Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

emillio_86

Дали има смисъл да ъпгрейдвам компютъпа ми

Препоръчан отговор

Имам компютър с процесор DualCore Intel Core 2 Duo E8500, 3166 MHz (9.5 x 333) и дъно Gigabyte GA-EG41MF-S2H! Сега е с 4 ГБ RАМ. Има ли смисъл да ъпдетвам до 6 ГБ, 8ГБ и т.н или процесора ми е слаб. Както и мога ли да забързам процесора малко с това overclock-ане!? Благодаря!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти ще кажеш за какво ползваш компютъра.Има ли забавяне в някои ситуации.Външна видеокарта?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не мисля, че този процесор е слаб. Зависи какво приложение искаш да забързаш-ако са игри видеото е от най-голямо значение. Ако са други задачи, чиято бързина зависи от изчислителната мощ на процесора може и да има смисъл. Над 4ГБ има смисъл при 64 битова ОС. Дали ще усетиш разликата между 4 и 6 ГБ (или 8) не съм много сигурен- зависи какво ще правиш. Мисля че ще ти покаже разлика само при тестове, при които резултатите излизат написани и можеш да ги провериш. При реални приложения по-трудно се усеща.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да не би да се занимаваш професионално с Видео обработка, че си тръгнал да Ъпгрейдваш? Единствено си купи бърза РАМ, тя е евтина. Сложи даже 16 гб.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има смисъл: - да го ъпгрейдваш единствено с редовно почистване от прах. - да го ъпдейтваш, чрез деинсталиране и изключване на автостартирането на ненужни приложения, както и използването на лек антивирусен софтуер.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Процесорът не е чак толкова лош. А за RAM-а си виж колко ти е заета, когато работиш, и си прецени - 4 GB RAM не е малко. ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти ще кажеш за какво ползваш компютъра.Има ли забавяне в някои ситуации.Външна видеокарта?

Има забавяне и замръзване на определени програми, даже имало е случай да изключват сами! пример Corel Paint shop Pro! Видеокартата ми е външна май, щом работи със собсвен РАМ! Освен това е и слаба - Intel® G41 Express Chipset! Още като ми правиха компа казах, че не искам силна видео карта, защото няма да го ползвам за игри!

Не мисля, че този процесор е слаб. Зависи какво приложение искаш да забързаш-ако са игри видеото е от най-голямо значение. Ако са други задачи, чиято бързина зависи от изчислителната мощ на процесора може и да има смисъл. Над 4ГБ има смисъл при 64 битова ОС. Дали ще усетиш разликата между 4 и 6 ГБ (или 8) не съм много сигурен- зависи какво ще правиш. Мисля че ще ти покаже разлика само при тестове, при които резултатите излизат написани и можеш да ги провериш. При реални приложения по-трудно се усеща.

Ами със 64 битова система съм! Искам да усетя забързване в стартирането и определени програми които за за около 10 секунди "мислят" преди да започнат и определено някакво решение за тоя Corel Paint shop Pro!

Да не би да се занимаваш професионално с Видео обработка, че си тръгнал да Ъпгрейдваш? Единствено си купи бърза РАМ, тя е евтина. Сложи даже 16 гб.

Ами не още но се интересувам по темата! какво имаш предвид под бърза рам?

моята сега е 2 плочки Kingston - 400 MHz

gothicrock и human1970 ще погледна!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има забавяне и замръзване на определени програми, даже имало е случай да изключват сами!

Това може да е и софтуерен проблем.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това може да е и софтуерен проблем.

Опитах какво ли не! Тоя фотошоп си прави си изключва сам! Уж не е софтуерен проблем, защото сканирах за грешки с няколко програми, но не показа нищо! Уйндолс също не намери проблем! Знам ли и аз...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Единствено си купи бърза РАМ, тя е евтина. Сложи даже 16 гб.

Да си поглеждал скоро цените на DDR2? ;)

По-евтино ще му излезе да смени целия компютър, от колкото да купи 16 ГБ бърза DDR2 памет, а и дъното му НЕ подържа толкова.

Според мен няма смисъл да се дават пари за ъпгрейд, освен ако не решиш да смениш цялата платформа (т.е., дъното, процесора и паметта).

