Премини към съдържанието
weaker

Компютъра ми забива дали е от захранването или може от нещо друго?

Препоръчан отговор

Здравейте имам проблем, много голям.

Компютъра, ми забива когато си иска, и от забиване имам в предвид

просто замръзва и единствения начин да го оправя е да натисна Power бутона, даже и рестарт не става.

Няма определено място в което да забие просто когато си иска. температурите са в рамките...

Ето я конфигурацията

Motherboard: Gygabite X79 UD3 - ново

Processor: Intel i7 3820 - ново

RAM: 16GB DD3 1600 kingston - ново

HDD: Hitachi 500GB

VIDEO: Radeon HD4620

Захранването е : Fortron 400W или 450W ще ви излъжа

Казаха ми че ако почне да лагва компа значи е от захранването,

според вас от него ли е някой ако може да ми отговори категорично, дали се получава така от захранване,,,

Казвайте какво да правя направо незнам вече :( апък работя на този компютър

Много Ви благодаря предварително!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-често такива замръзвания се получават от рам или хардиск. А захранването хич го няма. Смени го, Фортрон от години правят само боклуци.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря, а дали е от него? Рамта е нова а хард диска преди да сменя частите бачкаше без проблемно...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е проблема захранването.В по-голямата част от случай то се обажда при натоварване.При теб не е така.Рам паметта в дуал чанъл ли е?Сканирай за бед сектори харда.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Рамта е на 4 слота по 4 сега го сканирам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Скоро преинсталиран ли е ? Почистван ли е СТАРАТЕЛНО? На 1 приятел така му беше и днес го оправих,просто го изпрахосмучих хубаво,смених термопастата,извадих рамта и почистих контактите й със спирт и памук,сложих я на ново и заспа дори без преинсталация :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами нали ти казвам чистак бърсак е даже и кутията е нова и е преинсталиран 2 пъти заради същата грешка... Даже ся мисля да дръпна най-последния излязал Win 7 да видя с акуализациите дали няма да се оправи..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сканирането за бед сектори отнема много време.Ако ти се занимава пробвай различни платки РАМ в различни слотове.Махаш едни слагаш други и ги пробваш на различни слотове.Първоначално пробвай с по една платка.След това с по две.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Поне за мен може да са 3 неща - Много прах в кутията - която е била нова и почистена уш , Хард Диска или Спешна нужда от преинсталация , повече клоня към Харда

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ама каква прах бе хора? Погледнете частите!!!!!!!!! Те първа са пуснати по магазините. Дори да са купени преди месец, със съвсем 1-вите бройки, е извинявай, ама няма как да се натрупа толко прах, че да увисва и гасне, освен ако не е в някой цех........... Аз клоня към RAM или HDD. Пусни тестове и на двете!

• Харесва ми 6

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Подкрепям всички мнения за HDD. Имах същия проблем след 3-4 месеца забиване предаде богу дух. Сложих друг HDD и стана като чисто нов въпреки, че компа не си знае годините вече. Може да вземеш от някой на заем друг HDD и да провериш.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами да ви кажа снощи поразместих платките на рамта но май няма да е от това макар че до сега не е забивал, но и не съм работил много... Май е от HDDто... И сега големия проблем е че цените са двойниииии ко ще прая нз... :) Айде стискайте палци да се оправи, Благодаря на всички заинтересовали се !

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Смени му кабела на пустия му хард. Пусни му и един HDTune да ти покаже здравето му и сканирай за лоши сектори. Да разбирам ли, че диска не е нов, купен заедно с останалите компоненти, че се притесняваш за цената? Ако е нов има гаранция, ако е стар, то колко да е остарял, че да му е изтекла гаранцията?

