Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

В днешно време има прекалено много хора, които искат едно и също нещо. Затова се действа мръсно и с удари под кръста. Живеем във времена, в които парите и връзките са всичко. Останалото не е въпрос на късмет, а на егоизъм, който не представлява нищо повече от инстинкт за самосъхранение.
  • Харесва ми 9

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колкото и гадно и отвратително да звучи съм напълно съгласен!

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"Лицемерието - път към успеха?"

Думата лицемерие винаги свързвам с Тартюф...

Лицемерието е поведение, при което злонамереност и неискреност се прикриват под маската на чистосърдечие и доброжелателност.

За съжаление живеем в такова общество, в което човек много трудно може да просперира без да е лицемерен.

Който не притежава пари и връзки е принуден да лицемерничи само и само за да успее да постигне това, към което се стреми.

Единици са тези, които имат шанса да пробият само благодарение на качествата си и това им коства не малко усилия.

Колкото по-лицемерен е един човек, толкова по-бързо постига целите си.

Лицемерието е уродливо и срамно поведение, но когато реалностите го налагат, е оправдано.

Добре че не ми се налага да лицемернича!

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Или може би вече не се усеща ме, че лицемерничим, а вероятно да го правим!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Или може би вече не се усеща ме, че лицемерничим, а вероятно да го правим!

Според мен лицемерието се "изучава" най-вече в семейството.

Ако човек от малък е свикнал да лицемерничи, то навярно не се усеща, че го прави.

Но ако е възпитаван да бъде прям и честен ще му е много трудно да прикрива истинското си отношение, а ако го направи ще се чувства омърсен и виновен.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лицемерите винаги печелят -

проверено !

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мойра - Ти да не учиш психология, готини мнения пускаш!

Редактирано от plmen88 (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти да не учиш психология, готини мнения пускаш!

От дълги години съм си прост строителен инженер. :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лицемерите винаги печелят -

проверено !

Няма спор в това!
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колкото и да е жалко има много способни хора, които не успяват да се реализират поради това, че не умеят да лицемерничат. Да лицемериш си е цяло изкуство и е твърде вероятно да съществуват школи по лицемерие, прикрити под друго название. Не мога да приема за нормално лицемерието между близки хора и приятели.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това не е ли малко като тъща и зет?

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това не е ли малко като тъща и зет?

Аз съм убедена, че в отношенията между тъща и зет и снаха и свекърва трябва да присъства известна доза лицемерие, когато липсва естествена симпатия и уважение.

Т.е. почти във всички случаи :D

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лицемерите винаги печелят - проверено !

Невярно. Лицемерите печелят само защото другите не забелязват лицемерието им. Т.е. лицемер може да оцелява само там, където няма да го заподозрат в лицемерие. Освен това тук е нужна и дефиниция за "печелят". Професионално - може би. Но за да спечелиш с лицемерието си без никакви лични качества, трябва да забиеш нож в гърба на мнозина. И когато (забележете, не ако) опреш до някой от тези хора...

Лицемерието може да е полезно, ако е подплатено с умения и се използва умно.

Аз съм убедена, че в отношенията между тъща и зет и снаха и свекърва трябва да присъства известна доза лицемерие, когато липсва естествена симпатия и уважение. Т.е. почти във всички случаи :D

По-ефективно е да се бориш да ги спечелиш тези неща. Явното лицемерие не помага за нищо. То е върши работа само, ако този срещу който го прилагаш не подозира.
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Невярно. Лицемерите печелят само защото другите не забелязват лицемерието им. Т.е. лицемер може да оцелява само там, където няма да го заподозрат в лицемерие. Освен това тук е нужна и дефиниция за "печелят". Професионално - може би. Но за да спечелиш с лицемерието си без никакви лични качества, трябва да забиеш нож в гърба на мнозина. И когато (забележете, не ако) опреш до някой от тези хора...

Лицемерието може да е полезно, ако е подплатено с умения и се използва умно.

По-ефективно е да се бориш да ги спечелиш тези неща. Явното лицемерие не помага за нищо. То е върши работа само, ако този срещу който го прилагаш не подозира.

На мен винаги ми е било много трудно да определя дали някой лицемери или не.

Много пъти съм ставала жертва на подобни хора.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много пъти съм ставала жертва на подобни хора.

Предполагам ставаме жертва на подобни хора, защото сме много наивни.В случая визирам себе си.:)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На мен винаги ми е било много трудно да определя дали някой лицемери или не. Много пъти съм ставала жертва на подобни хора.

Повече от веднъж на един лицемер ли?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Предполагам ставаме жертва на подобни хора, защото сме много наивни.В случая визирам себе си. :)

Ооо, аз съм си наивна и доверчива откакто се помня и въпреки желанието ми да се вглеждам по-внимателно в постъпките на хората около мен, все забравям да го правя. :)

Повече от веднъж на един лицемер ли?

Ами да. :shy11:

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами да. :shy11:

Е, не виждам защо се оплакваш тогава. :D Това надхвърля моята дефиниция за наивност и навлиза в доброволна жертва. :P Редактирано от flare (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е, не виждам защо се оплакваш тогава. :D Това надхвърля моята дефиниция за наивност и навлиза в доброволна жертва. :P

Не се оплаквам, а констатирам факт.

Надхвърля всяка дефиниция за наивност, защото си е чиста глупост. :D

:lol6:

Такава съм си - все ми се струва, че аз греша в преценката си за някого и оставям "заподозрения" да действа, за да се убедя че не греша.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Самодоказваш тезите си! :giggle1:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Самодоказваш тезите си! :giggle1:

По-добре да си глупак в очите на другите, отколкото да се чувстваш виновен пред съвестта си.

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тука не съм много съгласен.Напротив!Когато докажа, че не съм глупак точно тогава не се чувствам виновен пред съвестта си.Знам, че съм направил нужното за да не изглеждам като такъв.Има една приказка:“Не е важно, че си прост.Важното е да не го показваш!“Вероятно мнението е извън темата, но... какво пък. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

“Не е важно, че си прост.Важното е да не го показваш!“ :)

Важничко си е да ти кажа. Ако не показваш какъв си всъщност, значи искаш да се представиш, като друг. Представяш ли се за друг, значи не си себе си.
  • Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мисля, че във времена като тези (не искам да се оправдавам с това) е доста трудно да бъдеш абсолютно себе си.В никакъв случай не го бъркай те с лицемерие - не ме разбирайте погрешно!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тука не съм много съгласен.Напротив!Когато докажа, че не съм глупак точно тогава не се чувствам виновен пред съвестта си.Знам, че съм направил нужното за да не изглеждам като такъв.Има една приказка:“Не е важно, че си прост.Важното е да не го показваш!“Вероятно мнението е извън темата, но... какво пък. :)

Имах предвид това, че е по-добре да те помислят за глупак, че вярваш на лицемер, отколкото да обвиниш някого за лицемер неоснователно.

Затова проверявам, преди да обвинявам и обявявам. :)

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.