Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,

Искам да си взема принтер, който ще ползвам главно за печат на снимки. Условията са:

• Интересува ме главно качеството на печат.
  • Около 20-50 снимки месечно.
  • Не ми е проблем и възнамерявам да ползвам само оригинални консумативи.
  • Бюджет - 500лв без проблем, ако има много добро предложение ще помисля и за повече.
  • Формат А4.
  • Хубаво е да има принт на CD, но не е задължително.
  • Текст ще се печата вероятно, но по-скоро като изключение.
  • Не желая мултифункционално устройство, освен ако не е много добре аргументирано.
  • Очевидно трябва да е мастилено-струен принтер.
Разгледах какво се предлага и видях, че в диапазона от 300лв до 700лв се предлагат само мултифункционални устройства.

Тези, които ми направиха впечатление са Canon PIXMA iP4950 и Epson Stylus Photo P50. И двете са доста под това което мога да си позволя (първият е ~170лв. а вторият ~270лв.), но не видях нещо по-качествено, което да се вмества в желания от мен бюджет. Интернет ревютата, които четох, много категорично натежават в полза на Canon-а, с основна критика към Epson, че е твърде скъп, без да предлага повече.

Това което исках да помоля е, ако някой е ползвал гореспоменатите принтери, да каже мнението си. Или ако някой е ползвал друг принтер, който да отговаря на условията, може да го предложи.

П.П. Спецификациите на двата принтера, горе са ми известни, така че коментари от рода на този има по-голяма разделителна или този има 6 цвята на база какво пише в тях, без личен опит няма да са ми полезни.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Canon, но не за печат на снимки, а върху CD-та. Доволен съм. За толкова печатане е излишно да се набутваш с по-скъп принтер. А за бройки снимки над 100 - на usb флашка и в близкото фото е най-евтино.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Canon, но не за печат на снимки, а върху CD-та. Доволен съм. За толкова печатане е излишно да се набутваш с по-скъп принтер. А за бройки снимки над 100 - на usb флашка и в близкото фото е най-евтино.

Никъде не е ставало въпрос да ми излезе най-евтино. Както отбелязах основната ми цел е качеството. А във фотоателие - ето това е горе-долу разговора, който проведох последният път:

- Бих желал да си разпечатам няколко снимки формат 15:10. Бихте ли ми казали в какъв формат и разделителна способност да направя снимките, за да се изпечатат най-добре?

- ?!?!

- Какви трябва да са снимките за да ми ги изпечатате?

- Ааа, донеси ги JPEG на някаква флашка.

- Каква резолюция?

- Няма значение.

Е, след по-горното не съм стъпвал в фото...

Освен това дори и да намеря фото, в което да разбират какво правят, пак съм лишен от възможността да си "играя" със снимките, а не всички се печатат с един аршин.

Редактирано от flare (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дори в най-тъпото фото разпечатват файлове без обработка. Ако си нагласиш снимките предварително в некомпресиран формат и им ги дадеш на флашка се 'получват' изумителни дори за фотото резултати от тяхната машина... :) А и винаги след като не си доволен можеш да кажеш да ти отпечатат пак дадена снимка... Но в 99% от случаите при добро качество на входа на тяхната машина почти без намеса се получва добро качество на изхода... За снимки говорим... А ако искаш сам да си играеш в къщи - предложения от нас принтер ти е достатъчен, докато стигнеш сам до горните изводи за фотото и печатането на снимки там.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А ако искаш сам да си играеш в къщи - предложения от нас принтер ти е достатъчен, докато стигнеш сам до горните изводи за фотото и печатането на снимки там.

Не разбрах кой модел на Canon предложи. Този, за който аз попитах ли?

А за изводите, ще видим. В крайна сметка работя с имидж процесинг и целия процес - от обектива до възпроизвеждането на изображенията ми е вид хоби. Така че, идеята не е толкова самите снимки, колкото изваждането на най-добър резултат от даден вход. След като си взема принтера и изхабя 2-3 мастилници, ще си говорим пак за качеството. Мен не ме мързи да си играя и да чета. Темата беше за да разбера дали някой има личен опит с някой от тези два принтера или подобен и да ми препоръча...

