Премини към съдържанието
Hanibal_Lektar

Ужасяващо! Стилиян Петров е болен от левкемия !

Препоръчан отговор

Ужасяващо! Стилиян Петров е болен от левкемия !

http://www.vbox7.com/play:835dbac289

Неприятната новина бе съобщена в клубния сайт на Астън Вила

Българският национал Стилиян Петров е болен от остра форма на левкимия, съобщи клубният сайт на Астън Вила.

Тежката диагноза за родния национал е била поставена днес от здравните специалисти. Стилиян Петров е вдигнал висока температура след двубоя срещу Арсенал миналата събота. След това е бил подложен на редица тестове, проведени от д-р Йън МакГинес.

Официалното изявление на бирмингамския клуб гласи :„Изказваме пълната си подкрепа към Стенли и цялото негово семейство в този тежък момент. Надяваме се чрез любовта и подкрепата на всички тази коварна болест да бъде победена. През това време бихме искали да помолим да бъде запазена личната неприкосновеност на Стилиян и тя да бъде поставена пред всякакви други въпроси. Ще споделим пълната информация веднага, след като я получим ", пише сайтът на Вила.

topsport.ibox.bg;vbox7.com

Ужас :speak:

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

дано победиш, с теб сме
  • Харесва ми 6

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Невероятна мизерия..Тез английските дофтори, толкоз време вече изследват кръвта на човека, щото на футболистите и въобще на спортистите такива проби се правят много често...и чак в последният момент да открият нещо, което е вероятно било видимо с обикновен оптичен микроскоп от доста седмици и може би дори от преди месеци...Впрочем, някои стимуланти използувани в спорта, хич не са безопасни, ако не се лъжа? Нищо чудно треньора, или самите лекари на екипа, да са го довели до това състояние...

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ужасна новина... Дано болестта да е диагностицирана в ранен стадий и да може да се вземат мерки. От все сърце му желая да се пребори с това, Стилиян е безкрайно свестен и сърцат футболист...

• Харесва ми 8

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Я се справи, я не. Божа работа е. Мойра, моля те - под общото название названието "левкемия" се означават 4 болести, една от които е нелечима независимо какво се прави. от каква точно форма е боледувал хосе карерас, и от какво боледува Стилян Петров нито аз, нито още по-малко пък ти знаем. Шодобни аналогии са неуместни. Дано се оправи Стилян Петров.Стискам му палци.

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не правя никаква аналогия, просто това е начин да се даде кураж на някого. Дано го излекуват!

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В статията се казва, че е остра форма на левкемия, което не ми говори добре. Нямам си и най-малко понятие от медицинските термини ( макар тоя да не ми се струва много медицински), но дано Стилиян преодолее болестта! Чували сме и с сме чели какви ли не истории. Колко от тях са истина, не знам, но дори и частица да е истина, човек заслужава да се бори! Дори и да не успее, ще изживее живота си с надежда, което е много по-добре от това да легне по болници и да се предаде!

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Очаквах повече.

Това , което е написано е общо за всички левкемии. Нищо конкретно не се казва конкретно при Стилиян Петров - кой тип е, кой стадий и т.н.

Тъй че - рано въобще да се говори за прогнози и т.н.

p.s. да не говорим, че е гадно да се прави сензация от болестта на човека :( Заглавие "Ужасяващо ! един кой си е болен ми звучи меко казано подигравка ...

• Харесва ми 7

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А според мен не трябваше да се избързва с даването на каквато и да било информация относно това, от какво точно е болен. Само като си представя, че е вероятно Стилиян Петров да чете... :(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А според мен не трябваше да се избързва с даването на каквато и да било информация относно това, от какво точно е болен.

Само като си представя, че е вероятно Стилиян Петров да чете... :(

Едва ли му е до четене на вестници. На тоя етап от развитието си човек трябва да се е научил, да стои над тия неща.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Стенли е сред малцината български футболисти, които уважавам заради дългогодишното им джентълменско поведение и истинска страст към играта. Капитанът на националния ни отбор и на Астон Вила, бивш лидер и на Селтик, е нагледен и повече от достоен пример за подражание. Казвал съм го неведнъж, но пак ще го сторя - при всяко споменаване името на Стенли в съзнанието ми подсъзнателно изплува един епизод от някакъв мач на Селтик, не помня срещу кого, но в един епизод от него Стенли с такава самопожертвувателност се хвърли да изчиства една топка в корнер, че буквално ме шашна със себеотрицанието си и пълното пренебрежение към риска от тежка контузия в битка срещу двама противници, изривайки чимове и флагчето... Стенли, предстои ти най-важният мач в кариерата ти, рекордьоре с националната фланелка! Успех ти желая! Битката ще е тежка, но ти неведнъж си показал непримиримия си дух, покажи го и сега, с теб сме!

