Премини към съдържанието
2249

Мога ли да си направя собствен архиватор ?

Препоръчан отговор

Здравейте. Днес ми дойде на ума един въпрос: може ли да си направя свой собствен архиватор ? Идеята е да архивирам данни и разширението на архива да се получава непознато за познатите програми. Да мога да си го разархивирам само аз. Оставям настрана възможността да архивирам със сложна парола. Доста рових из нета, но не намерих информация по въпроса. Не съм програмист и нямам познанията сам да си направя такава програма. Въпросът е дали може с помощта на някакъв builder да си направя или модифицирам. Ще се радвам на вашите мнения по въпроса ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-елементарния начин е да си направиш архива с парола и да му смениш разширението - например вместо .zip да стане .xxx, а още по добре е примерно .xls. Така офиса няма да може да го отвори, а ти можеш да го отваряш с архиватора.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте.

Днес ми дойде на ума един въпрос: може ли да си направя свой собствен архиватор ? Идеята е да архивирам данни и разширението на архива да се получава непознато за познатите програми. Да мога да си го разархивирам само аз. Оставям настрана възможността да архивирам със сложна парола. Доста рових из нета, но не намерих информация по въпроса. Не съм програмист и нямам познанията сам да си направя такава програма. Въпросът е дали може с помощта на някакъв builder да си направя или модифицирам. Ще се радвам на вашите мнения по въпроса ...

започвате да учите математика, започнете от тук: http://en.wikipedia....ata_compression особено външните линкове и други подобни статии

Без много силна математика нищо не правите!!!

Редактирано от capnemo (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако всеки можеше да прави сам такива неща какво ще стане със фирмите,които създават специализиран софтуер? Я помисли :) Или ще е нещо елемтарно или ще е мега сложно и ще трябва мнооого да учиш :) Все пак ти пожелавам успех :) Поздравявам те за ентусиазма ти ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е сложно , но както каза Capnemo си е чиста математика ;) И архиваторите едва ли се специализиран софтуер , но все пак си иска много чете :) И вече много архиваторите които са безплатни и с нищо не са по-лоши от платените ;) Поне се опитай и със сигурност ще научиш нещо което ще ти бъде полезно :) Дори и да не успееш да си направиш архиватор :( Ще разбереш как работят архиваторите :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако всеки можеше да прави сам такива неща какво ще стане със фирмите,които създават специализиран софтуер? Я помисли :) Или ще е нещо елемтарно или ще е мега сложно и ще трябва мнооого да учиш :) Все пак ти пожелавам успех :) Поздравявам те за ентусиазма ти ;)

Всъщност всеки може да го направи. И никоя фирма не разчита само на един вид софтуер за да оцелее на пазара. Преди много време самият аз съм си правил подобна програма, базирана на Хъфмановите кодове :)

Но се иска математическа подготовка, както и опит в програмирането

П.П. И нека не забравяме че даже един художник е направил подобен код, който доста се използваше преди време (Морзовата азбука) :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички за бързите отговори и добрите пожелания. Разбрах едно - направата на архиватор не е лъжица за моята уста. В момента тече годишното счетоводно приключване / икономист съм / и нямам време за четене, но малко по - късно ще обърна внимание на информацията, която предлагате. Още веднъж благодарности и лек ден :)

ПП: в някоя от почивките ще се разровя за най - неизвестния архиватор, който си прави архиви със собствени разширения. Това също може да ми свърши работа. Иначе идеята на algrab е много добра като крайно решение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.