Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте Използвам лаптоп Toshiba Satellite A300-17N ОС: Windows 7 - 32 bit Преди няколко дни ми изчезна звукът на компютъра. Долу вдясно на екрана - върху иконката за звука се появи червено кръгче с x и надпис "No audio output device is installed". Изчетох много теми в интернет за подобен проблем, но никое от решенията не помогна в моя случай. Преинсталирах Windows-а, но проблемът си остана. При проверка в Device manager, под категорията Sound, video and game controller няма устройства. Пробвах да инсталирам драйвер от сайта на производителя, но той само се разархивира (extract-ва), иска ми разрешение за инсталация, потвърждавам и след това нищо не се случва. В Device Manager въобще липсва High definition audio device (или нещо подобно). Как мислите - проблемът софтуерен ли е или е възможно да е изгоряла звуковата ми карта? Ако е софтуерен - имате ли идея как да върна звука? Моля за помощ

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвай да стартираш драйвера като администратор и виж дали ще тръгне инсталацията.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвай да стартираш драйвера като администратор и виж дали ще тръгне инсталацията.

Инсталацията пак не започва.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тогава дай десен клик на Sound, video and game controllers и избери опцията “сканирай за хардуерни промени“/“Scan for Hardware Changes“.И виж какво ще ти покаже.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://eu.computers.....jsp?service=EU - това ли сваляш?

От този линк свалям драйвъра - short model № ми е PSAJOE

Тогава дай десен клик на Sound, video and game controllers и избери опцията “сканирай за хардуерни промени“/“Scan for Hardware Changes“.И виж какво ще ти покаже.

В Device manager въобще липсва тази категория - дори когато съм избрала Show hidden devices

Редактирано от mimence888 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като избера Scan for hardware changes върху името на компютъра - нищо не се променя.

Публикувано изображение

Отново никакъв ефект :(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
post-263564-0-37121100-1332764888_thumb.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето снимка от Device manager: post-322361-0-34378900-1332765166_thumb.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Провери в БИОС да не е забранено нещо.Но, не знам къде точно да търсиш.Ако и там няа нищо което да оправи звука, бъди сигурна, че е повредена или в по-добрия случай - да се е откачило нещо. :)

Редактирано от plmen88 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Провери в БИОС да не е забранено нещо.Но, не знам къде точно да търсиш.Ако и там няа нищо което да поправи саунд картата, бъди сигурна, че е повредена или в по-добрия случай - да се е откачило нещо. :)

И в BIOS-а търсих къде ли не, не видях нищо свързано със звука (то там ми се стори, че почти нищо няма). Дори зададох default настройки на bios и отново нямаше промяна.

Благодаря ви за помощта. Явно ще ходя на сервиз :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Подобни теми

• от Ndishev
      Здравейте имам следния проблем с посочения в заглавието телевизор. 
      Телевизора е закупен преди 4г и е ползван 2. От 2г стои в кашон докато не ми потрябва. 
      Докато чаках да дойдат за инсталация на цифрова телевизия си включих аналогова с коксиалн кабел. Дойде един съсед и каза, че телевизора има вграден цифров тунер и може по коксиалния да се пусне цифрова. Разбира се аз се съгласих. 
      Та по време на настройките заби и той го изключи от контакта. При включване отново телевизора сам се включи, светна зеления индикатор но дава черен екран. 
      Стоя дълго време изключен и също така включен но не реагира. 
      Не намерих в нета никакво рвшение, четох за подобен случай който телевизора бил в режим на търсене на канали. Пробвах с комбинациите които намерих за връщане на заводски настройки, но просто не реагира. 
      Дали случайно някой знае как да се върнат заводските настройки или нещо да се направи. Все пак ако не е сериозен проблем да спестя разходите по техник. 
      Мерси предварително. 

• от Lubo00
      Здравейте, рових се в биос-а и натиснах f9 и след това f10 и излезнах от биос-а ми излезна това http://prikachi.com/images/782/9254782x.jpg и вече всеки път като го включа ми илиза преди да ми излезе се показва логото на марката на лаптопа и след това се показва това и не мога да то оправя някой ако може да ми помогнете много ще съм му благодарен! 
    • от Сервиз За Компютри
      Цената е за целия комплект: монитор, компютър, клавиатура и мишка!!!
      Процесор: 2,6 GHz 32 RAM: 2GB
      Видео Intel HD Graphics
      HDD: 160 GB
      Инсталиран Windows 7 x32 със пакет от програми
      Системата е Сървър и може да се използва като такъв, има допълнителни слотове.
      PC Сервиз Пловдив - Сервиз за компютри Пловдив - ремонт, покупко-продажба на лаптопи, таблети, офис техника, видеонаблюдение системи за достъп с чип за офиси, входове и други.
      Тел.: 0897 758 715
      Адрес.: ул. Архимандрид Дамаскин 6 - Центъра, под Св. Марина - глухата уличка срещу подлеза за понеделник пазара
      http://pcservizplovdiv.ml
      КЛЮЧОВИ ДУМИ: сървър, компютър, десктоп, ibm, x series, server, сервиз за компютри пловдив, пловдив, монитор, sony, клавиатура, мишка, hdd, ram, windows 7, windows, преинсталация, преинсталиран, инсталиран, готов
    • от icemans
         Здравейте! Телевизор Techwood 22884 докаран от Англия с вграден DVB-T.
      Опитвам се да подкарам цифровата ефирна телевизия, но ми казва, че видео формата не се подържа - звук има.
      Виждам, че навсякъде в информацията за каналите ми дава за държава - Великобритания. Предполагам, че трябва да се промени региона, за да е съвместим с нашия формат. Добрах се до някакви сервизно меню, но и там не намерих опция. По мои си данни телевизорът е сглобяван във Vestel - заедно с Hitachi, Toshiba, BUSH и др.

Та, някакви идеи?
    • от velislavvasilev
      Може ли някой с активен ключ за Windows 7 да провери дали това работи. При мен "зарежда" 1-2 мин. и ми дава да опитам по-късно. А ако введа грешен ключ, веднага ми дава, че е грешен, а с верния - гредица. Какъв е вариянтът да си изтегля легален Windows 7 pro x64 ?
      И, някой може ли да даде линк от сайта на М$ с чексумите. Че т'фа по-горе ако не сработи, поне да намеря .iso от Мрежата, ама и да го проверя да не е "препипано".
  • Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.