Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

flare

Мнение за принтер за снимки

Препоръчан отговор

Здравейте,

Искам да си взема принтер, който ще ползвам главно за печат на снимки. Условията са:

• Интересува ме главно качеството на печат.
  • Около 20-50 снимки месечно.
  • Не ми е проблем и възнамерявам да ползвам само оригинални консумативи.
  • Бюджет - 500лв без проблем, ако има много добро предложение ще помисля и за повече.
  • Формат А4.
  • Хубаво е да има принт на CD, но не е задължително.
  • Текст ще се печата вероятно, но по-скоро като изключение.
  • Не желая мултифункционално устройство, освен ако не е много добре аргументирано.
  • Очевидно трябва да е мастилено-струен принтер.
Разгледах какво се предлага и видях, че в диапазона от 300лв до 700лв се предлагат само мултифункционални устройства.

Тези, които ми направиха впечатление са Canon PIXMA iP4950 и Epson Stylus Photo P50. И двете са доста под това което мога да си позволя (първият е ~170лв. а вторият ~270лв.), но не видях нещо по-качествено, което да се вмества в желания от мен бюджет. Интернет ревютата, които четох, много категорично натежават в полза на Canon-а, с основна критика към Epson, че е твърде скъп, без да предлага повече.

Това което исках да помоля е, ако някой е ползвал гореспоменатите принтери, да каже мнението си. Или ако някой е ползвал друг принтер, който да отговаря на условията, може да го предложи.

П.П. Спецификациите на двата принтера, горе са ми известни, така че коментари от рода на този има по-голяма разделителна или този има 6 цвята на база какво пише в тях, без личен опит няма да са ми полезни.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Canon, но не за печат на снимки, а върху CD-та. Доволен съм. За толкова печатане е излишно да се набутваш с по-скъп принтер. А за бройки снимки над 100 - на usb флашка и в близкото фото е най-евтино.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Canon, но не за печат на снимки, а върху CD-та. Доволен съм. За толкова печатане е излишно да се набутваш с по-скъп принтер. А за бройки снимки над 100 - на usb флашка и в близкото фото е най-евтино.

Никъде не е ставало въпрос да ми излезе най-евтино. Както отбелязах основната ми цел е качеството. А във фотоателие - ето това е горе-долу разговора, който проведох последният път:

- Бих желал да си разпечатам няколко снимки формат 15:10. Бихте ли ми казали в какъв формат и разделителна способност да направя снимките, за да се изпечатат най-добре?

- ?!?!

- Какви трябва да са снимките за да ми ги изпечатате?

- Ааа, донеси ги JPEG на някаква флашка.

- Каква резолюция?

- Няма значение.

Е, след по-горното не съм стъпвал в фото...

Освен това дори и да намеря фото, в което да разбират какво правят, пак съм лишен от възможността да си "играя" със снимките, а не всички се печатат с един аршин.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дори в най-тъпото фото разпечатват файлове без обработка. Ако си нагласиш снимките предварително в некомпресиран формат и им ги дадеш на флашка се 'получват' изумителни дори за фотото резултати от тяхната машина... :) А и винаги след като не си доволен можеш да кажеш да ти отпечатат пак дадена снимка... Но в 99% от случаите при добро качество на входа на тяхната машина почти без намеса се получва добро качество на изхода... За снимки говорим... А ако искаш сам да си играеш в къщи - предложения от нас принтер ти е достатъчен, докато стигнеш сам до горните изводи за фотото и печатането на снимки там.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А ако искаш сам да си играеш в къщи - предложения от нас принтер ти е достатъчен, докато стигнеш сам до горните изводи за фотото и печатането на снимки там.

Не разбрах кой модел на Canon предложи. Този, за който аз попитах ли?

А за изводите, ще видим. В крайна сметка работя с имидж процесинг и целия процес - от обектива до възпроизвеждането на изображенията ми е вид хоби. Така че, идеята не е толкова самите снимки, колкото изваждането на най-добър резултат от даден вход. След като си взема принтера и изхабя 2-3 мастилници, ще си говорим пак за качеството. Мен не ме мързи да си играя и да чета. Темата беше за да разбера дали някой има личен опит с някой от тези два принтера или подобен и да ми препоръча...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Както казах имам опит с Canon 4850 - друг модел със същите мастилници и технология на печат, като печатам върху принтъбъл дискове изображение дадено от клиента (обикновено някакво фирмено лого и картинка), като напасвам дизайна с corel. Леко е пипкава работата, но резултата се получава приемлив. А и тиражите/бр. за под 100 и си заслужава да се правят на принтер. За по-големи тиражи ги правят/печатат на други машини. Аз лично съм доволен от качеството/прецизността на печата на канон, но не съм и печатал на друг модел за да сравня. Също така, не съм печатал на фотохартия, нито на обикновена дори - просто принтера се ползва само за това.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Както казах имам опит с Canon 4850 - друг модел със същите мастилници и технология на печат, като печатам върху принтъбъл дискове изображение дадено от клиента (обикновено някакво фирмено лого и картинка), като напасвам дизайна с corel. Леко е пипкава работата, но резултата се получава приемлив. А и тиражите/бр. за под 100 и си заслужава да се правят на принтер. За по-големи тиражи ги правят/печатат на други машини. Аз лично съм доволен от качеството/прецизността на печата на канон, но не съм и печатал на друг модел за да сравня. Също така, не съм печатал на фотохартия, нито на обикновена дори - просто принтера се ползва само за това.

Благодаря за отговора и отделеното време.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Freem@n
      Здравейте, не намерих такава тема и реших че си заслужава да пусна подобна.

Търся си достатъчно читав, здрав и не на последно място - висок статив за моите камери. Искам да е поне 2 метра !
      Ето, намерих една обява, но тези стативи са не за камери/фотоапарати, а за други цели... даже звънях на човека, каза ми че ми трябвала някаква приставка за целта, но той няма такава. Също така, останали са му били само от тези по 3 метра които са, но те май са по около метър дълги в сгънато положение...
      Намирам разни например 170 см или по повече, но са прекалено скъпи... тази обява по горе е в границите на до 50 лева.
      Някой ако знае нещо по въпроса - например има такава приставка или още по-добре - висок статив за продан, нека сподели, все пак може и на лична дискусия.
      П.С: Също така бих искал към статива да има и глава.
      Благодаря !
    • от аm-аm
      Какво и при какви условия може да снимаме законно, кога е нужно разрешение и с какви цели - това са въпросите, които ми се иска да изясним.
      Сещам се за 4 закона, от които трябва да се ръководим - Конституцията на РБългария, Закона за авторското право и сродните му права, Закона за защита на лични данни и Общия регламент за защита на лични данни.
      Ти си, @RudeBoy
    • от leonsanchesss
      Здравейте, колеги 
      Мисля да си купувам принтер за това реших да попитам за съвети и препоръки.Спрял съм се на следните модели : 1.Canon Pixma MG3650        2.HP DeskJet Ink Advantage 3787 All-in-One        3.Canon iP7250
      Бюджета ми е около 150лв. Ще се използва главно  за принтиране на около 10-15 страници на ден.

• от capnemo
      Създавам тази тема за публикуване абстрактна фотография (само авторови снимки, т.е. такива, за които Вие притежавате авторските права)

_M2A2942 by Romeo Ninov, on Flickr

_M2A6649-Edit by Romeo Ninov, on Flickr
    • от peter parker
      Здравейте приятели, 

Искам да попитам - има ли някой принтер canon pixma IX6850 , който да го продава?
      Взимам го за части!
      Благодаря предварително!
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.