Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Има ли приложение, което да проследява даденото IP и според него да показва от кой квартал се влиза в сайта? Един вид логваш се и излизат обекти в близост до настоящото местоположение в периметър от, да речем, 1 км? Знам за GeoIP. но то май е по-скоро на ниво град/държава. Не изключвам като вариант и опцията на HTML5, но тя май не е много надеждна. На мене примерно ми показва от всичките адреси, които имам на различни доставчици, че съм на покрива на НДК. И ако, да речем, че HTML5 локацията е точна, има ли някъде база данни, която да показва дадената географска дължина и ширина за кой квартал в София прилежи ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има ли приложение, което да проследява даденото IP и според него да показва от кой квартал се влиза в сайта?

Един вид логваш се и излизат обекти в близост до настоящото местоположение в периметър от, да речем, 1 км?

Знам за GeoIP. но то май е по-скоро на ниво град/държава.

Не изключвам като вариант и опцията на HTML5, но тя май не е много надеждна. На мене примерно ми показва от всичките адреси, които имам на различни доставчици, че съм на покрива на НДК.

И ако, да речем, че HTML5 локацията е точна, има ли някъде база данни, която да показва дадената географска дължина и ширина за кой квартал в София прилежи ?

не, няма. тези локации, които получавате са на доставчика, а техните адреси са публично достояние от тук: http://ripe.net (за Европа)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето една случка: В един друг форум, с един потребител, подчертавам със статус"потребител" , си разменихме няколко приказки на напреки.След час получавам ЛС (естествено беше на латиница) в което долу-горе пишеше: "Не си мисли че като си с Линукс си недосегаем"и бяха изписани точните ми координати.Понеже не съм точно от Силистра, а в един от кварталите, бях направо"застрелян" като се появи написано името на квартала в който живея.Това ми е ясно, че този така наречен "потребител" има (може би) и друг акаунт със статус "модератор" и от него гледа подробностите около моето локализиране. Автора на темата ако иска ще му пратя на ЛС адреса на сайта, та там да попита как става това точно локализиране.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето една случка:

В един друг форум, с един потребител, подчертавам със статус"потребител" , си разменихме няколко приказки на напреки.След час получавам ЛС (естествено беше на латиница) в което долу-горе пишеше: "Не си мисли че като си с Линукс си недосегаем"и бяха изписани точните ми координати.Понеже не съм точно от Силистра, а в един от кварталите, бях направо"застрелян" като се появи написано името на квартала в който живея.Това ми е ясно, че този така наречен "потребител" има (може би) и друг акаунт със статус "модератор" и от него гледа подробностите около моето локализиране.

Автора на темата ако иска ще му пратя на ЛС адреса на сайта, та там да попита как става това точно локализиране.

Има относително прости техники да се научи ИП адрес на потребител без да е нужно да имате административни права. А ИП адреса и късмет с имената на хостовете може да се локализира по-точно. При вас е било въпрос на именно този късмет

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

До сега не ми се е случвало да натисна на локализация, и да ми излезе чак името на квартала, в това число и "реномираните" сайтове за тази цел (като http://2ip.ru/ примерно).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

До сега не ми се е случвало да натисна на локализация, и да ми излезе чак името на квартала, в това число и "реномираните" сайтове за тази цел (като http://2ip.ru/ примерно).

Говоря и за анализи, които програма трудно може да направи. Ако една програма види съкратено името на един град дали ще може да съобрази кой е града?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В интерес на истината трябва да добавя, че този така наречения "потребител" се оказа от моята мрежа (това Google е голяма работа), и като гледам без много зор може да се постигне това.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В интерес на истината трябва да добавя, че този така наречения "потребител" се оказа от моята мрежа (това Google е голяма работа), и като гледам без много зор може да се постигне това.

Значи е още по-лесно, само да научи ИП-то ви и нататък е ясно :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.