Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

kateybg

проблеми с интегрирана камера hp 6730s

Препоръчан отговор

Здравейте, имам следния проблем. Лаптома ми е hp 6730s с вградена web камера. След преинсталиране на BIOS и на Win7, камерата не работи. Оказа се, че компютъра не я разпознава като устройство, а тя е фабрично вградена. Моля за инфо защо е така!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, имам следния проблем. Лаптома ми е hp 6730s с вградена web камера. След преинсталиране на BIOS и на Win7, камерата не работи. Оказа се, че компютъра не я разпознава като устройство, а тя е фабрично вградена. Моля за инфо защо е така!

Преинсталиране на БИОС? От къде взехте образа? И нужно ли беше? А инсталирахте ли драйвери за тази камера?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Драйвъри за нея инсталирали ли сте?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Радвай се, че след смяната на биоса не ти работи само камерата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, имам и драйверите за камерата, изтеглих ги от официалния сайт на HP. Не е в драйверите проблема. Камерата не се вижда в устройствата - Device Manager не я намира. Така или иначе ще занеса лаптопа на сервиз, но мислех, че някой ще ме ориентира малко дотогава.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако е хардуерен проблема тогава е наложително да се отвори машината... Ако я отвориш сам- отпада гаранцията...

1. Не разбирам защо си ъпдейтвал BIOS. Това се прави САМО ако нещо не работи и това е последната надежда да бъде поправено.

2. За да елиминираме драйвъри и Windows като проблем пусни едно "живо" Ubuntu или УСУ Десктоп и пробвайте под тях. Трябва ви връзка с интернет за да намери драйвъри, за предпочитане жична.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Провери все пак да не е забранена камерата в BIOS. Пускането на обновяване на системата, няма да навреди също.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, имам и драйверите за камерата, изтеглих ги от официалния сайт на HP. Не е в драйверите проблема. Камерата не се вижда в устройствата - Device Manager не я намира. Така или иначе ще занеса лаптопа на сервиз, но мислех, че някой ще ме ориентира малко дотогава.

Ако след Update на Bios камерата не се разпознава като устройство, предполагам че няма да може да се използва вече. Занеси компютъра на сервиз ( но там да са кадърни), защото ако flash-нат биоса повторно и не са специалисти може съвсем да се "оцапат" нещата.

Помисли и за варианта за компакта външна USB камера към Лаптопа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако е хардуерен проблема тогава е наложително да се отвори машината... Ако я отвориш сам- отпада гаранцията...

1. Не разбирам защо си ъпдейтвал BIOS. Това се прави САМО ако нещо не работи и това е последната надежда да бъде поправено.

2. За да елиминираме драйвъри и Windows като проблем пусни едно "живо" Ubuntu или УСУ Десктоп и пробвайте под тях. Трябва ви връзка с интернет за да намери драйвъри, за предпочитане жична.

Лаптома ми беше с Windows XP, работеше си нормално, включително и hp web камерата. Обаче имах вируси и антивирусната програма накрая поиска Restart. След това вече Windows-а не се стартираше. Пуснахме му Repair, след което изобщо спря да зарежда Windows. ѝснесох го на сервиз и ми казаха, че се е "скапал "BIOS"-а и са го префлашнали. след това инсталираха WIN7 и като го взех установих, че нямам камера. това е накратко.

Ако след Update на Bios камерата не се разпознава като устройство, предполагам че няма да може да се използва вече. Занеси компютъра на сервиз ( но там да са кадърни), защото ако flash-нат биоса повторно и не са специалисти може съвсем да се "оцапат" нещата.

Помисли и за варианта за компакта външна USB камера към Лаптопа.

В "префлашнатия" BIOS няма опции "enable" or "disable" за камерата. В момента лаптопа е с версия на BIOS-а - 68PZD ver.V.20. Не знам първия BIOS каква версия е бил.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не го пипай засега. Занеси го на сервиз, като им обясниш с какъв проблем си се сблъскал. И направо да ти кажат, ще могат ли да помогнат или не.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Камерата се намира като композитно устройство на USB шината следователно трябва да се актуализират драйверите на чипсета. Има и малко по странен варянт решение камерата е възможно да е инсталирана но с неточен драйвер кажи има ли нещо в раздела на "Устройства за създаване на изображения" (Image devices) в Диспечера на устройства ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Камерата се намира като композитно устройство на USB шината

следователно трябва да се актуализират драйверите на чипсета.

Има и малко по странен варянт решение

камерата е възможно да е инсталирана но с неточен драйвер

кажи има ли нещо в раздела на "Устройства за създаване на изображения" (Image devices)

в Диспечера на устройства ?

