Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

danchobg

Мнения за мод на видеокарта

Препоръчан отговор

Работих малко по картата, според вас как се е получило ?

Картата е SAPPHIRE HD 5670 1GB GDDR5

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Каква е целта? Силикона е изолатор ,значи не е за да се охлажда по добре. Грозно е, значи не е и за красота.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Каква е целта?

Силикона е изолатор ,значи не е за да се охлажда по добре.

Грозно е, значи не е и за красота.

Целта е да се охлажда. А каква красота, като я затворя в кутията ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А как точно ще се осъществи охлаждането? Алуминия гледам си го лепнал с бял силикон, а той за твои късмет е изолатор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А как точно ще се осъществи охлаждането?

Алуминия гледам си го лепнал с бял силикон, а той за твои късмет е изолатор.

Не е бял силикон! Термоконтактна паста!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ехааа браво на теб. Тези дни очаквам тема избор на нова видео карта. Тва и гаранцията не го покрива. Не мислиш ли че има основателна причина охладителя да е от другата страна?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ехааа браво на теб.

Тези дни очаквам тема избор на нова видео карта. Тва и гаранцията не го покрива.

Не мислиш ли че има основателна причина охладителя да е от другата страна?

Сподели, защо мислиш че ще се развали ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В термоконтактната паста има финни частици метал, най-вече алуминии, по-рядко сребро или друг ценен метал. Пастата не случайно се слага внимателно и се се цапа платката . Не ти трябва да си инженер да се сетиш какво ще стане като даде на късо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

О НЕ, пише че има електроизолационни качества...... Глупав съм, ама не чак толкова.....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е значи не е термоконтактна паста тогава. Има и разни силиконови пасти, попаднал си явно на такава. Късметлия си, значи. За да ни убедиш в ползата на мода трябваше да поснеш един два скииншота с температурите от преди и сега.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е значи не е термоконтактна паста тогава.

Има и разни силиконови пасти, попаднал си явно на такава. Късметлия си, значи.

За да ни убедиш в ползата на мода трябваше да поснеш един два скииншота с температурите от преди и сега.

1. Термоконтактна паста е, пише си на самата паста.

2. С удоволствие бих споделил някоя друга снимка, обаче картата няма датчик за температура на паметта. Но пуснах няколко теста, радиаторчетата са топли.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Каква марка е пастата? Една снимка на опаковката или ако може я намери в нета.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Незнам ама ако тоя алуминии се допре недяй си боже до два елемнта и направи късо ще се съсипе видеото. Ти кво мислиш толково ще се охлажда там? Найстина оценяваме ентусиазма ти ,но измисли нещо по - добро.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мързи ме да я търся, но ще напиша какво пише на опаковката.

------------------------------ епойко

Термо-300

Термоконтактна силиконова паста

Паста за монтаж на електронни елементи, термодатчици и др.

към охлаждащи радиатори. Има електроизолационни качества.

Температурен диапазон -30 +300 С.

Съдържание: Силиконово масло, окиси.

Останалото са глупости за безопасност.

Незнам ама ако тоя алуминии се допре недяй си боже до два елемнта и направи късо ще се съсипе видеото. Ти кво мислиш толково ще се охлажда там? Найстина оценяваме ентусиазма ти ,но измисли нещо по - добро.

всички останали елементи, освен чипа, са покрити с фолио(не това за печене)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, не всяка термоконтактна паста е електропроводими свойства, има доста които имат изолационни свойства и могат да се нанясят безпроблемно дори и доста "небрежно" Радиаторите, които си сложил не ми харесват, намери си подходящи радиатори за интегрални схеми, всеки чип с индивидуален радиатор и ги монтирай с термолепило или термолепенки. Така ще постигнеш по-качествен мод според мен. Ако обаче нямаш и някакъв въздушен поток около радиаторите, то модът би имал ниска ефективност. КОРЕКЦИЯ-Принципно, ако тази паста има поведението на обикновена термоконтактна паста, модът би бил особено опасен, защотопастата не би могла да зафиксира радиаторите и те биха могли да се разместят и да доведат до късо съединение. Не съм запознат със свойствата на конкретната термо-силиконова паста, но оставам с впечатлението, че тя служи и като фиксатор, освен медиатор на топлината. Ако съм прав, радиаторите сигурно не биха се разместили. http://kvazer.com/product.php?id_product=42858 Това е пастата, мисля.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, прав си, с отделен радиатор в/у всеки чип ще е най-добре. Лошото е, че търсих такива в 6 различни магазина и не открих. Всички бяха в комплект с охлаждане, а на мен ново не ми трябва, картата едвам вдига 55 градуса с вентилатор на 30 %.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, прав си, с отделен радиатор в/у всеки чип ще е най-добре. Лошото е, че търсих такива в 6 различни магазина и не открих. Всички бяха в комплект с охлаждане, а на мен ново не ми трябва, картата едвам вдига 55 градуса с вентилатор на 30 %.

Вероятно в магазини за електронни компоненти може и да намериш такива. Използват ги за разни интегрални схемки.

По някаква причина според мен е неудачно покриването на повече от 1 интегрална схема с един и същи радиатор.

Пастата служи ли за фиксатор, както си мисля или е само медиатор на топлината между радиатора и чипа?

Има ли ефективен въздушен поток около радиаторите?

И последен въпрос-надявам се, не си покрил цялата карта с "найлон", не ми изглежда удачно, би пречело на разсейването на топлината на други елементи?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пастата служи само да предава топлината. В кутията има подходящ въздушен поток. Да, не съм я покрил цялата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пастата служи само да предава топлината.

В кутията има подходящ въздушен поток.

Да, не съм я покрил цялата.

Ако пастата служи само да предава топлината, но не и да фиксира незабавно преустанови този потенциално опасен експеримент. Купи си термолепенки или термолепило, избърши тази термопаста и закрепи радиатори с помощта на термолепенки/термолепило и махни "найлона", който си сложил в момента.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако пастата служи само да предава топлината, но не и да фиксира незабавно преустанови този потенциално опасен експеримент. Купи си термолепенки или термолепило, избърши тази термопаста и закрепи радиатори с помощта на термолепенки/термолепило и махни "найлона", който си сложил в момента.

Вече го направих, и утре съм на лов за лепенки.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вече го направих, и утре съм на лов за лепенки.

Може и термолепило, но да знаеш, че което и от 2-те да избереш, по-скъпо е от пастата, която си нацапотил.

Лепенките аз лично бях ги купувал на 1лв/бройката(0,8х1,2см някъде), като 1 би трябвало да покрие един чип на паметта.

Термолепилото не го помня колко беше като цена...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има и такива големи и си режеш - http://iskampc.com/a...0x20x0-5mm.html

Значи съм се прецакал лично аз. Не че имах избор, бях на зор и избих всичко десетократно, но все пак...Трудно се намират по магазините...Поне в Бургас..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всичко щеше да бъде много по-лесно и безопасно, а и красиво, ако беше лепнал 4 броя синкове за рам на видеокарта (примерно http://www.erabg.com/products/details/part/Vga-Heatsinks-Various/ )

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всичко щеше да бъде много по-лесно и безопасно, а и красиво, ако беше лепнал 4 броя синкове за рам на видеокарта (примерно http://www.erabg.com...tsinks-Various/ )

Съмнително много приличат на радиаторчетата за интегрални схеми, за които говорех по-рано ;)

Добра идея е, както и аз бях писал да се поставят индивидуални радиаторчета от подобен тип, но всичко е до конкретната наличност.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.