Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, решил съм да направя сериозен ъпгрейд на компютъра си, но се затрудних с намирането на процесор. Дъното ми е Biostar GeForce 6100AM2 което поддържа AMD Athlon 64 и AMD Athlon 64 X2. В момента е с AMD 64 Athlon 3200+ 2.01ghz доколкото знам работи като за 3200mhz но навсякъде го дава, че е 2011mhz, както и да е, искам да сложа по-мощен например AMD Athlon 64 X2 6000+ 3ghz или подобен, въпроса ми е, къде мога да закупя такъв и колко ще струва? Другото което искам да попитам е за рам паметта.Дъното има 4 слота ddr2 (2 зелени и 2 бели) в които за момента има 2 плочки по 1гб само в зелените слотове, но не са еднакви и не работят като дуал. Подобрението ще се състои от 2 нови, еднакви плочки от по 2гб. Максимума на дъното е 4гб колкото ще сложа, но ме тревожи, че след като има 4 слота за рам, дали ще може да приеме по повече от 1гб на слот, дали не трябва да са 4 плочки по 1гб или няма да има проблем да си сложа 2 по 2гб?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Поддържа до 1ГБ на слот за паметта(което значи 4х1ГБ), за да работи в дуал чанел паметта трябва да е в 2 съседни слота(не през един). За процесор виж някой втора употреба, с уговорката за проба дали ще запали на твоето дъно, защото списъка с поддържаните процесори в сайта на BIOSTAR не се отваря! ПП: За мен е безмислено да наливаш пари в тази конфигурация, помисли за нова!

Редактирано от androns (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Поддържа до 1ГБ на слот за паметта(което значи 4х1ГБ), за да работи в дуал чанел паметта трябва да е в 2 съседни слота(не през един).

За процесор виж някой втора употреба, с уговорката за проба дали ще запали на твоето дъно, защото списъка с поддържаните процесори в сайта на BIOSTAR не се отваря!

ПП: За мен е безмислено да наливаш пари в тази конфигурация, помисли за нова!

Прав си, но двете плочки рам по 2гб ми ги дават без пари заедно с почти чисто нова GeForce 9500GT 512mb, аз трябва само процесор да финансирам, така мисля, че по си заслужава. Значи щом 1 слот неможе да приеме повече от 1гб дали ще е проблем ако сложа 2те по 2гб без да махам другите по 1гб?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Прав си, но двете плочки рам по 2гб ми ги дават без пари заедно с почти чисто нова GeForce 9500GT 512mb, аз трябва само процесор да финансирам, така мисля, че по си заслужава. Значи щом 1 слот неможе да приеме повече от 1гб дали ще е проблем ако сложа 2те по 2гб без да махам другите по 1гб?

Да, проблем е. Продай 2те плочки по 2GB и си купи по 1GB, за да нямаш проблеми.

1GB/слот значи, че не може да слагаш повече от 1GB модул на който и да е слот. Не ми се търси дали ограничението е в чипсета или неофициално има поддръжка и на повече, но ако го приемем за чиста монета - така седят нещата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ясно, мерси, че ме предупредихте няма да слагам двугигабайтови плочки. Ще търся да ги разменя някъде.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сериозен ъпргрейд, значи минимум ново дъно, процесор и оперативна памет, евентуално и видеокарта. От старата машина може да се ползва кутия, захранващ блок, твърд диск и периферията: ДВД, клавиатура, мишка, тонколонки и монитор. Ако ще се слага видеокарта, която харчи повече от 75-те вата, доставяни по шината на PCI-E слота, ще е добре да се знае какъв е настоящият захранващ блок, така че да се прецени дали е достатъчен. Ето това е минимума за сериозен ъпгрейд. Редакция на печатни Дрешки!

Редактирано от sliderum (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравей, никъде не споменаваш колко пари си готов да похарчиш за ъпгреида.

Какво е захранването ти?

Новия процесор, видео карта и рам ще натоварят захранването и ако е някое китаиче ще изгърми.

Какво бих направил аз ако исках нов компютър с ограничен бюджет.

ASROCK N68-VS3 UCC 68лв

ATHLON II X2 250/TRAY 85лв. + CM DK9-7E52B-0L AM3/AM2 7лв.

процесора е TRAY което означава че е без охладител.

4GB DDR3 1333 A-DATA PRO 38лв про серията е с 8години гаранция.

198лв като разпродадеш старите части ъпгреида ще ти излезе 90-100лв.

