Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Bebka_

Преживях ужас в банята

Препоръчан отговор

Вчера влязох да се къпя в банята подхлъзнах се хванах се за мивката която е фаянсова тя падна заедно с мен и се нарязах жестоко дясното ми бедро има 5 много много дълбоки разреза лакътя на дясната ръка беше най - дълбоко и най - широко нарязан виждаше се коста на ръката ми също така пострада и безимният пръст пак на дясната ръка пак до кост и месото висеше ! Бях в шок изправих се погледнах раните и почнах да крещя на майка ми за помощ влязах в хола цялото ми тяло беше в кръв в момента в които ме видяха всички в нас бяха в паника и шок ... завиха ме с 1 халат и звънаха на бърза помощ и както винаги те не бяха много бързи превързаха ме и тръгнахме към болницата лекарят в спешно отделение щом ме видя ми каза че ще ме шият а аз бях много уплашена от този факт до сега не ми се беше налагало болките на промивка бяха ацките и отделно слагането на месната упойка на пръсра на бедрото 6 -7 и в лакатя 3 ! Започна да ме шие лекаря 2 шева на пръста на бедрото околко 25 -30 шева когато видя лакътя каза че трябва да ме види и шие ортопед ! След 20 мин . пристигна и той може да си представите колко кръв съм изгубила и на всичкото отгоре повече от половината персонал бяха с доста грубо държание лекарят който заши пръста и бедрото беше добър и обяснваше а ортопеда ми се звереше да не викам ще ме прати в нас с отоврен лакът не бил длъжен да ме търпи не съм била малка на 19 близо 20 години а аз му обясних че ме боли много и възраста няма значение който и да е ще вика от болки и така се обяснва докато ме заши казаха ми че искат да ме приемат в болница но отказах ... след всичко преживяно просто исках да съм си в нас нищо повече! Дадоха ми експертизата и се прибрах в нас по - спокойна и когато я погледах пишеше нарязано дълбоко нарязано ляво бедро на 5 места и ляв лакът а всъщност болната ми страна е дясно не ляво и не са вписали за пръста ми! И сега продължава да ме боли и на 3 места най - лошото е че не усешам допир с нарязани пръст ! :( :( :( Моля да ме извините ако има правописна грешка просто вчера като се върнах в нас успях да поспя само 2 часа а тази нощ не можах да спя от болки и реших да споделя случката си

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това нищо не е ! Има същата тема във форума ... там един форумен Рамбо освен че се беше нарязал ами и се беше заключил в банята. Ами оздравявай ! Историята помни и по тежки случай . п.п. Чети и се успокоявай http://www.kaldata.com/forums/index.php?showtopic=154785&hl=%EF%F0%E5%E6%E8%E2%FF%F5&fromsearch=1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

да видях го но за 1 момиче на 19г за мен случката си е страшничка :( това е най - голямото ми нараняване

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

всъщност, е епикриза. Ескпертизите са друга бира :whist:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще ти мине, спокойно. Дано са промили хубаво раните. Иначе като заздравее си вземи един крем ( не помня как се казваше ) против белези. Аз лично си оставих белега от "рязането" за апандецита ( за спомен :D ).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За да сте спокойни и в безопасност в банята стъпвайте и се къпете винаги върху неплъзгаща се подложка.

:D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За да сте спокойни и в безопасност в банята стъпвайте и се къпете винаги върху неплъзгаща се подложка.

Или с компания, хем ще ви държат, хем ще ви изтъркат гърба.. :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Или с компания, хем ще ви държат, хем ще ви изтъркат гърба.. :D

да бе че да паднем да се претрепем и двамата - мне, мерси

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

да бе че да паднем да се претрепем и двамата - мне, мерси

Ти ще си отгоре, споко :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти ще си отгоре, споко :D

да си ожуля колененцата а -

ни щъ ни отгоре ни отдолу

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравей, ако правилно съм разбрал не усещаш допир с нарязания пръст. Ако това е така и не можеш и да го мърдаш, веднага потърси медицинска помощ. Съществува реална опасност да е срязан някой нерв. Дори и да е така, в рамките на определен времеви период е лечимо и възстановимо. Всъщност си е страшничко това което си преживяла! Желая ти бързо възстановяване!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

да си ожуля колененцата а -

ни щъ ни отгоре ни отдолу

абе, има си своето очарование........... недей така :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Публикувано изображениебе, само на мен ли ми се струва, или двете теми адски много си приличат, започвайки от заглавието ?

