Премини към съдържанието
The Reaper

Актуализация на софтуера на Sony Ericsson Elm J10i2

Препоръчан отговор

Здравейте, преди около половин година си купих въпросния телефон, чух че можело да се актуализира софтуера на телефона и да работи по- гладко, по- бързо. Но и идея си нямам какво да правя. Само знам че ако не внимавам мога да скапя телефона и затова търся помощ. Моля някой който го е правил или някой който знае как става да ми обясни.

Редактирано от The Reaper (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако телефона ти работи, недей да пипаш нищо. Ако се налага смяна или Update на софтуера го занеси в сервиз да го направят. Предполагам, че имаш и гаранция и това трябва да влиза в нея.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чух че можело и в къщи да се направи, но не знам как точно, а и само за една актуализация, не ми се ходи до сервиз.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е нужен сервиз. Отиди на http://www.sonymobile.com/global-en/software/phones/elm/ и изтегли приложението. После следваш инструкциите. Много е лесно и бързо. Внимавай обаче-всичко,което е в паметта на телефона се изтрива (вкл. контакти,SMS,игри,приложения и т.н.). Направи си Backup на контактите от настройките в контактите (има опция за архив на SD и SIM).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Също и "Sony Ericsson PC Suite" има тази опция за обновяване на софтуера.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

PC Suite, PC Comapanion и standalone приложението Update Service (SEUS) имат тази опция,всички ползващи последното. То вече не е и SEUS,а SMUS (Sony Mobile Update Service, вместо Sony Ericsson Update Service).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравей Доколкото знам телефона няма кабел за свързване с компютър. Моя телефон съм го обновявал през интернет. Сваляш интернет настройки и през GPRS си обновяваш телефона. Става по-бърз , но не е толкова стабилен.... Обновявал съм преди доста време и мнението ми е със съмнителна меродавност. Поздрави П.П. Така и не успях да подкарам "Youtube" ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравей

Доколкото знам телефона няма кабел за свързване с компютър.

Моя телефон съм го обновявал през интернет.

Сваляш интернет настройки и през GPRS си обновяваш телефона.

Става по-бърз , но не е толкова стабилен....

Обновявал съм преди доста време и мнението ми е със съмнителна меродавност. Поздрави

П.П. Така и не успях да подкарам "Youtube" ...

Този начин е по-добър, но на каква цена ще излезе.Ало ползва безплатен или неограничен нет - може да си го позволи, в противен случай ще глътне доста пари.

В началото когато бях "заслепен" от новоизлюпения К800 направих тази глупост.В резултат на това олекнах с 10-12лв(до колкото помня), а по телефона промените бяха: изгубих възможността да записвам разговора, и промяна на цвета на датата в снимката (от зелен, стана червен).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз имам USB кабел за връзка, така свалям аз приложението за обновление, но после какво да правя, просто не съм запознат и не искам да оплескам нещо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За кое точно приложение става дума?Няма какво да объркаш.Хората са го направили максимално безопасно,ако спазваш съветника за обновяване. Инсталираш, после следваш инструкциите, те водят и казват какво да правиш.После пиши какво се е променило след обновяването.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи аз изтеглих ъпдейта, обаче какво да го правя, в телефона ли да го копирам или от компа да го инсталирам. Аха значи инсталирах обновлението, в компа и ми излезе текст че имам последна версия на софтуера на телефона, обаче аз за всеки случай кликнах на поправи, нали това че инсталира наново същия софтуер на телефона ?

Редактирано от The Reaper (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом пише че имаш последната версия на софтуера, значи нищо няма да инсталира.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отзиви от обновяването?

Ами то не знам дали може да се нарече обновяване, защото нямаше по- нова версия, но за всеки случай аз един вид замених същата версия, не мога да видя разлика от преди и след.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.