Премини към съдържанието
sdry

Разместени клавиши на лаптоп Леново

Препоръчан отговор

Здравейте, вчера като си включих лаптопа, който е Lenovo Thinkpad Egde, разбрах, че някои от клавишите са разместени, а като натисна буквата "м" на кирилица, примерно, ми излиза (м, т.е. скоба с буквата "м". Направих system restore на по-ранна дата, влязох през Save Mode и пак нищо... Не ползвам фрекстайп, а решението на уиндоус. С английската клавиатура е също положението, т.е. не е в езиците проблемът а в конкретни клавиши. Например в лявата част на клавиатурата клавишите работят нормално, но в дясната - НЕ. Или са разместени, или при натискането на един клавиш излизат два символа. Интересното е, че като натисна продължително "разместен" клавиш, този път "захапва"... По принцип, самата клавиатура е известна с това, че даже да се залее с вода или течности (разбира се, в минимални количества, не говорим да я измия под чешмата), не би трябвало са усети даже. Не съм заливала клавиатурата с нищо. Предния ден работеше напълно нормално. Просто снощи като го включих, установих, че някои клавиши не работят правилно. Никой, освен мен не го ползва. Въпросът ми е, дали някой от вас е имал подобен проблем и какво трябва да направя, за да го реша? (Като изключим замазването на положението чрез покупка на въшна клавиатура и т.н.)

Редактирано от sdry (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Най- добре отначало пробвай с Live Windows или Linux, за да е ясно софтуерна ли е причината за това нещо.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Здравей, имах същия проблем с Lenovo преди два дни - буквите несъответстващи, цифровата клавиатура не работеше изобщо, също вместо цифри се изписваха различни символи. Сканирах за вируси и malware - нищо,( много се надявах да е причинено от вирус). Имах и следния проблем - кликайки върху лист, вместо да се отвори, той се затваряше - става въпрос за Opera, в Google Chrome беше нормално. Всичко се оправи след рестартиране :) Пробвай и успех!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ти май не четеш какво съм писала?...

Казвам, че съм направила систем ристор, че съм влязла през сейф мод...

Мислиш ли, че тези неща ще станат ей така и аз няма да се сетя за си рестартирам компа?

Не става въпрос за рестарт тука, а за някакъв хардуерен проблем, който не мога да схвана какъв е.

Най-вероятно клавиатура е или мръсна, или заминава... Но дано има надежди да се оправи.

Моля, следващия, който ще пише, да е компетентен и да пише конкретни неща. Мерси.

Здравей,

имах същия проблем с Lenovo преди два дни - буквите несъответстващи, цифровата клавиатура не работеше изобщо, също вместо цифри се изписваха различни символи. Сканирах за вируси и malware - нищо,( много се надявах да е причинено от вирус). Имах и следния проблем - кликайки върху лист, вместо да се отвори, той се затваряше - става въпрос за Opera, в Google Chrome беше нормално.

Всичко се оправи след рестартиране :)

Пробвай и успех!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Виж си настройките на клавиатурните подредби да не са променени на Bulgarian(Phonetic).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

пробвай с вариянта ivankrivodol, ако е ок под live cd, пробвай да премахнеш езиците за писане и после да ги сложиш пак.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Може да вземете назаем една USB клавиатура и да тествате с нея.

Редактирано от ieenso (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Пробвах с виртуалната клавиатура, неща са ОК с нея - всичко си е наред! И за коя по-точно фонетика изкарва два символа едновременно?! - казвам, че някои клавиши при този проблем отговарят на 2 символа. Предполагам, че ако с виртуалната клавиатура са ок, както си е при мен и с външна ще са ОК, въпросът ми е какво да направя с клавиатурата на лаптопа, понеже видно, нещо не е наред?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Влагата оказва влияние върху лентовия кабел на клавиатурата, решението е лесно в сервиз отнема около 20 мин цената според сервиза ако е гаранционен безплатно

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Никъде не видях точният модел на този Lenovo ThinkPad Edge.

Да не би да имате numeric keypad, който да е включен? Ако имате обикновенно включването става с Fn клавиша+някой друг.

P.S. Проверих. Няма как да е това.

Редактирано от DoGa (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Никъде не видях точният модел на този Lenovo ThinkPad Edge.

Да не би да имате numeric keypad, който да е включен? Ако имате обикновенно включването става с Fn клавиша+накой друг.

Lenovo ThinkPad Edge 15

Не знам какво е това numeric keypad? Fn клавишът е отделен до Ctrl, в ляво...

ето и снимка на въпросната клавиатура на лаптопа (някаква снимка от нета, не е лично моят лаптоп)

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

имам леново Ес10-2 детето си играе на него и гледа филми с инсталиран уиндоус ХР. на българска клавиатура ми ги прави подобни проблеми, но само когато натисна shift за писане на главни букви. тогава ми излизат разни символи и се налага да изтрия буквата и пак да я въведа. гледам, че си с уин7 /от снимката, надявам се и твоят да е с такъв/ пробвай да от инсталираш клавиатурата, виж дали локацията на системата е България и пак зареди бг-клавиатурата. след това от пропъртис-а си избери тази, която ти допада /БДС,латиска и т.н/ дано съм помогнал с нещо. поздрави

Редактирано от chasovnik (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.