Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

В момента съм с Sweex Nvidia Geforce 9600 GT GRR3 . Процесор: DualCore AMD Athlon 64 X2, 2700 MHz 5200+ Рам :DIMM1: A-Data EXTREME DDR2 800+ 2 GB DDR2-800 DDR2 SDRAM (5-5-5-18 @ 400 MHz) (4-4-4-12 @ 266 MHz) (3-3-3-9 @ 200 MHz) Да става за много мощни игри за период от време 3-4 години (ако е възможно). НЯМА значение ЦЕНАТА.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А захранването какво е? Също така мислите ли да правите ъпгрейд някога на тази платформа, защото трудно ще играете новите игри на нея :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В момента съм с Sweex Nvidia Geforce 9600 GT GRR3 .

Процесор: DualCore AMD Athlon 64 X2, 2700 MHz 5200+

Рам :DIMM1: A-Data EXTREME DDR2 800+ 2 GB DDR2-800 DDR2 SDRAM (5-5-5-18 @ 400 MHz) (4-4-4-12 @ 266 MHz) (3-3-3-9 @ 200 MHz)

Да става за много мощни игри за период от време 3-4 години (ако е възможно).

НЯМА значение ЦЕНАТА.

За да играеш нови игри не е важно само видеото за начало си кажи какво ти е захранването и си ъпгрейдни и др части :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти сега ще взимаш кара, а след време нов компютър, така ли?

Взимай тази: ASUS GTX680-2GD5

И да си я държи под мишницата, докато си купи другите чарколяци. Че то дори и да не изгърми цялата машина барабар със захранването и самата нова карта, никак не виждам да прибере повече производителност предвид дъртия проц.

Към автора: Какво значи, че цената нямала значение? Извади пет бинки и ще ти сглобим изтребител!

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Захранването е Safe Mode 300-350W 500gb hard disk . Имам много спестявания :D ,а за другите части по-късно :D

Редактирано от slavi2221 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Захранването е Safe Mode 300-350W 500gb hard disk . Имам много спестявания :D ,а за другите части по-късно :D

Ми хубаво! Тогава похарчи 1к+лв. за видеокарта сега и като купиш всички други нови части и най-накрая, след може би месеци, се стигне до сглобяването на компота се окаже, че същата карта е вече 600лв., със сегашните чарколя си за никъде. Ъпгрейда с карта като предложената от колегата или въобще с такава която да покрие изиксванията ти просто не върви на тази машина, не малко - никак не върви!

Редактирано от sliderum (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
В този клип има и примерна конфигурация за предложената карта....
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Задължителна смяна на захранването ако смяташ да я ползваш новата видеокарта. Не по-късно а първо захранването и чак тогава видеото!

Редактирано от naruto (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ми хубаво! Тогава похарчи 1к+лв. за видеокарта сега и като купиш всички други нови части и най-накрая, след може би месеци, се стигне до сглобяването на компота се окаже, че същата карта е вече 600лв., със сегашните чарколя си за никъде. Ъпгрейда с карта като предложената от колегата или въобще с такава която да покрие изиксванията ти просто не върви на тази машина, не малко - никак не върви!

Тоест ще е по-добре след няколко месеца от колкото сега.. ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

slavi, ако искаш да играеш нормално игри и да получиш нормални отговори на въпросите ти си уточни приоритетите и реши дали ще сменяш веднага целия компютър или ще караш още известно време с него докато събереш пари за нов. С тая дърта бангия 5200+ ако ще и GTX680 SLI да и сложиш с 1200W захранване производителността няма да е много различна от сегашната ти 9600GT.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

slavi, аз мисля, че след няколко месеца, и сега да я вземеш все ще ти трябва ново захранване, защото:

Power min. 550W

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

slavi, ако искаш да играеш нормално игри и да получиш нормални отговори на въпросите ти си уточни приоритетите и реши дали ще сменяш веднага целия компютър или ще караш още известно време с него докато събереш пари за нов. С тая дърта бангия 5200+ ако ще и GTX680 SLI да и сложиш с 1200W захранване производителността няма да е много различна от сегашната ти 9600GT.

