Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Работих малко по картата, според вас как се е получило ?

Картата е SAPPHIRE HD 5670 1GB GDDR5

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Каква е целта? Силикона е изолатор ,значи не е за да се охлажда по добре. Грозно е, значи не е и за красота.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Каква е целта?

Силикона е изолатор ,значи не е за да се охлажда по добре.

Грозно е, значи не е и за красота.

Целта е да се охлажда. А каква красота, като я затворя в кутията ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А как точно ще се осъществи охлаждането? Алуминия гледам си го лепнал с бял силикон, а той за твои късмет е изолатор.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А как точно ще се осъществи охлаждането?

Алуминия гледам си го лепнал с бял силикон, а той за твои късмет е изолатор.

Не е бял силикон! Термоконтактна паста!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ехааа браво на теб. Тези дни очаквам тема избор на нова видео карта. Тва и гаранцията не го покрива. Не мислиш ли че има основателна причина охладителя да е от другата страна?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ехааа браво на теб.

Тези дни очаквам тема избор на нова видео карта. Тва и гаранцията не го покрива.

Не мислиш ли че има основателна причина охладителя да е от другата страна?

Сподели, защо мислиш че ще се развали ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В термоконтактната паста има финни частици метал, най-вече алуминии, по-рядко сребро или друг ценен метал. Пастата не случайно се слага внимателно и се се цапа платката . Не ти трябва да си инженер да се сетиш какво ще стане като даде на късо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

О НЕ, пише че има електроизолационни качества...... Глупав съм, ама не чак толкова.....

Редактирано от danchobg (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е значи не е термоконтактна паста тогава. Има и разни силиконови пасти, попаднал си явно на такава. Късметлия си, значи. За да ни убедиш в ползата на мода трябваше да поснеш един два скииншота с температурите от преди и сега.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е значи не е термоконтактна паста тогава.

Има и разни силиконови пасти, попаднал си явно на такава. Късметлия си, значи.

За да ни убедиш в ползата на мода трябваше да поснеш един два скииншота с температурите от преди и сега.

1. Термоконтактна паста е, пише си на самата паста.

2. С удоволствие бих споделил някоя друга снимка, обаче картата няма датчик за температура на паметта. Но пуснах няколко теста, радиаторчетата са топли.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Незнам ама ако тоя алуминии се допре недяй си боже до два елемнта и направи късо ще се съсипе видеото. Ти кво мислиш толково ще се охлажда там? Найстина оценяваме ентусиазма ти ,но измисли нещо по - добро.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мързи ме да я търся, но ще напиша какво пише на опаковката.

------------------------------ епойко

Термо-300

Термоконтактна силиконова паста

Паста за монтаж на електронни елементи, термодатчици и др.

към охлаждащи радиатори. Има електроизолационни качества.

Температурен диапазон -30 +300 С.

Съдържание: Силиконово масло, окиси.

Останалото са глупости за безопасност.

Незнам ама ако тоя алуминии се допре недяй си боже до два елемнта и направи късо ще се съсипе видеото. Ти кво мислиш толково ще се охлажда там? Найстина оценяваме ентусиазма ти ,но измисли нещо по - добро.

всички останали елементи, освен чипа, са покрити с фолио(не това за печене)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, не всяка термоконтактна паста е електропроводими свойства, има доста които имат изолационни свойства и могат да се нанясят безпроблемно дори и доста "небрежно" Радиаторите, които си сложил не ми харесват, намери си подходящи радиатори за интегрални схеми, всеки чип с индивидуален радиатор и ги монтирай с термолепило или термолепенки. Така ще постигнеш по-качествен мод според мен. Ако обаче нямаш и някакъв въздушен поток около радиаторите, то модът би имал ниска ефективност. КОРЕКЦИЯ-Принципно, ако тази паста има поведението на обикновена термоконтактна паста, модът би бил особено опасен, защотопастата не би могла да зафиксира радиаторите и те биха могли да се разместят и да доведат до късо съединение. Не съм запознат със свойствата на конкретната термо-силиконова паста, но оставам с впечатлението, че тя служи и като фиксатор, освен медиатор на топлината. Ако съм прав, радиаторите сигурно не биха се разместили. http://kvazer.com/product.php?id_product=42858 Това е пастата, мисля.

Редактирано от simtech (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, прав си, с отделен радиатор в/у всеки чип ще е най-добре. Лошото е, че търсих такива в 6 различни магазина и не открих. Всички бяха в комплект с охлаждане, а на мен ново не ми трябва, картата едвам вдига 55 градуса с вентилатор на 30 %.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, прав си, с отделен радиатор в/у всеки чип ще е най-добре. Лошото е, че търсих такива в 6 различни магазина и не открих. Всички бяха в комплект с охлаждане, а на мен ново не ми трябва, картата едвам вдига 55 градуса с вентилатор на 30 %.

Вероятно в магазини за електронни компоненти може и да намериш такива. Използват ги за разни интегрални схемки.

По някаква причина според мен е неудачно покриването на повече от 1 интегрална схема с един и същи радиатор.

Пастата служи ли за фиксатор, както си мисля или е само медиатор на топлината между радиатора и чипа?

Има ли ефективен въздушен поток около радиаторите?

И последен въпрос-надявам се, не си покрил цялата карта с "найлон", не ми изглежда удачно, би пречело на разсейването на топлината на други елементи?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пастата служи само да предава топлината. В кутията има подходящ въздушен поток. Да, не съм я покрил цялата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пастата служи само да предава топлината.

В кутията има подходящ въздушен поток.

Да, не съм я покрил цялата.

Ако пастата служи само да предава топлината, но не и да фиксира незабавно преустанови този потенциално опасен експеримент. Купи си термолепенки или термолепило, избърши тази термопаста и закрепи радиатори с помощта на термолепенки/термолепило и махни "найлона", който си сложил в момента. Редактирано от simtech (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако пастата служи само да предава топлината, но не и да фиксира незабавно преустанови този потенциално опасен експеримент. Купи си термолепенки или термолепило, избърши тази термопаста и закрепи радиатори с помощта на термолепенки/термолепило и махни "найлона", който си сложил в момента.

Вече го направих, и утре съм на лов за лепенки.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вече го направих, и утре съм на лов за лепенки.

Може и термолепило, но да знаеш, че което и от 2-те да избереш, по-скъпо е от пастата, която си нацапотил.

Лепенките аз лично бях ги купувал на 1лв/бройката(0,8х1,2см някъде), като 1 би трябвало да покрие един чип на паметта.

Термолепилото не го помня колко беше като цена...

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има и такива големи и си режеш - http://iskampc.com/a...0x20x0-5mm.html

Значи съм се прецакал лично аз. Не че имах избор, бях на зор и избих всичко десетократно, но все пак...Трудно се намират по магазините...Поне в Бургас..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всичко щеше да бъде много по-лесно и безопасно, а и красиво, ако беше лепнал 4 броя синкове за рам на видеокарта (примерно http://www.erabg.com/products/details/part/Vga-Heatsinks-Various/ )

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всичко щеше да бъде много по-лесно и безопасно, а и красиво, ако беше лепнал 4 броя синкове за рам на видеокарта (примерно http://www.erabg.com...tsinks-Various/ )

Съмнително много приличат на радиаторчетата за интегрални схеми, за които говорех по-рано ;)

Добра идея е, както и аз бях писал да се поставят индивидуални радиаторчета от подобен тип, но всичко е до конкретната наличност.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.