сценарии на филми на ужасите ли се разиграват редовно или да ?

Е, новото в сценария е "бърза помощ", "ортопедът" дето не искал да шие, писаното "ляво"-"дясно", но това е продиктувано от медийните сензации през последните месеци и е разбираемо, близко до потребителната нагласа.....

разбиването на врата е премахнато, защото от предната тема се разбра, че хиперболизирането не е приемливо и потребителите не се асоциират с героя в сцената.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Публикувано изображениебе, само на мен ли ми се струва, или двете теми адски много си приличат, започвайки от заглавието ?

Е, новото в сценария е "бърза помощ", "ортопедът" дето не искал да шие, писаното "ляво"-"дясно", но това е продиктувано от медийните сензации през последните месеци и е разбираемо, близко до потребителната нагласа.....

разбиването на врата е премахнато, защото от предната тема се разбра, че хиперболизирането не е приемливо и потребителите не се асоциират с героя в сцената.

шъ съ сетиш тиииииииииии :D

е, не е влак ама пак става :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сега, като се замисля и аз съм се подхлъзвала на два пъти в банята, ама все успявах да се задържа за разни не рушащи се работи. Знам ли, третият път може и да не ме си размине. Обаче пък моите опасения са били породени винаги от факта, дали аджеба, ако си разлюсна главата в плочките, ще изтече някакъв мозък от нея или нейсе...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това със сбърканата епикриза определено добавя доста голяма доза достоверност... На майка ми наскоро също бяха сбъркали епикризата, по-точно някои неща бяха премълчани. Не знам дали е честа практика, но явно се случва.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това със сбърканата епикриза определено добавя доста голяма доза достоверност... На майка ми наскоро също бяха сбъркали епикризата, по-точно някои неща бяха премълчани. Не знам дали е честа практика, но явно се случва.

това е част от всемирния заговор :clown:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сега, като се замисля и аз съм се подхлъзвала на два пъти в банята, ама все успявах да се задържа за разни не рушащи се работи. Знам ли, третият път може и да не ме си размине.

Обаче пък моите опасения са били породени винаги от факта, дали аджеба, ако си разлюсна главата в плочките, ще изтече някакъв мозък от нея или нейсе...

Абе, в банята не съм, но веднъж с едно колело не можах да взема един завой и се забих челно между едно дърво и един голям камък, малко по наляво или дясно, нямаше сега да ми се радвате. Помня, че баба ми горката изпадна в шок и докато ме караха в спешното само и повтарях: "Не ме боли, не ме боли". Тя женицата и до ден днешен като си спомни случая изпада в ужас. Останах си с белег на челото, който и до днес ме побърква. Дали да не взема и аз да ви се изповядам, аз поне тогава имах свидетели и ако някой се съмнява шъ ги викам...А, веднъж докато помагах на мама да си закачи тъпите пердета (държах и стола) и тя така ме ритна с пета в окото, че ми счупи стъклото на очилата. Рефлекси, стиснах око и за мой късмет няма поражения, но беше много травмиращо. А, веднъж като бях бременна в осмия или деветия месец, не помня(този случай съм ви го разказвала), една саксия от втория етаж прелетя точно на няколко сантиметра от главата ми...А, веднъж докато се люлях на една въжена люлка, паднах назад на паважа и как не си размазах главата не знам, май и тогава ме шиха...А, веднъж с едно колело, ама точно като по филмите баааам в един стълб...Да продължавам ли?

