Премини към съдържанието
tedy58

USB hsdpa Modem Alcatel x220l Възможно ли е да се свръже външна антена

Препоръчан отговор

В помещението където се намира компютъра покритието на Виваком е много слабо, възможно ли е да се изведе външна антена от USB стика в друга стая където сигнала е много силен и има 3,5G съгласно дисплея на телфон свързан към вивком мрежата?

Търсих да намеря снимки на разглобен такъв стик, но не намерих.

Всяка помощ ще бъде оценена по достойнство.

USB стика е :

usb hsdpa modem alcatel x220 l

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има такива антени: http://www.adsmcard.com/2011/05/antenna-kp14-per-internet-key-e-chiavette/ само не знам дали си струва усилието и дали ги има в България. Не е ли по-лесно да преместиш компютъра на място с по-добър сигнал?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Опитайте с USB удължител с дължина под 3м да повдигнете usb модема във височина. Също така елиминирайте всички смутители около лаптопа с някакво вълново излъчване. Забранете безжичната мрежа на лаптопа, както и отдалечете гсм-ите си. Ако наблизо има мощни тонколони или телевизор с кинескоп - опитайте какъв ще е резултата при спрени такива смутители. Затова се сещам на пръв поглед.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има такива антени:

http://www.adsmcard....ey-e-chiavette/

само не знам дали си струва усилието и дали ги има в България. Не е ли по-лесно да преместиш компютъра на място с по-добър сигнал?

Благодаря за линка и идеята, лошото е че пак е с къс USB удължителен кабел.

Ако можеше да се измести нямаше да задавам такъв на вид глупав въпрос.

С още ровене из нета намерих едната страна на разглобена подобна "флашка" :D,

post-82880-0-71074500-1333031405_thumb.j

но не става много ясно кое служи за анатена на въпросния стик.

Опитайте с USB удължител с дължина под 3м да повдигнете usb модема във височина.

Също така елиминирайте всички смутители около лаптопа с някакво вълново излъчване. Забранете безжичната мрежа на лаптопа, както и отдалечете гсм-ите си. Ако наблизо има мощни тонколони или телевизор с кинескоп - опитайте какъв ще е резултата при спрени такива смутители. Затова се сещам на пръв поглед.

Защо ми се струва, че с теб се засекохме преди време в Троян на една сбирка на Сателайта?

Опитах всички тези трикове, но не става, а няма как да изместя въпросното оборудване другаде.

Има и други идей освен с антена, да се използва рутер от типа на 3G, на пазара има много видове като цени и качество, въпроса е да се пробва най-тънката лайсна

Редактирано от tedy58 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички отзовали се.

Работата стана и само с кабел, но бяха доста проби докато го подкарах. в момента работи с 23,5м. (75ft) кабелче.

Та стана така:

• Взех екраниран UTP кабел 23,5м;
  • Намерих екраниран USB удължителен кабел 1м.
  • Срязах го и разпоих буксите, като взех само куплунгите за USB женския и мъжкия;
  • Сдвоих синия и кафявия и го сложих на Минус, а Бял(синя)+Бял(кафява) на Плюс на куплунгите за USB-то;
  • Зелен и Бял(зелен) на дейта + и - на USB куплунгите (внимава се да са еднакви при усукването - иначе не ставаше);
  • Масата на кабела със екранировката на кабела на маса на буксите;
  • и това е.
Сега пее със сигнал какъвто е в мястото на приемането. т.е. там където е WiFi стика на vivacom.

просто го предавам така както го направих, за да не си бъхти някой друг главата. Това ми се струва най-евтиния вариант. Е разбира се трябва да има малки умения за работа с поялник, клещи и ножче разбира се.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Подобни теми

• от ImagineMe
      Здравейте!
      Имам един стар касетофон, който днес сложих в служебната кола. Отзад на него буксата за антената е с един вход, не знам дали се изказвам правилно. А от колата от антената излизат три кабела. Как се свързва това нещо?
    • от ЕВГЕНИЙ ГЕНОВ
      Здравейте! Ако темата не е за тук, моля да я изтриете. Със външна антена за интернет хванах сигнал и то доста силен и работи на компютъра идеално. И понеже съм българин искам още по да ми е добре. Може ли някък да се включи външната антена към рутер и да захранва цялата къща защото имам и жена и деца и те искат интернет. Сигнала е от някъква фирма и това нещо се намира в Испания. Ползвам го вече над месец. Просто търся начин да го пръсна из цялата къща. Благодаря предварително.

а

• от miromixailov
      Здравейте приятели.
      Наскоро забелязах че имам проблем със външната видео карта. Когато задам от контрол центъра програмите ми игрите да работят на hight performance  и започват да секът всички игри. А когато го променя на Power Saving   и си ги подкарва но със слаб FPS. Преинсталирах  драйверите на вътрешната и външната видео карта, и се чудя дали няма проблем със самата карта, до сега не съм имал подобен тип проблем. Ако имате някави идей, и можете да ми помогнете по някакъв начин ще съм благодарен ако споделите :) 
      ---------------------------------------------
      Лаптопът ми е HP Pavilion G6 
      Процесор Intel core i7 
      видео карта AMD Radeon 2GB не съм мн запознат със останалите параметри
      Рам памет 6ГБ ДД3
    • от loranst looa
      Здрасти , имам нужда от съвет купих си преди няколко дни ей такава антена за Интернет https://www.olx.bg/ad/wifi-kradets-na-internet-bezplaten-internet-s-3000mw-ralink-adapter-ID5En0v.html но въобще не върши работа само засилва сигнала на кодираните мрежи , а свободни мрежи въобще не намира . Пробвах с диска който е в самия комплект да разкодирам някоя мрежа но въобще няма полза  и нищо не става .     На мен по- скоро ми трябва някаква изключително мощтна антена която да прихваща сигнал от някоя отворена - свободна мрежа , а не да пробвам да хаквам заключена мрежа . Проблемът е че около мен явно няма на близко такава свободна мрежа или има една две но се появят отвреме на време и изчезват и всеки път като пробвам да вляза в тях нещо не става сащото показва 1 чертичка . За това ми трябва някаква наистина мощтна антена която да прихваща и увеличава сигнала от свободни мрежи.  Ако може препоръчайте ми нещо наистина ефективно защото аз се колебая между  още няколко   тази https://www.olx.bg/ad/wifi-antena-ID6dJvv.html  или 
      тази 
      https://www.olx.bg/ad/nay-moschna-antena-usilvatel-bezplaten-internet-adaptor-ID5zLYs.html
      или тази 
      https://www.olx.bg/ad/nay-moschnata-wi-fi-antena-ID6fyby.html

Моля да предложите нещо ефективно . 

• Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.