Редактирано от flare (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Както казах имам опит с Canon 4850 - друг модел със същите мастилници и технология на печат, като печатам върху принтъбъл дискове изображение дадено от клиента (обикновено някакво фирмено лого и картинка), като напасвам дизайна с corel. Леко е пипкава работата, но резултата се получава приемлив. А и тиражите/бр. за под 100 и си заслужава да се правят на принтер. За по-големи тиражи ги правят/печатат на други машини. Аз лично съм доволен от качеството/прецизността на печата на канон, но не съм и печатал на друг модел за да сравня. Също така, не съм печатал на фотохартия, нито на обикновена дори - просто принтера се ползва само за това.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Както казах имам опит с Canon 4850 - друг модел със същите мастилници и технология на печат, като печатам върху принтъбъл дискове изображение дадено от клиента (обикновено някакво фирмено лого и картинка), като напасвам дизайна с corel. Леко е пипкава работата, но резултата се получава приемлив. А и тиражите/бр. за под 100 и си заслужава да се правят на принтер. За по-големи тиражи ги правят/печатат на други машини. Аз лично съм доволен от качеството/прецизността на печата на канон, но не съм и печатал на друг модел за да сравня. Също така, не съм печатал на фотохартия, нито на обикновена дори - просто принтера се ползва само за това.

Благодаря за отговора и отделеното време.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от peter parker
      Здравейте приятели, 

Искам да попитам - има ли някой принтер canon pixma IX6850 , който да го продава?
      Взимам го за части!
      Благодаря предварително!
    • от loranst looa
      Здравейте днес Уиндоуса нещо си теглеше ъпдейт и след като мина се получи някъв проблем не може да визуализира в превю снимките в папките ми , а това ми затруднява доста работата как да го оправя този бъг не става със System Restore не ми очита валидна точка на възстановяване 

• от Сервиз За Компютри
      Употребяван,малък принтер съсскенер ( мини скенер с подаващ лист ). Работещ, в до ро състояние. Барабана му е за смяна, но работи и сканира добре. Може да се вържеком компютър и да се ползва само скенер или принтер.
    • от sins.on.the.cross
      Здравейте, работя в малка счетоводна кантора и шефът ми даде задача ,която се състои в това да избера 2 принтера.До момента ползвахме едни опростени устройства на Brother ,но създават много проблеми и се наложи да ги премахнем.За нуждите на дейността ни е нужен лазерен принтер с автоматичен дуплекс,като с 1 зареждане на главата да може да прави не по-малко от 5000-6000 страници, месечното напрежение ще бъде от рода на 500-1000 страници,живот на барабана над 100 000 копия.Определящи са цената на устройството(бюджетни устройства) и цената на консумативите.Моля, дайте съвети,насоки, ако е възможно и предложения. Благодарности!
    • от Красимир Петровв
      Здравейте,
      Търся си черно-бял лазерен принтер с който да печатам вкъщи. Искам да взема такъв,  при който когато му сменям главата да не струва колкото самия принтер.
      Прочетох отгоре - отгоре за принтерите, но повечето теми, които намирам са много стари. Предполагам нещата са се променили от 2010 насам.
      Търся нещо, което да си струва парите. Ще се използва вкъщи, съответно едва ли ще се печатат над 500 страници / месец. Да кажем около 100-200.
      Доста съм ограничен в бюджета, стартирам фирма в момента и искам да си избера няколко и да видя дали ще ги има намалени на черния петък другата седмица.
      За сега съм се спрял на Brother HL1112E. Принтера струва 120 лв, а касетата му за зареждане е 25 лв. Което е приемлива цена за мен.
      Можете ли да ми предложите нещо подобно, защото тази марка я чувам за първи път и изобщо не знам как се държи, а и не успях да намеря много мнения за нея. Принтерите са ми пълна мъгла.
  • Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.