да говорят по-евтино, защото там цените за обаждане до друг оператор са големички. Иначе там е много добър пазар за допълнителни услуги под формата на мелодии за звънене, картички и т.н. :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.