Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

GoZsHo97

Как да добавя РАМ памет

Препоръчан отговор

Значи купих си ето тази рам памет - http://www.multirama.bg/product/4048/pamet-a-data-dimm-ddr-512-mb-pc-400.html за да увелича малко скороста на компа си и въпроса ми е какво трябва да направя освен освен да я поставя в дъното?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи купих си ето тази рам памет -

http://www.multirama...-mb-pc-400.html за да увелича малко скороста на компа си и въпроса ми е какво трябва да направя освен освен да я поставя в дъното?

Ако си вярващ - да се помолиш да е съвместима с дъното ти...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво точно те притеснява, че системата няма да разпознае платката ли? Просто поставяш РАМ в гнездото и включваш компютъра.Би трябвало преди закупуването да си проверил за съвместимостта с дъното.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво точно те притеснява, че системата няма да разпознае платката ли?

Просто поставяш РАМ в гнездото и включваш компютъра.Би трябвало преди закупуването да си проверил за съвместимостта с дъното.

Проверих но просто защото мхз са им различни ето малко инфо и за дъното: Дънна платка: Тип централен процесор AMD Sempron, 1400 MHz (7 x 200) 2500+ Дънна платка Foxconn 760GXK8MC Series (3 PCI, 1 AGP, 2 DDR DIMM, Audio, Video, LAN) Чипсет на дънната платка SiS 760GX, AMD Hammer Системна памет 256 MB (PC3200 DDR SDRAM) DIMM1: Dialog 256 MB PC3200 DDR SDRAM (2.5-4-4-8 @ 200 MHz) Тип BIOS Award (10/08/05) Комуникационен порт Communications Port (COM1) Комуникационен порт Communications Port (COM2) Комуникационен порт Printer Port (LPT1)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами освен да пробваш дали работи, друго нищо не трябва да правиш(ако си мислиш че нещо в БИОС трябва да променяш).Ето някои съвети как се поставя РАМ http://www.kaldata.com/forums/index.php?showtopic=51601

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами освен да пробваш дали работи, друго нищо не трябва да правиш(ако си мислиш че нещо в БИОС трябва да променяш).Ето някои съвети как се поставя РАМ http://www.kaldata.com/forums/index.php?showtopic=51601

Значи ако не ми разчете РАМа трябва да барникам в БИОСа така ли???

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи ако не ми разчете РАМа трябва да барникам в БИОСа така ли???

Не.

В БИОС може само да провериш дали отчита новата платка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не.

В БИОС може само да провериш дали отчита новата платка.

Добре , балгодаря вечерта ще я поставя :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Задължително изключи компютъра от захранването преди да сложиш паметта. Страшно много хора не го спазват това и после пискат по форумите, че не им работи новата памет.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да изключи компютъра да, но не и да изключи захранващия кабел от мрежата.По този начин се получава един вид заземяване, ако случайно се създаде статично електричество от килима, от дреха....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да изключи компютъра да, но не и да изключи захранващия кабел от мрежата.По този начин се получава един вид заземяване, ако случайно се създаде статично електричество от килима, от дреха....

:offtopic_s: Може ли да обясниш как се получава заземяване при изключен захранващ кабел от мрежата? :wors:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Голям си майтапчия. Просто така ми казаха когато за пръв път поставях рам памет.Компютъра да не е изключен от мрежата,опирам си ръцете на кутията, и така поставям платката.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Голям си майтапчия.

Просто така ми казаха когато за пръв път поставях рам памет.Компютъра да не е изключен от мрежата,опирам си ръцете на кутията, и така поставям платката.

Аз знам, че когато се подменят компоненти, щепселът трябва да е изключен от мрежата.

PS: А заземяването са онези две пластинки отстрани на щепсела - то се поставя като предпазна мярка при късо съединение или пробив в мрежата, за да отиде токът в земята заради ниското съпротивление там, и не да мине през теб, ако имаш контакт с уреда, защото това може да е фатално. ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Те по света ползват и антистатични гривни... Да си призная, никога не съм. И проблеми до сега не съм имал. ако някой не е виждал...