След време .. ще бъде новият компот към средата на лятото

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

След време .. ще бъде новият компот към средата на лятото

Темата ще бъде заключена докато дойде време да се прави сглобката. Автора да уточни месеца, в който ще купува! Очаквам след като бъде активирана темата, първият коментар да е негов и да напише цифром..., а защо не и словом цялата сума, която е решил да похарчи и дали да се включва и монитор в конфигурацията. Няма смисъл темата да е отворена и да се пълни с коментари, които до тогава, вероятно ще са частично или напълно непотребни.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе незнам за заключване на темата, ама аз да кажа. Щом ще купуваш на части нещо мощно, почвай от захранването. Лично аз бих тръгнал от Seasonic X-850 за около 370 лева на тоя етап. След това следва новата платформа ( дъно, РАМ, процесор) и чак накрая видеокартата и евентуално нещица като кутия и записвачка, ако си решил да подменяш всичко. Иначе няма смисъл да се набутваш с видеокарта, която само след няколко месеца едно, че ще бъде по-евтина и второ, че ще бъде достатъчно остаряла. Ако все пак имаш някакъв бюджет, един процесор от рода на i5 2500K с 8 GB РАМ и евтино дъно, ще ти дойде добре дори с тая 9600GT. След това ще си спокоен, че каквато и видеокарта да сложиш, няма да сгрешиш. Разбира се, най-важно е хубавото захранване, което трябва да е преди всичко. така, че успех с ъпгрейда ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

След като имаш много спестявания, кажи какъв е бюджета да се сглоби някаква съвременна конфигурация и тогава чак да се избира видео картата. А пък и със това захранване (както казаха всички до тука) си за никъде.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом ще купуваш на части нещо мощно, почвай от захранването.

Захранване се взима, след като се реши каква ще е конфигурацията.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Захранване се взима, след като се реши каква ще е конфигурацията.

Чакай малко. Хващаш се за думичката X-850. Аз обаче се хващам за думичките - препоръчайте ми видеокарта без значение на бюджета. Ей затова и дадох някакво преложение за захранване, поддържащо всички "безбюджетни" видеокарти от рода на HD7970 дори в CF. След като няма бюджет, значи човек може да направи какви ли не глупости в бъдеще.

А що се отнася до захранването, то трябва да е целта на тоя етап, а не видеокарта или нова платформа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да си купи петстайно с идеята че утре може да му дойдат тризнаци. Ми ако има пари нема лошо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чакай малко. Хващаш се за думичката X-850. Аз обаче се хващам за думичките - препоръчайте ми видеокарта без значение на бюджета. Ей затова и дадох някакво преложение за захранване, поддържащо всички "безбюджетни" видеокарти от рода на HD7970 дори в CF. След като няма бюджет, значи човек може да направи какви ли не глупости в бъдеще.

А що се отнася до захранването, то трябва да е целта на тоя етап, а не видеокарта или нова платформа.

Позна за X-850. :)

Понеже му се препоръча GTX680, а на нея й дават 200W максимален разход, 850W захранване е малко множко.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Позна за X-850. :)

Понеже му се препоръча GTX680, а на нея й дават 200W максимален разход, 850W захранване е малко множко.

Значи почваме спама. Първо, системата не харчи 200 вата както казваш, а маалко повече в SLI. Второ. Това захранване има режим за безвентилаторна работа при ниска консумация. Тоест, перката почива. Трето. Запасът от мощност е също по тая причина - по-тиха работа. Четвърто. Има и по-евтини варианти. Дадох възможно най-добрия компромис като запас от мощност, цена, шум, стига човек да може да си го позволи. При така зададеният въпрос за неограничен бюджет, какво мога да си помисля освен това, че авторът на темата е готов да даде доста пари, само и само конфигурацията да не го предаде 4 години. Иначе, вие сте на ход с предложенията за захранване. Почна една мода тук с маломощните захранвания, работещи дори над максимума си при определени условия. Имам чувството, че някой нарочно ги лансира. Вероятно има доста бройки на склад. Гледам, модата със Seasonic за 125 лева престана, понеже тия захранвания се поизчерпиха в складовете. Сега са наред Корсарите. Вероятно като се изчерпят и те, ще минем на...Enermax? Сещам се и за модата на CM. сега това е едва ли не най-оплюваното захранване. Да не говорим за Фортроните, дето преди 6-7 години бяха върха на технологиите, та всички се сдобиха с тях. Оф, забравих и за модата, когато купувах сегашната си конфигурация - Chieftec :) Така, че дерзайте с предложения. Ако имаш идея, казвай.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи почваме спама. Първо, системата не харчи 200 вата както казваш, а маалко повече в SLI. Второ. Това захранване има режим за безвентилаторна работа при ниска консумация. Тоест, перката почива. Трето. Запасът от мощност е също по тая причина - по-тиха работа. Четвърто. Има и по-евтини варианти. Дадох възможно най-добрия компромис като запас от мощност, цена, шум, стига човек да може да си го позволи.