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На бас че е от харда. :idea: Когато хард диска вече си заминава се получават точно такива забивания на компютъра защото при работа системата се опитва да чете информация от него, а се оказва невъзможно и забива. Това вече го изпитах. Следващото нещо, което ще започне да прави машинката ти е да не може да зареди Уиндоуса. Ако имаш важна иформация - спасявай я навреме!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И тук е момента да пробваш с LiveCD без инсталация... Ако е диска - няма да имаш проблеми....

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А аз ще насоча към такива:

1. Ubuntu

2. УСУ Десктоп

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря Ви хора, много помагате! Тая вечер ще го мъча. Снощи както ме посъветвахте поразместих рам паметите и не забиваше цял ден, до преди малко и реших да проверя какво става в форума :D Иначе харда е на 3 годинки някъде. Евала за отговорите ще информирам какво стаВа

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Подобни теми

• от Кристиян Кръстев
      така писах преди 2 дена сега мисля да купя това https://www.olx.bg/ad/danna-platka-protsesor-video-ram-ID7kjp5.html ама ако може да ми кажете какво хубаво захранване да му купя до 50лева
    • от Cyberforce
      Здравейте.
      От известно време забелязах, че лаптопа ми понякога се включва трудно. Първоначално проблема се оправяше чрез изключване на лаптопа от захранването и изваждане на батерията за няколко секунди и свързването и отново.. предположих че проблема е софтуерен и просто лаптопа не се изключва добре и седи включен във вид на хибернация.. От няколко дена ползвам лаптопа с извадена батерия и ако проблема се появи просто беше нужно да го изключа от захранването за няколко секунди и да го включа отново.. но днес лаптопа започна да влиза в режим Sleep и след опит за събуждането му трябваше да натисна Fn + F7 за да мога да включа и дисплея отново.. след това при всеки опит да го събудя и докато си напиша логин паролата, дисплея ми се изключваше веднага отново и отново.. в това положение лаптопа е неизползваем.. Проблема го има дори когато лаптопа е в настройките на биоса. Имам чувството че все пак достига някакъв ток до лаптопа но той не е достатъчен.. дали проблема идва от захранването му ? Не мога да разбера защо първоначално се нуждаеше от изключване от захранване за няколко секунди за да се включи отново а сега дори докато е постоянно включен пак прави проблеми.. Батерията е все още здрава, но бях забелязал че не се зарежда до максимум ако това би имало някакво значение.. От къде все пак може да идва проблема ако не е от зарядното му? Някакъв проблем с дъното?
    • от loranst looa
      Здравейте искам да попитам на тази карта  nVIDIA GeForce 8800 GTX какъв тип игри могат да вървят и актуални заглавия от последните няколко години могат ли да бъдат подкарани на нея. Благодаря
    • от samsung_galaxy_s7
      Смартфона ми samsung galaxy s7 edge, който е вече на една година и от снощи се рестартира непрекъснато. Рестартира се и в safe mode. Първоначално ми се зареждаше до ниво да мога да си пипам по програмите и след не повече от 40 секунди се рестартираше. Махнах приложенията, които са били ъпдейтвани предния ден. И спрях други. Това не помогна. След това реших да го нулирам и върнах първичните настройки. Телефона се рестартира и след това заби в момента в който се зареди логото SAMSUNG. След това отново се рестартира и така цикъла се повтаря до без карай, като стигам само до зареждането на логото. Лошото е, че не мога и да спра телефона и продължава да се рестартира. Ситуацията стана по-зле, защото в момента дори не мога да достигна до момента в който да си въведа Пина. 
      Ще съм в много благодарен, ако ми помогнете да реша проблема или поне да ми разясните какво се случва в момента със смартфона ми!   
    • от kolib4iata
      Здравейте.Имам захранване FSP HEXA 500W - http://www.fsplifestyle.com/PROP161000104/
      На кратко има две 12 волтови линии всяка по 18 ампера.Да разбирам ли, че едната е за процесора другата за видеото?Ако е така може ли да сложа видео карта GTX 980 като я дават 165 вата или грубо 14 ампера.
  • Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.