Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,

Искам да си взема принтер, който ще ползвам главно за печат на снимки. Условията са:

• Интересува ме главно качеството на печат.
  • Около 20-50 снимки месечно.
  • Не ми е проблем и възнамерявам да ползвам само оригинални консумативи.
  • Бюджет - 500лв без проблем, ако има много добро предложение ще помисля и за повече.
  • Формат А4.
  • Хубаво е да има принт на CD, но не е задължително.
  • Текст ще се печата вероятно, но по-скоро като изключение.
  • Не желая мултифункционално устройство, освен ако не е много добре аргументирано.
  • Очевидно трябва да е мастилено-струен принтер.
Разгледах какво се предлага и видях, че в диапазона от 300лв до 700лв се предлагат само мултифункционални устройства.

Тези, които ми направиха впечатление са Canon PIXMA iP4950 и Epson Stylus Photo P50. И двете са доста под това което мога да си позволя (първият е ~170лв. а вторият ~270лв.), но не видях нещо по-качествено, което да се вмества в желания от мен бюджет. Интернет ревютата, които четох, много категорично натежават в полза на Canon-а, с основна критика към Epson, че е твърде скъп, без да предлага повече.

Това което исках да помоля е, ако някой е ползвал гореспоменатите принтери, да каже мнението си. Или ако някой е ползвал друг принтер, който да отговаря на условията, може да го предложи.

П.П. Спецификациите на двата принтера, горе са ми известни, така че коментари от рода на този има по-голяма разделителна или този има 6 цвята на база какво пише в тях, без личен опит няма да са ми полезни.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Canon, но не за печат на снимки, а върху CD-та. Доволен съм. За толкова печатане е излишно да се набутваш с по-скъп принтер. А за бройки снимки над 100 - на usb флашка и в близкото фото е най-евтино.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Canon, но не за печат на снимки, а върху CD-та. Доволен съм. За толкова печатане е излишно да се набутваш с по-скъп принтер. А за бройки снимки над 100 - на usb флашка и в близкото фото е най-евтино.

Никъде не е ставало въпрос да ми излезе най-евтино. Както отбелязах основната ми цел е качеството. А във фотоателие - ето това е горе-долу разговора, който проведох последният път:

- Бих желал да си разпечатам няколко снимки формат 15:10. Бихте ли ми казали в какъв формат и разделителна способност да направя снимките, за да се изпечатат най-добре?

- ?!?!

- Какви трябва да са снимките за да ми ги изпечатате?

- Ааа, донеси ги JPEG на някаква флашка.

- Каква резолюция?

- Няма значение.

Е, след по-горното не съм стъпвал в фото...

Освен това дори и да намеря фото, в което да разбират какво правят, пак съм лишен от възможността да си "играя" със снимките, а не всички се печатат с един аршин.

Редактирано от flare (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дори в най-тъпото фото разпечатват файлове без обработка. Ако си нагласиш снимките предварително в некомпресиран формат и им ги дадеш на флашка се 'получват' изумителни дори за фотото резултати от тяхната машина... :) А и винаги след като не си доволен можеш да кажеш да ти отпечатат пак дадена снимка... Но в 99% от случаите при добро качество на входа на тяхната машина почти без намеса се получва добро качество на изхода... За снимки говорим... А ако искаш сам да си играеш в къщи - предложения от нас принтер ти е достатъчен, докато стигнеш сам до горните изводи за фотото и печатането на снимки там.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А ако искаш сам да си играеш в къщи - предложения от нас принтер ти е достатъчен, докато стигнеш сам до горните изводи за фотото и печатането на снимки там.

Не разбрах кой модел на Canon предложи. Този, за който аз попитах ли?

А за изводите, ще видим. В крайна сметка работя с имидж процесинг и целия процес - от обектива до възпроизвеждането на изображенията ми е вид хоби. Така че, идеята не е толкова самите снимки, колкото изваждането на най-добър резултат от даден вход. След като си взема принтера и изхабя 2-3 мастилници, ще си говорим пак за качеството. Мен не ме мързи да си играя и да чета. Темата беше за да разбера дали някой има личен опит с някой от тези два принтера или подобен и да ми препоръча...

Редактирано от flare (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Както казах имам опит с Canon 4850 - друг модел със същите мастилници и технология на печат, като печатам върху принтъбъл дискове изображение дадено от клиента (обикновено някакво фирмено лого и картинка), като напасвам дизайна с corel. Леко е пипкава работата, но резултата се получава приемлив. А и тиражите/бр. за под 100 и си заслужава да се правят на принтер. За по-големи тиражи ги правят/печатат на други машини. Аз лично съм доволен от качеството/прецизността на печата на канон, но не съм и печатал на друг модел за да сравня. Също така, не съм печатал на фотохартия, нито на обикновена дори - просто принтера се ползва само за това.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Както казах имам опит с Canon 4850 - друг модел със същите мастилници и технология на печат, като печатам върху принтъбъл дискове изображение дадено от клиента (обикновено някакво фирмено лого и картинка), като напасвам дизайна с corel. Леко е пипкава работата, но резултата се получава приемлив. А и тиражите/бр. за под 100 и си заслужава да се правят на принтер. За по-големи тиражи ги правят/печатат на други машини. Аз лично съм доволен от качеството/прецизността на печата на канон, но не съм и печатал на друг модел за да сравня. Също така, не съм печатал на фотохартия, нито на обикновена дори - просто принтера се ползва само за това.

Благодаря за отговора и отделеното време.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.