Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Значи купих си ето тази рам памет - http://www.multirama.bg/product/4048/pamet-a-data-dimm-ddr-512-mb-pc-400.html за да увелича малко скороста на компа си и въпроса ми е какво трябва да направя освен освен да я поставя в дъното?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи купих си ето тази рам памет -

http://www.multirama...-mb-pc-400.html за да увелича малко скороста на компа си и въпроса ми е какво трябва да направя освен освен да я поставя в дъното?

Ако си вярващ - да се помолиш да е съвместима с дъното ти...
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво точно те притеснява, че системата няма да разпознае платката ли? Просто поставяш РАМ в гнездото и включваш компютъра.Би трябвало преди закупуването да си проверил за съвместимостта с дъното.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво точно те притеснява, че системата няма да разпознае платката ли?

Просто поставяш РАМ в гнездото и включваш компютъра.Би трябвало преди закупуването да си проверил за съвместимостта с дъното.

Проверих но просто защото мхз са им различни ето малко инфо и за дъното: Дънна платка: Тип централен процесор AMD Sempron, 1400 MHz (7 x 200) 2500+ Дънна платка Foxconn 760GXK8MC Series (3 PCI, 1 AGP, 2 DDR DIMM, Audio, Video, LAN) Чипсет на дънната платка SiS 760GX, AMD Hammer Системна памет 256 MB (PC3200 DDR SDRAM) DIMM1: Dialog 256 MB PC3200 DDR SDRAM (2.5-4-4-8 @ 200 MHz) Тип BIOS Award (10/08/05) Комуникационен порт Communications Port (COM1) Комуникационен порт Communications Port (COM2) Комуникационен порт Printer Port (LPT1)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами освен да пробваш дали работи, друго нищо не трябва да правиш(ако си мислиш че нещо в БИОС трябва да променяш).Ето някои съвети как се поставя РАМ http://www.kaldata.com/forums/index.php?showtopic=51601

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами освен да пробваш дали работи, друго нищо не трябва да правиш(ако си мислиш че нещо в БИОС трябва да променяш).Ето някои съвети как се поставя РАМ http://www.kaldata.com/forums/index.php?showtopic=51601

Значи ако не ми разчете РАМа трябва да барникам в БИОСа така ли???

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи ако не ми разчете РАМа трябва да барникам в БИОСа така ли???

Не.

В БИОС може само да провериш дали отчита новата платка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не.

В БИОС може само да провериш дали отчита новата платка.

Добре , балгодаря вечерта ще я поставя :)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Задължително изключи компютъра от захранването преди да сложиш паметта. Страшно много хора не го спазват това и после пискат по форумите, че не им работи новата памет.

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да изключи компютъра да, но не и да изключи захранващия кабел от мрежата.По този начин се получава един вид заземяване, ако случайно се създаде статично електричество от килима, от дреха....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да изключи компютъра да, но не и да изключи захранващия кабел от мрежата.По този начин се получава един вид заземяване, ако случайно се създаде статично електричество от килима, от дреха....

:offtopic_s: Може ли да обясниш как се получава заземяване при изключен захранващ кабел от мрежата? :wors:

Редактирано от gothicrock (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Голям си майтапчия. Просто така ми казаха когато за пръв път поставях рам памет.Компютъра да не е изключен от мрежата,опирам си ръцете на кутията, и така поставям платката.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Голям си майтапчия.

Просто така ми казаха когато за пръв път поставях рам памет.Компютъра да не е изключен от мрежата,опирам си ръцете на кутията, и така поставям платката.

Аз знам, че когато се подменят компоненти, щепселът трябва да е изключен от мрежата.

PS: А заземяването са онези две пластинки отстрани на щепсела - то се поставя като предпазна мярка при късо съединение или пробив в мрежата, за да отиде токът в земята заради ниското съпротивление там, и не да мине през теб, ако имаш контакт с уреда, защото това може да е фатално. ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Те по света ползват и антистатични гривни... Да си призная, никога не съм. И проблеми до сега не съм имал. ако някой не е виждал...

