Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

qnkov

19-инчовите държат ли хубава 1280x720 резолюция?

Препоръчан отговор

По-точния ми въпрос е, добра ли е картинката при тази резолюция на тия монитори или е по-добра при 1024x768... ? 19" Sony Trinitron - ето този монитор се чудя да си купя, но общо взето се ровнах из нета, хора имащи тоя монитор или други и са писали, че не вадят добра картинка, когато го направят 1280x720 (а уж го дават като дефаулт, че му е това резолюцията на всички 19 инчови CRT), размазвало леко иконки и не знам си к'во и ги държат на 1024... там колко е по-долната резолюция? Така ли е? То, ако е така, то няма смисъл тогава да го взимам тоя 19, щом ще работи на същата резолюция, като сегашният ми 17-инчов CRT? До колкото разбрах 21-инчовите държат перфектната картинка на 1280x720. За CRT говорим само. Не знам дали видео картата от значение, но моята е Radeon HD 6750 (512mb)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма как 19" CRT монитор да е с 16:9 aspect ratio. Или е 4:3, или 5:4, като това са 1024х768, 1280х960, 1280х1024, 1600x1200

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А, може да съм сгрешил. 4:3 са да, но пак тази резолюция на 960 дето е. За нея говоря дали я четат добре. Dell UltraScan p991 19" Sony Trinitron

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За Dell UltraScan p991, оптималната резолюция е 1280 x 1024 at 85 Hz (4:3 аспект)

За втория, не сте посочили конкретен модел.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
1024x768,120Hz е по-добра на този монитор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Взех монитора, но когато ги настрои и на другия ден нашите са седяла на него и когато пристъпвам и аз, резолюцията беше намалена и когато я дигах, херците не мърдаха от 60, а бяха 85, след един рестарт се оправи всичко, но и цветовете на монитора не бяха сейвнати? Какво ще рече това? Хапят ли го кучетата тоя монитор? Ако някой има същия монитор, би ли ми помогнал да му намеря драйвери (чух, че е имал) с уин 7 - 64 съм... Също ако може да ми каже как държи цветовете от дясните копчета?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.