Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Интересува ме в какво се изразяват най-общо разликите между Home и Pro Edition за Windows - поотделно за XP и 7. Какви 'бенефитс' (не се сещам за подходящ превод) би имал един неспециалист от Про, които ще му липсват в Хоум?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Windows 7 - сравнение между отделните версии - http://windows.micro...roducts/compare (прегледай и линковете за подробности)

За Windows XP - http://www.winline.r...rofessional.php

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Един неспециалист не би направил разлика при ХР. При 7-та мисля че няма аеро ефектите при хоум версията, а и двете нямат бг интерфейс, което налага използване на ултимате при 7. Като цяло Home версията би трябвало да върви малко по-бързо на по-слаби машини, но специално при ХР това няма как да го усетиш, освен ако все още не работиш с 256 рам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Например в XP Home Edition няма remote desktop,не поддържа мрежови потребителски акаунти,при шерване на някоя папка не може да се задават права на достъп за конкретния човек който е влезнал в ПЦ-то т.е. ,не може да се шерне папка за един човек на пълен достъп, а пък друг само на read-only.Не запомня паролата при логване към network drive и т.н. и т.н,докато при XP Pro Edition всичко си е наред,ако може така да се изразя. ;):P Относно W7 Home и Pro предполагам има пак подобни разлики,но тъй като съм го използвал по малко,не мога да кажа,нека някой по компетентен каже ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Интересува ме в какво се изразяват най-общо разликите между Home и Pro Edition за Windows - поотделно за XP и 7. Какви 'бенефитс' (не се сещам за подходящ превод) би имал един неспециалист от Про, които ще му липсват в Хоум?

Предвид предишната верси и очевидното ти желание да НЕ закупиш оригинален WIndows този въпрос се обезсмисля тотално! Ако мислеш, че едното ще е по-леко спрямо другото, дори да има минимални такива, то ти НЯМА да го усетиш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от xXx*Triple*xXx
      Добър ден От известно време (2-3месеца)забелязвам в Event Viewer където е отметката Error ми излиза едно - Schannel : The following fatal alert was received: 40. Търсил съм из разни форуми да опитам да разбера за кво иде реч от какво се получава този error но като цяло не намерих нищо което да ми е от полза И за това мисля,че е време да се обърна за запитване към вас ако някой тук знае нещо да сподели
    • от Мирослав Каменов
      Здравейте, моят проблем е следният лаптопът ми е Guru M67SRU закупих си оригинален диск за Windows 7 от Microsoft с цел да вдигна битовете на моят понеже е 32 Bit а искам 64 Bit така сложих диска във лаптопът пуснах инсталацията започнах да го инсталирам и ми изписа че „Windows не може да се инсталира защото е стартиран безопасен режим натиснете Ok за да продължите натискам и вадя диска и пускам Windows normally излиза ми това натискам ok пак това пробвах да вляза във Safe Mode да го спра не става излиза ми само това на снимката и не ме пуска вътре помощ!!!!

• от vankata4
      Здравейте, изтеглих си adobe premiere pro cc 2015 от замундата, инсталирах я, но нещо не ми тръгва - излиза ето това:

Няк'фи идеи? :)

• от Васил CR7
      Здравейте! Интересувам се от Behringer b2520 pro, някой може ли да ми даде компетентно мнение за продукта! Решил съм да купя две и не знам, дали са добри! 
      Благодаря, предварително :) 

• от asdfj
      Привет.От доста време насам имам проблем при инсталирането на уиндоус 8 на Lenovog50.Закупен е с 8-цата и след това съм го преинсталирал няколко пъти с уиндоус 7. На диск тръгва и когато се покаже инсталацията да избера език и т.н. отказва и блокира клавиатурата и мишката,а в биоса работи и при 7-цата върви без проблем.Възможно ли е да е заключен към 8? Отчаян съм тъй като тази 7ца не върви добре и искам да си върна предишния.Другия ми въпрос е чрез флашка какви са настройките в биоса с UEFI/Legacy и как да подкарам флашката.
      Багодаря предварително.
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.