А за забиващата програма - едва ли е заради малкото памет.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Паметта е много бавна, но въпреки това компютъра не би трябвало да има проблем по отношение на хардуера. Проблема ти не е хардуерен, конфигурацията е предостатъчна за Photoshop.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз сега ползвам 6 гб и да ти кажа,че досега никога не е работила всичката. Единственото което можеш да направиш ако не ти се дават пари е да опердашиш процесора някде до 3,5 гхз и така ще се клокнерамта,но не обещавам че ще стане понеже може да не е клокърска. Другият вариант е да продадеш твойта и да вземеш някоя на старо но 800 мхз.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Опитах какво ли не! Тоя фотошоп си прави си изключва сам! Уж не е софтуерен проблем, защото сканирах за грешки с няколко програми, но не показа нищо! Уйндолс също не намери проблем! Знам ли и аз...

--------------------------------------------------------------------------------------------------------

При тези огромни параметри има няколко резонни проверки...

като ресторе пойнт или последна добра конфигурация през БИОС...

и вероятно още....

При кракната или нередовна програма има и по-лош срив...трябва да се

заличи тотално.

--------------------------------------------------------------------

После пак си инсталирай подобна програма...

няма виновен хардуер и система!

-----------------------------------------------------------

За процесора не ми е ясно ,но обща памет 4ГБ

вероятно и задължително Ви е съобразена с процесора...

НЕ...не Ви е нужен атомен реактор :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Другият вариант е да продадеш твойта и да вземеш някоя на старо но 800 мхз.

Тя неговата е на толкова. А между 4 и 8 ГБ ще усети разлика, само ако работи с големи файлове или пуска много приложения наведнъж.

Процесора обаче може да се клоква, така че, ако сега е с боксовия охладител, може да инвестира 20-30 лева в някой по-читав и да си клокне процесора, и ще спечели малко повече производителност. 4ГХц би трябвало да направи.

Е, пак няма да е като новите процесори, ама ще върши работа още известно време.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам компютър с процесор DualCore Intel Core 2 Duo E8500, 3166 MHz (9.5 x 333) и дъно Gigabyte GA-EG41MF-S2H! Сега е с 4 ГБ RАМ. Има ли смисъл да ъпдетвам до 6 ГБ, 8ГБ и т.н или процесора ми е слаб. Както и мога ли да забързам процесора малко с това overclock-ане!? Благодаря!

Ами, аз лично какво бих ти препоръчал. Първо ще започна от там, че цели 3 години имах същия процесор, същото количество памет (но моята беше все пак по-добра от този Кингстон). За видеото няма да говоря. От няколко месеца съм с i7 950, 6 gb. RAM и просто не може да става сравнение с бързодействието преди и сега. Сега просто всичко стартира осезаемо по-бързо, никакви грижи с тежки програми и то стартирани по няколко едновременно. Чак сега се уверих, че Win7 е била наистина една много пъргава система. Моят съвет е: събирай парички за някое 4-ри ядрено зверче на Интел, ново дънце и нова памет, разбира се. За видеото няма значение, щом не играеш игри.

Забравих да кажа, че за бързодействието на тежките програми, голям принос има и харддиска на който се намира ОС - препоръчително е той да е SSD.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има забавяне и замръзване на определени програми, даже имало е случай да изключват сами! пример Corel Paint shop Pro! Видеокартата ми е външна май, щом работи със собсвен РАМ! Освен това е и слаба - Intel® G41 Express Chipset!

Това е вграденият в дънната платка видеоконтролер и наистина е твърде слаб. Той е основният проблем в системата! За работа и забавление в долната част на средният клас цък! Ако работата е с предимство, търсете на изгодна цена втора ръка професионална видеокарта, може и да не е последен модел. Ако има повечко заделени пари(примерно над 200лв.), ще се мислят други варианти.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Можели описание на цялата конфигурация?

Ако не знаете как има няколко важни теми в които е обяснено.

Да подскажа, ОС, температури, захранване и т.н.

Няма да е лошо да си пуснете и една тема в "Сигурност и антивирусна защита" или там както се казва раздела.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Можели описание на цялата конфигурация?

Ако не знаете как има няколко важни теми в които е обяснено.

Да подскажа, ОС, температури, захранване и т.н.

Няма да е лошо да си пуснете и една тема в "Сигурност и антивирусна защита" или там както се казва раздела.

