Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

exzibit

Парола на лаптопа

Препоръчан отговор

Здравейте.Съжалявам ако има такава тема но не ми се търсеше. Та купих един лаптоп на старо IBM Think Pad R52 но като го пусна ми иска парола. Когато го пусна не ми каза че иска парола и така го купих.И искам да попитам как може да се махне тази парола или каде да го занеса?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разбирам какво искаш да кажеш, но си коригирай текста в поста.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не. Само в оторизиран сервиз на IBM срещу доказване на собственост. Вече щеше да го знаеш, ако беше ползвал търсачката на форума.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Даже и търсачката не му трябва... Закачена е като важна тема, което значи, че е 1-2 теми над неговата... Въпрос за парола на BIOS на лаптопИ! (запитване към колегите) (днес за 2-ри път ми се налага да давам този линк)....

Та в заключение: оторизиран сервиз само с/у дкоменти показваши собственост (фактура, гаранционна карта!)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Един приятел си бил взел IBM Think Pad и ме попита как може да махне паролата. Първоначално мислих че е парола от Уиндолс но после разбрах за какво става на въпрос. Та въпроса ми е може ли по друг начин освен в сервиз да се поправи това?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Един приятел си бил взел IBM Think Pad и ме попита как може да махне паролата. Първоначално мислих че е парола от Уиндолс но после разбрах за какво става на въпрос.

Та въпроса ми е може ли по друг начин освен в сервиз да се поправи това?

Не. Паролата при лаптопите не се записва в стандартният CMOS-а на BIOS, а в енергонезависима памет.

Ваденето на батерийката не върши работа, а ресетването на посочената памет никак не е лесно.

При много стари лаптопи(10+години) може да стане номера със сервизна парола, но не и с новите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не. Паролата при лаптопите не се записва в стандартният CMOS-а на BIOS, а в енергонезависима памет.

Ваденето на батерийката не върши работа, а ресетването на посочената памет никак не е лесно.

При много стари лаптопи(10+години) може да стане номера със сервизна парола, но не и с новите.

Не става дума за лаптоп а за тия малките компютърчета на ИБМ. Незнам дали се сещата затова ще дам снимка

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има голяма разлика между IBM Thinkpad(ЛАПТОП) и IBM Thinkcenter(ДЕСКТОП)! Пуснал си мнението си в тема за лаптоп! При тоя дето си го дал номера с махането на батерийката сигурно би свършил работа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мерси много. Знам че съм пуснал мнениет в раздела за лаптопи защото мислех че проблема е подобен а доколкото наименованието вече тук си прав !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.