Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

sdry

Разместени клавиши на лаптоп Леново

Препоръчан отговор

Здравейте, вчера като си включих лаптопа, който е Lenovo Thinkpad Egde, разбрах, че някои от клавишите са разместени, а като натисна буквата "м" на кирилица, примерно, ми излиза (м, т.е. скоба с буквата "м". Направих system restore на по-ранна дата, влязох през Save Mode и пак нищо... Не ползвам фрекстайп, а решението на уиндоус. С английската клавиатура е също положението, т.е. не е в езиците проблемът а в конкретни клавиши. Например в лявата част на клавиатурата клавишите работят нормално, но в дясната - НЕ. Или са разместени, или при натискането на един клавиш излизат два символа. Интересното е, че като натисна продължително "разместен" клавиш, този път "захапва"... По принцип, самата клавиатура е известна с това, че даже да се залее с вода или течности (разбира се, в минимални количества, не говорим да я измия под чешмата), не би трябвало са усети даже. Не съм заливала клавиатурата с нищо. Предния ден работеше напълно нормално. Просто снощи като го включих, установих, че някои клавиши не работят правилно. Никой, освен мен не го ползва. Въпросът ми е, дали някой от вас е имал подобен проблем и какво трябва да направя, за да го реша? (Като изключим замазването на положението чрез покупка на въшна клавиатура и т.н.)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най- добре отначало пробвай с Live Windows или Linux, за да е ясно софтуерна ли е причината за това нещо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравей, имах същия проблем с Lenovo преди два дни - буквите несъответстващи, цифровата клавиатура не работеше изобщо, също вместо цифри се изписваха различни символи. Сканирах за вируси и malware - нищо,( много се надявах да е причинено от вирус). Имах и следния проблем - кликайки върху лист, вместо да се отвори, той се затваряше - става въпрос за Opera, в Google Chrome беше нормално. Всичко се оправи след рестартиране :) Пробвай и успех!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти май не четеш какво съм писала?...

Казвам, че съм направила систем ристор, че съм влязла през сейф мод...

Мислиш ли, че тези неща ще станат ей така и аз няма да се сетя за си рестартирам компа?

Не става въпрос за рестарт тука, а за някакъв хардуерен проблем, който не мога да схвана какъв е.

Най-вероятно клавиатура е или мръсна, или заминава... Но дано има надежди да се оправи.

Моля, следващия, който ще пише, да е компетентен и да пише конкретни неща. Мерси.

Здравей,

имах същия проблем с Lenovo преди два дни - буквите несъответстващи, цифровата клавиатура не работеше изобщо, също вместо цифри се изписваха различни символи. Сканирах за вируси и malware - нищо,( много се надявах да е причинено от вирус). Имах и следния проблем - кликайки върху лист, вместо да се отвори, той се затваряше - става въпрос за Opera, в Google Chrome беше нормално.

Всичко се оправи след рестартиране :)

Пробвай и успех!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виж си настройките на клавиатурните подредби да не са променени на Bulgarian(Phonetic).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

пробвай с вариянта ivankrivodol, ако е ок под live cd, пробвай да премахнеш езиците за писане и после да ги сложиш пак.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може да вземете назаем една USB клавиатура и да тествате с нея.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвах с виртуалната клавиатура, неща са ОК с нея - всичко си е наред! И за коя по-точно фонетика изкарва два символа едновременно?! - казвам, че някои клавиши при този проблем отговарят на 2 символа. Предполагам, че ако с виртуалната клавиатура са ок, както си е при мен и с външна ще са ОК, въпросът ми е какво да направя с клавиатурата на лаптопа, понеже видно, нещо не е наред?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Влагата оказва влияние върху лентовия кабел на клавиатурата, решението е лесно в сервиз отнема около 20 мин цената според сервиза ако е гаранционен безплатно

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Никъде не видях точният модел на този Lenovo ThinkPad Edge.

Да не би да имате numeric keypad, който да е включен? Ако имате обикновенно включването става с Fn клавиша+някой друг.

P.S. Проверих. Няма как да е това.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Никъде не видях точният модел на този Lenovo ThinkPad Edge.

Да не би да имате numeric keypad, който да е включен? Ако имате обикновенно включването става с Fn клавиша+накой друг.

Lenovo ThinkPad Edge 15

Не знам какво е това numeric keypad? Fn клавишът е отделен до Ctrl, в ляво...

ето и снимка на въпросната клавиатура на лаптопа (някаква снимка от нета, не е лично моят лаптоп)

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

имам леново Ес10-2 детето си играе на него и гледа филми с инсталиран уиндоус ХР. на българска клавиатура ми ги прави подобни проблеми, но само когато натисна shift за писане на главни букви. тогава ми излизат разни символи и се налага да изтрия буквата и пак да я въведа. гледам, че си с уин7 /от снимката, надявам се и твоят да е с такъв/ пробвай да от инсталираш клавиатурата, виж дали локацията на системата е България и пак зареди бг-клавиатурата. след това от пропъртис-а си избери тази, която ти допада /БДС,латиска и т.н/ дано съм помогнал с нещо. поздрави

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.