Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

pla4ka

dell inspirion mini 1012

Препоръчан отговор

Здравейте. Имам следното питане. DELL INSPIRION MINI 1012 с WINDOWS 7 Starter Intel Atom CPU N450 1,66GHz, RAM 1GB, 32 bit OS МНОГО Е БАВЕН СТАРТИРА ЗА 2.5-3 МИН. ВСИЧКИ ПРОГРАМИ СЕ ВЛАЧАТ. ОЩЕ КАТО КЛИКНЕШ ВЪРХУ НЯКОЯ И СИ ЧАКАШ ДА СЕ ПОЯВЯТ СИГНАЛИ , ЧЕ ТЕ РАЗБРАЛ КАКВО ИСКАШ. А СЛЕД ТОВА И ДА Я СТАРТИРА В НЕТА Е СЪЩОТО. КАКВА МОЖЕ ДА Е ПРИЧИНАТА ЗА ТОВА ПРИ ПОЛОЖЕНИЕЧЕ ОСВЕН ОС ИМАМ КАЧЕН САМО SKYPE

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ми процесора е изключително слаб. Също така ми се струва, че не е чистен от известно време (повече от година, нали) и най-вероятно прегрява и почва да Тротва процесора. Вероятно и не е дефрагментиран харда.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Носиш го на сервиз да му се направи профилактика и да му сложат едно Windows XP и няма да имаш проблеми.

Може да имаш и някакви вируси, нищо че имаш само скайп. Може да посетиш тази тема, за да могат колегите да помогнат:http://www.kaldata.com/forums/index.php?showtopic=132819

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И от кога е така? От както си сложил Starter-а или в последствие се получи това забавяне? Изведнъж ли стана бавен или постепенно? Дай повече подробности за да могат колегите да ти помогнат. Имаш ли със какво да видиш температура и напрежения?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ми процесора е изключително слаб. Също така ми се струва, че не е чистен от известно време (повече от година, нали) и най-вероятно прегрява и почва да Тротва процесора. Вероятно и не е дефрагментиран харда.

Имам въпросният лаптоп, той е 10 инчов и е разчетен само на пасивно охлаждане - вентилатор в него няма! Съществена разлика между ХР и 7 няма да намериш, поне на око няма да забележиш. Спри му системното възстановяване, изтрий ненужните файлове, почисти регистрите, направи проверка на диска за грешки и накрая го дефрагментирай. Чудесна програма е Це клениър.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Спри индексирането на твърдия диск ще помогне много

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това с индексирането е добре ,ускорява до някаква степен ,но при конкретния въпрос това едва ли ще помогне ,човека казва че има само Skype но едва ли е така ,по добре да си прегледа програмните файлове и да види дали Windows има достатъчно място да работи като хората ,а за стартирането съм убеден че има много неща които стартират и работят във фонов режим и може да си ги спре ако знае как рабира се от msconfig ,просто лаптопчето е натоварено с неща при стартирането ,не се знае дали е правил ъпдетити и т.н ,нр мисля че има вируси и т.н ,просто не го подържа и не знае как да го прави ,това не е проблем и с малко четене може да си го направи пушка ,а на quickJO за мнението - ти наистина ли си модератор ????????????????????? какво значи слаб процесор от 1.66Ghz ????????????????????? нещо звучиш като дилетант пълен пък незнам ,целият ти пост лъха на незнание ,това което си написал може да му го каже всеки петокласник с извинение гостподин "Модераторе "

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.