В Device Manager не се вижда камера.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е задължително да е написано "CAMERA", "WEB CAMERA" или "Video WebCam"

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пичага ,понякога при HP докато не инсталираш драйвера на камерата не се показва като устройство в мениджъра ,а на твоята машинка има ли бутон за включване и изключване на камерата ? На скоро правих един лаптоп HP и камерата се покаваше само когато се натисне бутона защто HP си разпознават камерите като USB устройства и когато не я включиш все едно си изключил от USB и няма как да ти я разпознае ,почти съм сигурен че в това ти е проблема ,а в мениджъра търси "Устройства за създаване на изображения " .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пичага ,понякога при HP докато не инсталираш драйвера на камерата не се показва като устройство в мениджъра ,а на твоята машинка има ли бутон за включване и изключване на камерата ? На скоро правих един лаптоп HP и камерата се покаваше само когато се натисне бутона защто HP си разпознават камерите като USB устройства и когато не я включиш все едно си изключил от USB и няма как да ти я разпознае ,почти съм сигурен че в това ти е проблема ,а в мениджъра търси "Устройства за създаване на изображения " .

Честно казано не можах да намеря бутон на клавиатурата за включване/изключване на камерата. Мисля, че BIOS-а, който ми префлашнаха не поддържа вградена камера. Все още не съм решил проблема и камерата ми не работи..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имаш такъв бутон за вкл. и изкл. на камерата ,разгледаи по добре ,по късно ще разгледам модела ти за да ти помогна .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имаш такъв бутон за вкл. и изкл. на камерата ,разгледаи по добре ,по късно ще разгледам модела ти за да ти помогна .

Много ще съм благодарен, ако намариш този бутон. Моделът е 6730s HP.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

щом камерата я няма като устройство значи не е включена - като са разглобявали лаптопа, при флашването е твърде вероятно да са забравили да я свържат...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Гпсподин "инженер : вече няколко поста чета Ваши и изпадам в паника от знанита Ви .Не разбирате ли че това което пишете е смешно и на ниво "1-ви стъпки " в хардуера и софтуера .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Гпсподин "инженер : вече няколко поста чета Ваши и изпадам в паника от знанита Ви .Не разбирате ли че това което пишете е смешно и на ниво "1-ви стъпки " в хардуера и софтуера .

научи се да си проверяваш за грешки. ти лаптоп HP разглобявал ли си, виждал ли си как е натъпкано с лентови кабелчета? ако са сваляли биоса да го пишат на програматор е напълно възможно да са пропуснали да закачат някой кабел...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Търси драйвери за Chikony ,такава е марката на твоята камера ,а в прочем инсталира ли всички драйвери от сайта на HP за твоята ОС ? ако искаш напиши на лично телефон, ще ти се обадя и може да решим проблема ти . За какви глупсти дрънкаш бе човечеееееееее, да ,разглабял съм много лаптопи ,и не ми обяснявай какво се вкючва и какво не ,т май си забравил че ако има разкачен хардуер ще имаш сигнали и т.н ,наистина си мисля че нещо си от тия дето са отворили 1 лаптоп или може би за гледали как става и са чули че нещо се забравя и аидеееее ,вече знаем и можем ,не желая да ти отговарям повече ,просто не си на ниво,личи ти по почти всичките постове и писанки и може би разни хора като това момче което има проблем ти чете дивотиите със префлашнатите биоси на програматори и т.н .Може да си намери Old версия на BIOS и т.н .да проери дали камерата не се включва и изключва от бутон или с комбинация и да намери истиснкия драйвер на нея а драивера за камерата му е за Chikony .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нека и аз да дам малко акъл,какво бих направил първо.Щях да изтегля от http://www8.hp.com/bg/bg/support-drivers.html?pageDisplay=drivers на ново БИОС ,ще задам точно модела и серийния номер на продукта,за да съм сигурен че е точният.Ще си го преинсталирам за да съм сигурен че не е от него и после ще умувам....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не му давай този съвет с преинсталирането на биос. Не е сигурно дали там е проблема. Ако ще прави някой префлашване на биос, нека да е в сервиз и то добър сервиз, за да може ако стане проблем да се оправи. Ако наистина е разглобяван лаптопа, за да се флашне биос, може да не са закачили камерата. Тогава няма да има никакви индикации, че има незакачен хардуер. Но и това е само предположение. Само в сервиз и то от специалист, ще може да се локализира повредата и да се отстрани.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.