И пак остава въпроса за захранването.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Публикувано изображение

Знам, че идва с 35 лв отгоре на предното предложение, но: Intel Pentium G620 - 2.6GHz vs AMD Athlon II X2 255 - 3.1GHz

Като имай предвид, че Intel-a е със 100 MHz по-слаб от моето предложение, а AMD-то в сравнението пък е със 100 MHz по-бързо от предложението на колегата...

Ето ти и сравление с процесора, който ти искаш да вземеш: Intel Pentium G620 - 2.6GHz vs AMD Athlon X2 6000+ - 3.0GHz

Лично за мен смяната на платформата с Intel 1155 е по-удачна!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Другарчета човекът ви казва че някои неща могат да му излязат без пари и за това иска да си подсили компа, а вие веднага го подфащате за нов компютър. По принцип сте прави но не всеки може да отделя за такива неща в тия кризисни времена.

Дъното ти подържа максимум 4Гб , таке че няма смисъл да взимаш плочки от по 2Гб. Вземи 2x1 ГБ и с твоите му запълваш капацитета. Нови процесори за АМ2 май вече не се продават или трябва да имаш късмет да намериш. Иначе има на старо.

http://www.cpu-world...cket%20AM2.html

Това са процесорите за цокъл АМ2. Има сравнително бързи Athlon-и, които могат да ти вършат работа. Друг е въпросът дали ще можеш да намериш. От тук можеш да видиш кои са най-бързите и евентуално да търсиш такъв, но трябва да си сигурен дали дъното ти го подържа. Виж му спецификациите за да не вземеш нещо, което да не тръгне. Значи трябва да търсиш само Athlon или Athlon x2. Phenom твоето дъно не подържа.

http://www.cpu-upgrade.com/

От този сайт можеш да провериш всяко дъно кои процесори подържа и с кой BIOS трябва да е, но точно пък за твоят модел ги няма процесорите дадени долу под спецификациите. Виж си пак точно моделът и провери.

Редактирано от ivaylo71 (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Списъка с поддържаните CPU не се отваря, на сляпо да дава пари без да знае дали ще може да го подкара ............ще е втора ръка и продавача я се съгласи да върне парите я не. Колкото до Атлон Х2 6000+ куц процесор от всякъде. Не че е лош но просто е фабрично клокнат, което го прави една идея по-горещ и прави бъдещия клок мисия невъзможна. Примерно 5200+ с минимален клок го настига и изпреварва със среден клас охладител. Няма процесори сокет AM2 в продажба, доста отдавна спряха да ги произвеждат, тук там из ценовите листи се марка 5200+ но това е нова ревизия сокет AM2+ 2,2ghz и при късмет може да се отключи и да стане 4ядрен. Според мен по правилно е да разпродаде всичко старо, докато все още има някакъв шанс да им вземе някакви пари, и да скача на ново.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така е-съгласен съм с теб. Просто давам информация на човека и се опитвам да съм му полезен. Защото може да намери някой свестен процесор за 70-80 лв на старо щом само това му трябва да купи. Ако има парички е по-добре да взима нова платформа, но ще трябва да си приготви 250-300лв.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами започвам да се замислям като прочетох последните постове, ще обиколя тук там, да видя как стоят нещата с процесора, ако е за ам2 би трябвало да тръгне, а може и да искам на място да го сложат и без това не съм сменял досега процесор, знам че трябва да се маже с паста и вероятно вентилатора да се подмени, биоса да се ъпдейтва (да не направа някоя беля :D) и ако намеря подходящ мисля, че ще върши работа. Относно видео картата едвали ще гръмне захранването, от много време съм с GeForce 8500GT и няма ядове, тя не е кой знае колко по различна от 9500gt. Сега в момента не съм на този компютър, за да кажа какво точно е захранването, но мисля, че ще издържи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами започвам да се замислям като прочетох последните постове, ще обиколя тук там, да видя как стоят нещата с процесора, ако е за ам2 би трябвало да тръгне, а може и да искам на място да го сложат и без това не съм сменял досега процесор, знам че трябва да се маже с паста и вероятно вентилатора да се подмени, биоса да се ъпдейтва (да не направа някоя беля :D) и ако намеря подходящ мисля, че ще върши работа. Относно видео картата едвали ще гръмне захранването, от много време съм с GeForce 8500GT и няма ядове, тя не е кой знае колко по различна от 9500gt. Сега в момента не съм на този компютър, за да кажа какво точно е захранването, но мисля, че ще издържи.