Подобни инциденти са наистина гадни, но в крайна сметка щом сме живи и здрави, какво пък спомени.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виж кво ще ти кажа ак0 бе сценарии щях да съм много щастлива :) но не е ако си на мое място ще те питам аз с толкова болезнени рани и шевове май не осъзнаваш че него на него са му залипили веждата а аз има 100 шева :) видях предната и решх да споделя своята случка! Дано не ти се случи :) та да видиш дали е сценарии и как е :) на моето място

Поздрави : Бебка

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе, в банята не съм...

Подобни инциденти са наистина гадни, но в крайна сметка щом сме живи и здрави, какво пък спомени.

Аз имам лошия навик, като мия банята, да шляпам боса, не с джапанки и да ти кажа, подхлъзването си е малък шок само по себе си. Виж не знам как стоят нещата с чупещи се вътре предмети, ама мисълта за счупена глава си е гадничка в един момент. :D

Иначе, крайният резултат наистина е по важен от всичко останало. Важното е, че сме над земята !

Дано не ти се случи :) та да видиш дали е сценарии и как е :) на моето място

Е, стига де - да чукаме на дърво, на никой да не се случва подобно нещо и никой да не застава на твоето място. Няма защо да се палиш. Все пак, сама виждаш, че историята на нашия форум помни много неща.

Ако все още имаш някакъв проблем, просто отиди на лекар отново. Сама няма да се излекуваш.

Айде, и да се оправяш бързо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз имам лошия навик, като мия банята, да шляпам боса, не с джапанки и да ти кажа, подхлъзването си е малък шок само по себе си. Виж не знам как стоят нещата с чупещи се вътре предмети, ама мисълта за счупена глава си е гадничка в един момент. :D

Иначе, крайният резултат наистина е по важен от всичко останало. Важното е, че сме над земята !

Абе да ти кажа знаеш ли какво си мисля аз. Едно време се събирахме децата и ритахме, играехме, карахме колела, правихме бели, измисляхме щуротии(мале са като се сетя за едно блато, колко ни беше забавно да се пързаляме по тънкия лед отгоре, къде ни е бил акъла)...Това паданията за нищо не ги брояхме. Синини по коленете ми да искаш. (Междудругото не омаловажавам инцидента на авторката, просто ме накара да се замисля). Сега братче, тези днешните или вкъщи пред компа, освен за модни дрешки и чифтосфане, за друго не мислят. После що са им тънки кожите...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ай, стига бе, направо ме отказахте да влизам сама в банята :no-no:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ай, стига бе, направо ме отказахте да влизам сама в банята :no-no:

В банята без придружител-НЕ! :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Eгати дежа ву-то...Отгоре на всичко авторът се е регистрирал само, за да сподели това с нас.

Aма аз сериозно си мисля, че има нещо нередно тук!

Абе да ти кажа знаеш ли какво си мисля аз. Едно време се събирахме децата и ритахме, играехме, карахме колела, правихме бели, измисляхме щуротии(мале са като се сетя за едно блато, колко ни беше забавно да се пързаляме по тънкия лед отгоре, къде ни е бил акъла)...Това паданията за нищо не ги брояхме. Синини по коленете ми да искаш. (Междудругото не омаловажавам инцидента на авторката, просто ме накара да се замисля). Сега братче, тези днешните или вкъщи пред компа, освен за модни дрешки и чифтосфане, за друго не мислят. После що са им тънки кожите...

"Едно време" не е актуално наречие, освен ако не си на 100, а ти определено не си

Отделно, не намирам връзката между броя падания/чупения на кости и дебелината на кожата. Да караш колело днес значи да рулираш покрай колите, профучаващи със 100км/ч и т.н и т.н..."Едно време на село" го няма, защото на повечето не им се пребивава там...по ясни причини...

п.п Вие, ако продължавате така, ще взема да направя агенция за банни придружители...Ще го избия на печалба от чуждата параноя

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

внимавай че виж колко е опасно -

аз боса не влизам да я мия, чехлите за баня нелъзгащите се и тогава

:)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.