Премини към съдържанието
btr4

Проблем при копиране и поставяне в Word 2007

Препоръчан отговор

Привет! Имам следния проблем с Word 2007, Преди като си копирам нещо от нета,например даден текст,графика или каквото и да е, и след това го поставя в Уорда и ми излизаше едно към едно. В момента като копирам нещо и го поставя в Уорда ми излиза само нахвърляния текст. Знам,че е нещо до настройките и вероятно нещо съм изключил,но не зная какво. Само да спомена,че Уорда ми е на английски и не съм компютърен спец. Ако някой може да помогне ще съм благодарен. Лек ден!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има Paste (постави) бутон(и) или Paste Options buttons, където може да се избере формата. Снимка от Word 2007, където съм избрал Use Destination Styles, виж долу:

Публикувано изображение

Може да бъде и Keep Source Formatting. Напълно възможно при вас да е маркирана опцията Keep Text Only.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това,което сте показали на снимката,изобщо не мога да го намеря къде се намира за да го отворя. При мен на Paste бутонът излизат Paste,Paste special и Paste as hyperlink(последното не е активно).За този ли Paste бутон става въпрос? Това Keep Source Formatting също не го намирам. Просто не намирам иконката за да ми излезе това,което сте показали на снимката NALOGO. Когато отворя Word Options-Advanced-Cout,copy and paste,там си показва Keep Source Formatting(Default),Use Destination Styles(Default).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Във Word не излиза ли една ето такава иконка след Paste:

Публикувано изображение

Но това не е важно, след като имате Keep Source Formatting. Идете в Word → иконата Paste в горния ляв ъгъл най-горе:

Публикувано изображение

изберете за Paste SpecialHTML Format и вижте дали има резултат.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Когато избера Paste Special ми се отваря един прозорец в който пише: Source:Unknoun Paste(което е маркирано с точка) As:Unformatted Text Unformatted Unicode Text Paste link(което е неактивно и не може да се активизира). Отдолу има ОК. Каквото и да избера,все същото. Само да поясня,че аз не съм ровил в Word Options,т.е.там не съм променял нищо.Мога да си отварям всякакви файлове с Уорда,например мои стари файлове,които съм правил и ми ги отваря нормално.Просто в момента каквото и да копирам и да поставя,ми го нахвърля само като текст.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вероятно има проблем с normal.dot и обновяванията от Microsoft. Възможно е да имате този файл в различни папки/ места. Може да копирате вашия normal.dot някъде за бекъп и да опитате да го замените с такъв по подразбиране. dot файловете са шаблони. Засега не правете нищо, утре ще ви пратя моя normal.dot, ако желаете. P.S. Може би сте променили управлението на шаблоните. За съжаление в момента няма как да ви помогна, понеже имам достъп до Word 2007 през деня, а вечерта съм на съвсем друга конфигурация.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Когато избера Paste Special ми се отваря един прозорец в който пише:

Source:Unknoun

Paste(което е маркирано с точка) As:Unformatted Text

Unformatted Unicode Text

Paste link(което е неактивно и не може да се активизира).

Отдолу има ОК.

Каквото и да избера,все същото.

Само да поясня,че аз не съм ровил в Word Options,т.е.там не съм променял нищо.Мога да си отварям всякакви файлове с Уорда,например мои стари файлове,които съм правил и ми ги отваря нормално.Просто в момента каквото и да копирам и да поставя,ми го нахвърля само като текст.

Виждам, че темата е от преди няколко месеца. Моят проблем е едно към едно, моля да споделиш как разреши твоя.

Благодаря

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.