[...]

1. Видео картата харчи 200W максимално - системата харчи повече, но захранване 850W в случая е много.

3. Няма никакъв запас от мощност - захранването е преобразувател, а не генератор или батерия, че да има запас от мощност. При захранването има друг момент - че при много високи или много ниски натоварвания спрямо мощността му, може да му се наруши стабилизацията на изходните напрежения.

А и аз единственото нещо, което лансирам, е да се взимат подходящи захранвания спрямо консумацията на системата - това може да се види във всеки един мой пост на подобна тематика. ;)

................................................

Нека авторът на темата първо да реши каква точно платформа ще прави!

Редактирано от gothicrock (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1. Видео картата харчи 200W максимално - системата харчи повече, но захранване 850W в случая е много.

3. Няма никакъв запас от мощност - захранването е преобразувател, а не генератор или батерия, че да има запас от мощност. При захранването има друг момент - че при много високи или много ниски натоварвания спрямо мощността му, може да му се наруши стабилизацията на изходните напрежения.

А и аз единственото нещо, което лансирам, е да се взимат подходящи захранвания спрямо консумацията на системата - това може да се види във всеки един мой пост на подобна тематика. ;)

................................................

Нека авторът на темата първо да реши каква точно платформа ще прави!

Виж сега. Това с подходящите захранвания е хубаво. Изглежда добре написано. истината обаче е друга. Сега вземаш едно за 150 лева, след 3 години търсиш друго за 300 лева, защото видиш ли, минал си на по-висок етап в геймърското си развитие. Тук в 19 от 20 теми се препоръчват нови захранвания. Куриозно бе преди около месец или два, когато един колега от форума се бе набутал с някакво препоръчвано от вас захранване, та след това му се налагаше и него да сменя! Айде стига! Няма бюджет, аз казвам мнението си. Като каже - давам 80 лева за захранване и 300 за видеокарта, препоръчвайте каквото ви душа сака и по колкото пъти искате на година!

Публикувано изображение

Редактирано от bildera_ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз ли нещо немога да разбера :D значи имаме неограничени пари за видео карта , а нямами пари за ъпдейт ??? Ако щеш и видео карти от 2000 лв. слагай , но с този процесор тая карта няма да използва и 1/7 от възможностите си ! Така , че събери пари (поне от поста ти не личи чи ти трябват пари де) купи си нова платформа (LGA: 1155) с i5 процесор , вземи си марково захранване от рода 700-750 вата. (aз съм с фортрон и незнам защо го плюете , доста си е добро (както и да е) ) , вземи си и добра кутия с добро въздушно охлаждане и чак тогава си вземи хубава видео карта , която ще я поставиш в новата конфигурация с новатото захранване , платформа и кутия - във която видео картата ти няма да се пърже !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сега вземаш едно за 150 лева, след 3 години търсиш друго за 300 лева, защото видиш ли, минал си на по-висок етап в геймърското си развитие.

Щом си имал пари да минеш на по-висок етап от геймърското си развитие, значи ще намериш някой лев и за ново захранване, ако се налага. Аз затова в по-горния си пост съм казал авторът на темата да обмисли по-добре какво ще прави. За мен винаги е било най-добре предварително да се обмисли какъв компютър ще се взима за определената работа, която ще върши, да се вземе наведнъж конфигурацията и най-много да се добави някой компонент като видео карта, ако има дефицит на средства, като предварително се стеснят вариантите на възможните модели и да се закупи допълнителният компонент, когато се набавят средствата, а не да се ъпгрейдва през 3-4 месеца. :cool:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.