Сори, че е на немски! Долу съм прикачил конфигурацията ми през AIDA64

Това е вграденият в дънната платка видеоконтролер и наистина е твърде слаб. Той е основният проблем в системата! За работа и забавление в долната част на средният клас цък! Ако работата е с предимство, търсете на изгодна цена втора ръка професионална видеокарта, може и да не е последен модел. Ако има повечко заделени пари(примерно над 200лв.), ще се мислят други варианти.

Парите не са толкова важни! Това ли е най-доброто съотношение пари- качество за средния клас? Просто не ги разбирам толкова добре!

Ами, аз лично какво бих ти препоръчал. Първо ще започна от там, че цели 3 години имах същия процесор, същото количество памет (но моята беше все пак по-добра от този Кингстон). За видеото няма да говоря. От няколко месеца съм с i7 950, 6 gb. RAM и просто не може да става сравнение с бързодействието преди и сега. Сега просто всичко стартира осезаемо по-бързо, никакви грижи с тежки програми и то стартирани по няколко едновременно. Чак сега се уверих, че Win7 е била наистина една много пъргава система. Моят съвет е: събирай парички за някое 4-ри ядрено зверче на Интел, ново дънце и нова памет, разбира се. За видеото няма значение, щом не играеш игри.

Забравих да кажа, че за бързодействието на тежките програми, голям принос има и харддиска на който се намира ОС - препоръчително е той да е SSD.

Оставам си с моя процесор, но ако реша да го сменям, ще го имам предвид задължително.

Тя неговата е на толкова. А между 4 и 8 ГБ ще усети разлика, само ако работи с големи файлове или пуска много приложения наведнъж.

Процесора обаче може да се клоква, така че, ако сега е с боксовия охладител, може да инвестира 20-30 лева в някой по-читав и да си клокне процесора, и ще спечели малко повече производителност. 4ГХц би трябвало да направи.

Е, пак няма да е като новите процесори, ама ще върши работа още известно време.

Благодаря ти за пълните отговори!

--------------------------------------------------------------------------------------------------------

При тези огромни параметри има няколко резонни проверки...

като ресторе пойнт или последна добра конфигурация през БИОС...

и вероятно още....

При кракната или нередовна програма има и по-лош срив...трябва да се

заличи тотално.

--------------------------------------------------------------------

После пак си инсталирай подобна програма...

няма виновен хардуер и система!

-----------------------------------------------------------

За процесора не ми е ясно ,но обща памет 4ГБ

вероятно и задължително Ви е съобразена с процесора...

НЕ...не Ви е нужен атомен реактор :)

Как се прави проверка за най-добра конфигурация на програма през БИОС?

Report.htm

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дъното поддържа 8ГБ, максимум 4броя по 2ГБ!

Емилио, с програма не се вижда какъв е модела и марката на захранващият блок, другото е достатъчно подробно описано и в първият пост. Все пак съм на мнение, че на този етап и на този компютър е безмислено или има твърде малък смисъл да се слага видеокарта по-мощна и скъпа от посочената от мен. Да ъпгрейда на оперативната памет до общо 8ГБ. ще се усети, ако се работи с много големи по обем файлове.

Все пак рапорта от Аида има смисъл. Разкарай и изчисти напълно Деймън тоолс, включително евентуално интегрираният му в браузерите тулбар. След което ако е нужен интрумента, инсталирайте с най-новата му версия, която манипулирате ръчно да не инсталира тулбара си!

Старият малък и бавен твърд диск за нищо друго не е годен освен за съхраняване на данни включително медия(но не и файлове, с които ще се работи в момента) и за бекъп на системата, всяка различна от тази му употреба ще бави системата.

П.П

Е, все пак може и малко повечко пари да се похарчат за видеокарта, но това ще има смисъл ако си изкарвате парите професионално примерно в интернет се намират Quadro FX 3800 за под $200(рециклирани) също малко по-скъпи и малко по-бавни, но пък с на половина харч на ток, са новите варианти Quadro 2000 и Quadro 2000D, с GDDR5 видеопамет. За беля цената им даже втора ръка, не пада под $400, защото са все още нов продукт и дори употребяваните вървят с остатъчна гаранция (пък и няма голямо предлагане на употребявани от тези модели, пак по същата причина).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виждам два твърди диска.

