Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Проблемът е, че не му работи DVI входа, D-Sub си работи. Видео картата е Асус EN9600GT 512MB. Странното е, че почти по едно и също време(с dvi входа) ми изгоря и дъното(MSI K9N SLI) - та се наложи да правя ъпгрейд :). Носих монитора в сервиза, но ми казаха, че не могат да разберат от къде е проблема :(. Сега вярно, че не първа младост(5г.), прегрява при продължителна работа(при рестарт или слиип изгасва и трябва да се извади щепсела) - дали е от захранването или е само входа :question:. Надявам се да може да се поправи, че пари за нов - :scared2:. Благодаря предварително на всеки, който може да помогне!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Направо си купувай друг монитор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Натам бие работата , щом във сервиза не знаят какво му е :( другото нещо е свързано с пари - да смениш цялата платка , но и тя няма да е евтина .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А има ли някаква вероятност да е от захранването?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Шанс за оправяне винаги има, но въпросът е на каква цена и дали си струва цената.

Щом са го отваряли в сервиз би трябвало да са проверили платките за изсъхнали/надути/ кондензатори. Ето така изглежда управляващата платка на този монитор с надути кондензатори. Ако много държиш пробвай в друг сервиз, може този в който е носен да не са свършили работа.

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Редактирано от DoGa (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мда, ако са само кондензатори-лесна работа(и аз мога да си ги сменя). Но ако трябва да се сменя платка или захранване-май няма смисъл. Едит: А дали са го отваряли не знам-предполагам да. Макар че може и да не са!

Редактирано от diudiu (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Занеси го в ТВ сервиз а не компютърен . Там ще ти кажат на каква цена може да се оправи .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за идеите! Мисля утре да го погледна, преди да го нося в сервиз :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отворих го днес и има 6 надути кондензатора (почти същите като на снимката на DoGa). 4 от тях ги взех днес :D , обаче за останалите 2 трябва да чакам да понеделник-да долетят от Англия :mad: . Като ги сменя ще пиша дали се оправил. ПП: А в сервиза не знам дали са успели да го отворят, но със сигурност са опитвали - изпочупили са половината щипки :( ... (не че аз нямаше да го направя :) ) Едит: Ето ги и моите... само че стрнно защо са 220mf 35v (на 2та платка), а при DoGa са 470mf 25v. post-195112-0-91919800-1333050777_thumb. post-195112-0-49237300-1333050779_thumb.

Редактирано от diudiu (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е това е началото, но проблемът може да не е само в надутите кондензатори. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

О да, честно казано ме съмнява да е само в тях проблема... но надеждата умира последна. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

белинеите имат проблем с калпавите си процесори (както при нвидиа) по някога се оправя с нагряване на процесора

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

белинеите имат проблем с калпавите си процесори (както при нвидиа) по някога се оправя с нагряване на процесора

т.е. да му махна радиатора ли?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Първо смени кондензаторите. Като му махнеш радиатора какво? Колегата иска да каже, че след махане на радиатора и почистване може да се използва станция за горещ въздух с цел опит възтановяване работоспособността на процесора.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мда смених кондензаторите, да ама не, не проработи DVI входа-единствения резултат е, че спря да работи звука(по незнайни причини) :shake_puter:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сега се присещам, че някой видео карти забиват и дават изход само към D-Sub.

Проверявано ли е с монитор за който е сигурно, че работи? Според мен е по-добре в ТВ сервиз, както е споделил по-горе jonov защото може и да го прецакате повече. Нищо не казвате и не показвате от захранващият блок. Там дали също няма надути кондензатори?

Следващ етап вече е с измерване на напрежения за откриване на проблема. Трябва да се провери на DVI интерфейса дали има 5V от компютъра. На следващо място се проверява транзистора, който е подвключен към този извод. Много е вероятно проблемът да е в EEPROM DDC.

НО всичко е свързано с проверки.

Редактирано от DoGa (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сега се присещам, че някой видео карти забиват и дават изход само към D-Sub.

Проверявано ли е с монитор за който е сигурно, че работи?

С DVI кабел не - на TV нямам DVI вход.

По въпроса за картата - тя е с 2 DVI изхода VGAта работи с преходник.

Но монитора е проверен с друга карта на DVI входа - не работи.

Нищо не казвате и не показвате от захранващият блок. Там дали също няма надути кондензатори?

Не, там няма.

На снимките съм показал всички надути кондензатори.

Следващ етап вече е с измерване на напрежения за откриване на проблема. Трябва да се провери на DVI интерфейса дали има 5V от компютъра. На следващо място се проверява транзистора, който е подвключен към този извод. Много е вероятно проблемът да е в EEPROM DDC.

НО всичко е свързано с проверки.

За този етап ще трябва да почета повечко :) . Редактирано от diudiu (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Sm0k3^_*
      Здравейте, имам проблем със монитора.
      От около преди 2 месеца започна да ми се появява много дразнещ надпис, точно по средата на монитора, който постоянно се редува.

Има 4 бутона за навигация на монитора и никой от тях не е хлътнал / заседнал. Монитора има вградени 2 тонколонки, но аз ползвам отделни 5+1. Мисля, че проблема идва именно от тези вградени тонколонки. Ще сложа видео, което показва проблема.

Monitor Name Fujitsu Siemens B17-1 Monitor ID FUS0458 Model B17-1 Monitor Type 17" LCD (SXGA) http-~~-//youtu.be/J0HIekLMac4

Моля помогнете!
      Благодаря предварително.
    • от Milan Minchev
      Здравейте! Имам един въпрос относно волана.Преди с него си играех дрифтвах си и разбрах за друга игра и оставих волана.И ето, че днес ми се приигра. Проблемът е следният преди си включвах нормално волана, а сега го мушкам в USB и не си включва не светват лампичките, и на компа не показва, че е свързан.Ако може да ми кажете как да го оправа, ще съм ви много благодарен. П.П. Не зная дали тук е точното място за пускане на темата!Ето и модела на волана Easytouch ET-2033 Xtreme
    • от Ayden Yusufov
      Здравейте! Не знам дали съм в правилния раздел. Прощавайте, ако съм. Лаптопът ми беше на ремонт 1 месец (смяна на долен капак) и днес си го получих обратно, но имам проблеми с безжичния интернет. На моменти просто спира да зарежда всякакви страници, скайпа става сив и т.н. Долу не излиза индикация, че съм загубил връзка с мрежата, а просто понякога изписва "No internet access". В стаята имаме два лаптопа (съквартиранта няма никакви проблеми). Преинсталирах рутера и т.н., но проблема продължава да съществува. Същото е, дори когато съм единствения свързан към мрежата. Даже ъпдейтнат драйвърите на мрежовата карта - пак нищо. Искам да питам възможно ли е проблемът да е в мрежовата карта (дали са я прецакали в сервиза?) или е нещо с уиндоуса, или някакъв вирус?(проверих с Kaspersky, която не засече нищо; използвах Auslogics BoostSpeed и там нямам никакви проблеми). Мерси предварително. p.s. OS: Win 7, 32 bit (лаптоп Lenovo Ideapad G570A).
    • от daka_kill
      та... общо взето това ми е проблема, а много ми трябва в момента скайпа

• Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.