Всъщност, някъде в България продава ли се въобще?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изклиучих още вчера поставих я и си бачка чудесно :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Те по света ползват и антистатични гривни... Да си призная, никога не съм. И проблеми до сега не съм имал. ако някой не е виждал...

Всъщност, някъде в България продава ли се въобще?

То не е само до гривната. Трябва да е заземена през специално устройство, което да е с достатъчно съпротивление, че да не позволява токови удари. Отделно трябва да имаш овлажнител - ако ти е суха кожата на ръката. Много са досадни, а реши че не си свързан като хората и пищи на умиране. Освен това те помагат само да се отведе заряда от тялото ти. Обаче за по-чувствителни работи се ползват и уреди с йонизиран въздух, които не позволяват да се натрупа заряд върху елементите с които работиш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам много странен проблем, момчета! Имам 2 ГБ РАМ на компа си, но от близките дни насам ми чете само 1 ГБ. Какво да правя? Проверих платките с рам - добре са си (поне на външен вид). Не може да е от несъвместимости и т.н., щото я купих преди 3 години и беше пушка, но сега изведнъж...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Самият уиндоус не е засича или и в биоса е няма?Ако не се отчита и в биоса(аида) премахни плочките.Изчисти хубаво самите слотове за памет и пластинките на паметта, с която тя контактува.Ако пак не се отчита пробвай на един слот двете платки една по една.Ако някоя от двете е сдала багажа ще си проличи.Просто с едната ще тръгне компютърът, а с другата ще започне да издава звуци от сорта на пиукания при включване.Така ще разбереш коя е изгоряла!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Самият уиндоус не е засича или и в биоса е няма?Ако не се отчита и в биоса(аида) премахни плочките.Изчисти хубаво самите слотове за памет и пластинките на паметта, с която тя контактува.Ако пак не се отчита пробвай на един слот двете платки една по една.Ако някоя от двете е сдала багажа ще си проличи.Просто с едната ще тръгне компютърът, а с другата ще започне да издава звуци от сорта на пиукания при включване.Така ще разбереш коя е изгоряла!

Пробвах, почиствах, размествах - не стана. Явно е изгоряла. :( Я ми кажете дъното ми съвместимо ли е с рамта, която съм избрал? http://www.asus.com/Motherboards/Intel_Socket_775/P5VDCMX/#specifications , http://jarcomputers.com/l_bg/?m=7&i=541497

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвах, почиствах, размествах - не стана. Явно е изгоряла. :( Я ми кажете дъното ми съвместимо ли е с рамта, която съм избрал? http://www.asus.com/...#specifications , http://jarcomputers....g/?m=7&i=541497

Мисля че е съвместимо

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дъното ти поддържа два типа памет.Трябва да ни кажеш с каква памет разполагаш ДДР1 или ДДР2, за да ти кажем каква да закупиш.Но платки от двата типа памет не могат да работят едновременно!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дъното ти поддържа два типа памет.Трябва да ни кажеш с каква памет разполагаш ДДР1 или ДДР2, за да ти кажем каква да закупиш.Но платки от двата типа памет не могат да работят едновременно!

Може би именно в това е проблема може едната плочка да е ддр2 а другата ддр

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

DDR2 естествено. Между другото вижте какво видях в Евереста, излизат ми и двете памети (поне аз така го разбирам, вие ми кажете прав ли съм).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

DDR2 естествено. Между другото вижте какво видях в Евереста, излизат ми и двете памети (поне аз така го разбирам, вие ми кажете прав ли съм).

Добре си видял . Аз съм до тук ;д

Редактирано от GoZsHo97 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре си видял . Аз съм до тук ;д

Чакай, чакай. :D Какво искаш да кажеш с това "Добре си видял."? Че съм видял, че Евереста разчита и двете памети ли?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.