Maxtor 6Y080L0 ATA Device (80 GB, 7200 RPM, Ultra-ATA/133)

ST3320613AS ATA Device (320 GB, 7200 RPM, SATA-II)

Maxtorа е стар и бавен използва и го само за склад.

По моите разбирания имаш твърде малко място в C

Temperaturen: Motherboard 35 °C (95 °F) CPU 33 °C (91 °F) 1. CPU / 1. Kern 45 °C (113 °F) 1. CPU / 2. Kern 38 °C (100 °F) Maxtor 6Y080L0 24 °C (75 °F) ST3320613AS 29 °C (84 °F) Kьhllьfter: CPU 871 RPM System 1461 RPM

Температурите ако е в покои са в норма,

вентилатора на процесора обаче нещо ме съмнява, ако си с бокса трябва да се върти много по бързо.

Може да отлепиш стикера( някъде из форума има тема как се почиства и смазва вентилатор), и да капнеш една капка финно машинно масло,

ако стикера се е скъсал лепваш едно парченце тиксо.

За захранването нищо не каза?

Марка, модел, ватове?

Единствения ъпгреид които си заслужава е една външна видео карта.Според нуждите и финансите.

PALIT GT440 1GB D5 ако няма да има игри тази.

PALIT GTX550TI 1GB D5 за малко повече пари тази.

Да се купува ДДР2 рам си е чиста набутка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-бавната част на щайгата е тв. диск. Погледни в какъв режим е, за АТА канал - UDMA Mode 6 е най-бързият и псоледен вариант на този интерфейс (133 мб/с). Всеки по-нисък, например 5 се отразява рязко на производителността на системата. Кактро и самият стар и бавен диск. Един нов и бърз диск е силно препоръчителен. Както и последна генерация видео карта. Едно бюджетно АТИ от седма серия (до 200 лева) ще разтовари изключително много и проца и цялата щайга. Помисли върху тези неща и можем да дадем практически съвет с цифри и факти

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

. Едно бюджетно АТИ от седма серия (до 200 лева) ще разтовари изключително много и проца и цялата щайга. Помисли върху тези неща и можем да дадем практически съвет с цифри и факти

Едно бюджетно АТИ от 7-ма серия. Кое е бюджетното предложение от 7-ма серия и как така е на АТИ ? :)

П.П. А, видях единственото "бюджетно" предложение под 200лв, обаче цената си е като за долната част на средния клас от предишното поколение, че дори моделите на по-скъпите марки вървят на цена на нормална карта среден клас и производителността не е завидна, разликата с 78ХХ и 79ХХ е огромна, понеже се ползува същата дърта архитектура от старото поколение(56ХХ и 66ХХ,... ако поне да имаха броя стрийм процесори на 57ХХ и 67ХХ...би имало смисъл) и единствената разлика е по-миниатюрният тех. процес...ами гледах кьорих се, ама АТИ не намерих никъде да се споменава?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И едно предложение от мен. Ти си с BIOS версия F2, а последната в сайта на производителя е F4a beta версия. Така, че едно обновление дори до F3 e за предпочитане. Това със забиването на програмите е...как да кажа, въпрос, на който едва ли някой може да отговори с точност от дистанция. Все пак, пробва ли с преинсталация на Windows? Когато нещо не работи добре и когато са пробвани много варианти, това е едно добро решение за последна проверка. А относно РАМ паметта...прочетох много заблуждаващи мнения. Вярно, че е със 64 битов Windows, но 4 GB са си достатъчни. Освен това, както напомниха и по-горе, това е бавната, стара и скъпа DDR2. Ами ако не стане нищо, какво ще я прави тая памет? Чорба ли? Не, ъпгрейд с DDR 2 няма абсолютно никакъв смисъл. А и тая вградена видеокарта направо кърти с Фотошопа :) Например за CS5 изискванията са за 1 GB РАМ и 256 МБ видеопамет. Вярно, че Фотошоп иска РАМ и бърз хард, но да даваш пари за още РАМ... Варианти много, но най-смислен за мен на първо време е една преинсталация. Може би по-смисленият вариант е да намалиш и дял "C" от 100 примерно на 30 GB, които да ползваш само за Windows и инсталирани програми. Тия 8 GB свободно място ми се виждат доста съмнителни. Какво е това, игри или просто безразборно теглене на торенти?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.