Дъното ти подържа само Атлони и Семпрони така че внимавай какво взимаш. Ако някой те баламосва, че щом е с цокъл АМ2 всички процесори АМ2 ще вървят не му се връзвай-само ще си дадеш парите. Още повече че дъното е доста дървен модел.(пък и марка бих казал). Редактирано от ivaylo71 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По - добре послушай колегите по - горе защото преди няколко месеца ми попадна едно 6400+ блек и ми искаха за него около 120 кинта, а ако искаш по - съвременна машинка събери още млко кинти и земи това което ти предлагат хората.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

атлон 4600+,4800+ ,5200+ са на цени 40-55 лева. По-бързите 5600 до 6000 стигат 80-90лева, неоправдано за производителността си. Не бих вкарал повече от 50 лева за проц. на тази машина и то само от 5000+ нагоре.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не че е лош но просто е фабрично клокнат, което го прави една идея по-горещ и прави бъдещия клок мисия невъзможна.

Бих казал че идеята по-горещ не е само една и си трябва сериозен охладител за него да не говорим, че товари и чипсета неимоверно и той повдига яко температурата. Напълно съм съгласен че ако ще се купува процесор да е някъде около 5200+. Редактирано от pconline (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от bomar00
      Здравейте предварително се извинявам ако темата е в грешния раздел. Продавам частите си за компютър и се чудя в какво да сложа Рам памета, дънната платка и процесора ? Много ще съм ви благодарен ако ми отговорите.
    • от Xristis Games
      Здравейте,
      Имам следния проблем. Компютъра ми е старичак, но постоянно добавям някоя част за да се подобри и преди седмица си купих процесор. Първият процесор с който е купен компютъра беше Intel Pentium 4 (HT 640) и му взех Intel core 2 duo E8400 и реших да го сложа, но след като го сложих и нямах картина и перките на компютъра се въртяха много силно. По интересувах се и едно момче ми каза, че дъното не ми поддържа FSBto което в случая е 1333мхз. Сложох на другия ден един друг процесор който е Pentium E5700, но с FSB 800мхз и пак не подкарва картина ...      Като си върна стария процесор и всичко си тръгва... От какво може да е това? (Биос ъпдейт? Ново дъно?) Благодаря предварително!
    • от kolib4iata
      Здравейте.Помогнете в избора на процесор.
      Двоумя се между тези двата като бюджета е 400 лева.
      AMD Ryzen 5 2600
      Intel Core i5-8400
      Играя само WOT с GTX 1060 6gb, гледах сравнения на двата и клоня към Ryzen (игрането на игри не е преоритет)
    • от RoSS7
      Колеги, здравейте,
      ще съм ви много благодарен ако някой ми обясни по-подробно какво трябва да направя. Попаднах на две подобни теми, но не успях да постигна никакъв резултат. Синът ми използва компютъра за игри, но по 1-2 часа на ден и през останалото време аз съм на него. Проблемът ми е следния. Винтелатора на процесора е много шумен, понякога се изключва за няколко секунди и компютъра почти не се чува как работи, но след това перката се завърта отново и направо откачам. Използвам компютъра за писане на документи, които изобщо не натоварват процесора, понякога чета някакви статии в интернет и искам да разбера възможно ли е да изключвам перката на процесора за определено време, защото съм сигурен, че не го натоварвам. Четох в нета, че може да се направи при определени градуси да се пуска и когато не се натоварва да се изключва. Моят се изключва за няколко секунди и ако мога да увелича тези секунди или да го направя да се включва само когато е необходимо ще бъде страхотно. На снимката съм описал всички части на компютъра и ще съм ви безкрайно благодарен ако ми помогнете. Мисля, че имам достатъчно винтелатори и докато аз го ползвам може да мина и без охладителя на процесора, но ако греша, моля поправете ме, защото не съм на Ти с компютрите, но ако ми обясните какво да направя ще се справя с малко помощ от приятел

• от Tosho55
      Здравейте отново,бях писал преди няколко месеца за компютър,но очевидно бюджета не ми стигаше и се отказах,сега съм събрал пари и се надявам да можете да помогнете с едно надеждно компютърче за игри главно,с бюджет 2750 лева  може и 2800,но не повече за предпочитане,имам монитор на 144 Hz така че не го включваите,искам само конфигурация! П.С нямам никакви стари части,които мога да използвам и ако може да не ми давате варианти с части втора употреба...Благодаря предварително!  
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.