Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте! Обзавеждам си апартамента и дойде време да си купя климатици. Реших да се спра на доказани марки "Daikin", "Mitsubishi" и моделите им от най-висок клас! От марката на Daikin харесах модела Ururu Sarara FTXR28E/RXR28E inverter: Тук но в последствие като обиколих няколко фирми за продажба и разпространение на климатици, продавач консултантите ме насочиха към Mitsubishi SRK25ZJX-S Тук или към по-стария модел пак на Mitsubishi SRK25ZGX-S Тук

Модела на Daikin се води 10-ка а моделите на Mitsubishi са уж 13-ка! Стаите в които ще монтирам климатиците са хол и трапезария които са свързани с голям свод! Общо размерът им е 34.23 кв.м. и общо 85.6 куб.м. Ще монтирам климатиците един срещу друг за да има по-голям ефект и така да се каже да духа от двете страни!

Имам няколко въпроса...

1. Като изключим цената на климатиците кой е по-добър и с повече екстри Daikin или Mitsubishi?

2. Достатъчни ли са два климатика от модела на Daikin Ururu Sarara FTXR28E/RXR28E отопляват хола и трапезарията?

Ще е Ви бъда благодарен ако ми помогнете в това кой климатик да избера!!! Публикувано изображение

post-322756-0-12911700-1333122949_thumb.

post-322756-0-25536500-1333122952_thumb.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравей. Попринциза това помещение което си споменал, решението за два броя е добро. Така ще имаш добър контрол на температурата навсякъде и ще се наслаждаваш на комфрот. Две машини от тези които си спонела са дъбор избор (лично аз бих заложил на Daikin), но определено можеш да помисли и вълху дриги модели. Като например да поставиш две машини Toshiba Toshiba RAS-10SKVP2-E Super Daiseikai 6. Ще имаш качствени модели с добри параметри: Ето ти данните на машината за да се увериш за какво става въпрос.

Параметри на климатизатора при 35°C външна температура(27° в помещението):

Охлаждаща мощност:2.51 (0.5 ~3.5) kW, 8567 BTU (11707 ~ 11950)

Консумирана електроенергия: 490W(100 ~ 870)

EER: 5.12 (коефициент на трансформация – енергийна ефективност)

Параметри на климатизатора при 7°С външна температура(20° в помещението):

Отоплителна мощност:3.21 (0.5 ~ 6.5) kW 10956 BTU (1707 ~ 21161)

Консумирана електроенергия: 630 W (90 ~ 1820)

COP: 5.36 (коефициент на трансформация – енергийна ефективност)

Шесто поколение Daiseikai осигуряващ високо енергоспестяващо и ненадминато качество на въздуха. Новият модерен дизайн се вписва перфектно във всяка среда. Оптимално разпределение на въздушната струя. Плазмен филтър работещ в комбинация с йонизатор, отстранява и най-фините частици прах, убива бактерии, вируси и гъби, почиства с озон климатизатора и повишава концентрацията на отрицателни йони до 35000/см³.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.