Премини към съдържанието
St_359

Проблем със скоростта на безжичния Интернет

Препоръчан отговор

Здравейте.Ползвам USB-безжичен Интернет.По принцип е без лимит но има ограничение на скоростта.Всеки месец има 10ГБ които се свалят с добра скорост от 300кб/с до 1МБ и повече,зависи от сигнала. Има програма която показва графика със скоростта на връзката и колко ГБ са свалени.Дори когато не свалям нищо а само се ровя в нета пак се свалят данни,мисля че е нормално но тези 10ГБ свършват за около 15 дни зависи колко седя на компа и след това скоростта пада на 10 кб/с.Гледането на клипове и снимки е невъзможно освен ако не се чака доста време да се отворят. Въпроса ми е дали е възможно да се ограничи скоростта на сваляне и да я направя примерно 100кб/с или колкото ми е нужна,има ли някакви настройки които да ми бъдат от полза за да забавя свалянето на 10-те ГБ.Ако някой може да даде съвет ще ми помогне много.Благодаря предварително.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Те дали ще се свалят със 100 КБ/с или с 1000 КБ/с 30MB са си 30MB. Разликата ще е само във времето, за което ще се свалят 30-те MB. Единственият начин да увеличите чисто като време в месеца, в което ползвате високата скорост е да намалите трафика. Това ще рече по-малко рифреши, по-малко отваряне на страници, по-малко ползване на интернет като цяло!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И как изобщо ти хрумна да ползваш такъв нет за домашни цели?? 300 kb/s си спомням че сваляхме 2005-2006 год.на мене 5 mb/s ми се струва бавно и се нервя....Много си се набутал с тоя с нет,иначе решението е, както ти се каза, да го ползваш от време на време и умерено,ако това въобще може да се каже че имаш нет...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Знам че този нет нестава,но съм извън България и просто нямам друг избор и се чудех дали има някакво решени но явно ще я карам така.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Знам че този нет нестава,но съм извън България и просто нямам друг избор и се чудех дали има някакво решени но явно ще я карам така.

Нека използвам това сравнение:

Ако се движиш със 100 км/ч ще минеш 300 км за 3 часа, нали?

Ако се движиш със 150 км/ч ще минеш 300 км за 2 часа.......

Но разстоянието е същото, различна е скоростта.

Да се върнем на твоят въпрос. Дали ще теглиш със 100 KB/s или с 1000 KB/s е все тая, защото размера не го определяш ти, а създаделят на сайта/видеото/съдържанието...

Или дали ще се движиш със 50, 100 или 130 км/ч ти изминаваш едно и също разстояние, но и за по-малко време.

Същото е и със сайтовете и тн. Дали ще теглиш със 10, 50, 1000 КБ/с съдържанието е едно и също и ти не можеш да влияеш на него!

Остава само да си по-икономичен в ползването на този нет:

1. По-малко рифреши

2. По-малко посещения на безсмислени страници

3. По-малко цъквания (дори това) на линкове към клипчета, както самото им гледане

4. По-малко програми ползващи нет (каквито и да са те, като мейл клиент и тн...)

5. По-малко тегления на картинки, филми, музика и тн.

Всяко едно кликване генерира трафик! Та мислли добре в/у какво кликаш!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да затова си напълно прав и е така.Искам да кажа друго.Значи имам 10ГБ на месец лимит.Когато мина онлайн веднага започва да се свалят данни с голяма скорост,дори когато не свалям музика или нещо друго пак продължава. Когато гледам клипове и музика без да ги свалям, като изключа нета ми идва съобщение-свалени данни 786МБ-примерно. Ако скоростта е 500кб/с за един час на ден ще има свалени около 2ГБ,и да кажем че тези 10ГБ ще свършат за 5 дни.А ако намалим скоростта на половината ще изкараме двоино повече време.Аз не искам да свалям песни или филми а поне да мога да отворя един кратък клип.Сега ми свърши лимита съм със скорост от 10 кб/с и ми върши работа за четене но ако искам да видя някое изображение трябва да чакам много време,затоваа мизля че със 100 кб/с ако е възможно да се направи ще бъде много по добре. Иначе да 30МБ с каквато и скорост да ги сваляш са си 30МБ разликата е във времето.Това ми трябва на мен 10-те ГБ да се свалят по бавно.И ако може да се фиксира скорост от 100мб/с мисля че ще се получи. Дори и да не отваря филми поне един клип на песен пак е нещо. И мерси за съветите ти, ако не стане нищо ще се възползвам от тях.

Редактирано от St_359 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

10 гб са си доста. Просто ограничи свалянето на торенти и клипчетата в ю туб. Щом веднага почва да ти сваля нещо - може да е ъпдейт на уиндоус, Хром, антивирус, или вирус, или автоматичен торент даунлоуд. Ако всеки божи ден само сваля по 768 мб и нямаш пуснат торент, много вероятно е вирус.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

какво си е доста, аз на моя нет ги прая за ден, че и за по малко... за три дена трафика ми е 59 гибибайта, от които само 3 ъплоад:

# vnstat

Database updated: Mon Apr 16 12:56:45 2012

eth0 since 04/12/12

rx: 56.18 GiB tx: 2.89 GiB total: 59.07 GiB

верно че го ползваме повече хора ама... самия скайп си е сървър (щото той си е peer 2 peer) може доста да ти дигне трафика...

гледането на клипове хаби точно толкова, колкото да ги дръпнеш щото реално те се свалят в някакъв темп или в рамта по време на гледането

Редактирано от the professor (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Едно практично решение е да блокираш рекламите, които са около 75% от обема на сайтовете. Относно видео сайтовете там помага гледането в най-ниска резолюция, за торенти забрави.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.