Всъщност, някъде в България продава ли се въобще?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изклиучих още вчера поставих я и си бачка чудесно :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Те по света ползват и антистатични гривни... Да си призная, никога не съм. И проблеми до сега не съм имал. ако някой не е виждал...

Всъщност, някъде в България продава ли се въобще?

То не е само до гривната. Трябва да е заземена през специално устройство, което да е с достатъчно съпротивление, че да не позволява токови удари. Отделно трябва да имаш овлажнител - ако ти е суха кожата на ръката. Много са досадни, а реши че не си свързан като хората и пищи на умиране. Освен това те помагат само да се отведе заряда от тялото ти. Обаче за по-чувствителни работи се ползват и уреди с йонизиран въздух, които не позволяват да се натрупа заряд върху елементите с които работиш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам много странен проблем, момчета! Имам 2 ГБ РАМ на компа си, но от близките дни насам ми чете само 1 ГБ. Какво да правя? Проверих платките с рам - добре са си (поне на външен вид). Не може да е от несъвместимости и т.н., щото я купих преди 3 години и беше пушка, но сега изведнъж...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Самият уиндоус не е засича или и в биоса е няма?Ако не се отчита и в биоса(аида) премахни плочките.Изчисти хубаво самите слотове за памет и пластинките на паметта, с която тя контактува.Ако пак не се отчита пробвай на един слот двете платки една по една.Ако някоя от двете е сдала багажа ще си проличи.Просто с едната ще тръгне компютърът, а с другата ще започне да издава звуци от сорта на пиукания при включване.Така ще разбереш коя е изгоряла!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Самият уиндоус не е засича или и в биоса е няма?Ако не се отчита и в биоса(аида) премахни плочките.Изчисти хубаво самите слотове за памет и пластинките на паметта, с която тя контактува.Ако пак не се отчита пробвай на един слот двете платки една по една.Ако някоя от двете е сдала багажа ще си проличи.Просто с едната ще тръгне компютърът, а с другата ще започне да издава звуци от сорта на пиукания при включване.Така ще разбереш коя е изгоряла!

Пробвах, почиствах, размествах - не стана. Явно е изгоряла. :( Я ми кажете дъното ми съвместимо ли е с рамта, която съм избрал? http://www.asus.com/Motherboards/Intel_Socket_775/P5VDCMX/#specifications , http://jarcomputers.com/l_bg/?m=7&i=541497

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвах, почиствах, размествах - не стана. Явно е изгоряла. :( Я ми кажете дъното ми съвместимо ли е с рамта, която съм избрал? http://www.asus.com/...#specifications , http://jarcomputers....g/?m=7&i=541497

Мисля че е съвместимо

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дъното ти поддържа два типа памет.Трябва да ни кажеш с каква памет разполагаш ДДР1 или ДДР2, за да ти кажем каква да закупиш.Но платки от двата типа памет не могат да работят едновременно!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дъното ти поддържа два типа памет.Трябва да ни кажеш с каква памет разполагаш ДДР1 или ДДР2, за да ти кажем каква да закупиш.Но платки от двата типа памет не могат да работят едновременно!

Може би именно в това е проблема може едната плочка да е ддр2 а другата ддр

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

DDR2 естествено. Между другото вижте какво видях в Евереста, излизат ми и двете памети (поне аз така го разбирам, вие ми кажете прав ли съм).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

DDR2 естествено. Между другото вижте какво видях в Евереста, излизат ми и двете памети (поне аз така го разбирам, вие ми кажете прав ли съм).

Добре си видял . Аз съм до тук ;д

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре си видял . Аз съм до тук ;д

Чакай, чакай. :D Какво искаш да кажеш с това "Добре си видял."? Че съм видял, че Евереста разчита и двете памети ли?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.