• Харесва ми 7

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Фейсбук вече прелива с негови снимки. Дано има още дни на тази земя, защото твърде много млади хора си отидоха :( Дано Бог и всички възможни медицински средства бъдат с него.

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Броени часове, след като капитанът на Астън Вила Стилиян Петров бе диагностициран с остра форма на левкемия, британският експерт Крис Бънс бе потърсен за коментар от The Telegraph. Пред ежедневника Бънс заяви, че състоянието на Стенли действително е изключително сериозно, но определи шансовете му за възстановяване като "много добри". "Левкемията е рак на кръвните клетки. Когато пациентът страда от остра форма на левкемия, това означава, че заболяването прогресира невероятно бързо. По всяка вероятност Стилиян Петров страда от т.нар. остра миелоидна левкемия (ОМЛ)", довери Бънс. "Да заболееш на тази възраст е много лош късмет. Специално във Великобритания хората, които имат заболяването на тези години, са по-малко от 200. Като цяло болестта рядко покосява хора, които са под 50-годишна възраст". "Има различни видове ОМЛ, ако това наистина е неговата диагноза. Някои са агресивни, други не, а трети са на междинно ниво. Когато те диагностицират с остра форма на левкемия, трябва да започнеш светкавично лечение. Колкото по-рано стартираш, толкова по-малки са туморите. Тогава се увеличават и шансовете да пребориш болестта". "Най-разпространеното лечение в случая са химиотерапевтиците. Той няма да се подложи на радиотерапия. Химиотерапията е ефективна, но атакува както левкемията, така и здравите бели кръвни телца. Навярно неговата имунна система ще отслабне в началото на терапията, като той ще остане в болница за период от няколко седмици, за да бъде предпазен от инфекция. Като цяло лечението му ще продължи месеци, а не години", продължи Крис Бънс. "Шансовете на Петров за възстановяване са добри. Той е млад и се намира в добро физическо състояние. А имайки предвид, че е футболист от Висшата лига на Англия, където всички са толкова параноични относно здравето на играчите, навярно е диагностициран в ранен стадий на болестта. Мисля, че спокойно можем да кажем, че е по-вероятно той да се оправи, отколкото обратното". "Ако Петров се възстанови, той ще се върне към най-доброто си физическо състояние. Острата левкемия е лечимо заболяване. Но и голям процент от хората, които я имат, не успяват да оцелеят. Състоянието му си остава много сериозно", завърши експертът, който оглавява организацията за изследване на левкемията и лимфомата. inews.bg

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Онкологът: Хосе Карерас пребори такъв рак

При младите прогнозата е доста по-благоприятна, казва проф. Драган Бобев

"Високата температура е сред симптомите на това заболяване. Други са недостатъчност на кръвната система - анемия, кръвоизливи, промени в броя на левкоцитите. Понякога лимфните възли и органите в корема се увеличават. Заболяването се открива лесно, защото има драматично влошаване в общото състояние", обясни пред "Стандарт" проф. Драган Бобев, ръководител на болницата по детска онкохематология. Според него левкемията може да се отключи по всяко време - от кърмаческа възраст до най-дълбока старост, като при по-малките прогнозата е значително по-благоприятна и се стига до пълно оздравяване. Лечението зависи от възрастта, в която е открита, и от формата й. "При възрастни пациенти прогнозата, в най-общ смисъл, е неблагоприятна. Лечението е унифицирано. Използват се протоколи, възприети в международната практика. В зависимост от формата между 50 и 70% от случаите се постига ремисия. Когато е необходимо, се прибягва до съвременни средства, включително костно-мозъчна трансплантация, която може да се окаже решаваща за постигането на пълен успех. Както е например при Хосе Карерас", добави проф. Бобев. Причината за левкемията още не е известна. "Медицината не е толкова напреднала, иначе болестта щеше да е лечима", завърши той.

Радослава Йорданова

http://paper.standar...&article=405373

Бербатов се моли за Стилиян Петров

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Минута 19: 43 000 на крака разплакаха Стилиян

43 000 зрители станаха на крака на „Вила Парк“, за да подкрепят Стилиян Петров по време на срещата "Астън Вила" – "Челси". Това се случи в символичната 19-та минута на срещата - капитанът играе с номер 19. Трогнат от жеста, Стилиян не можа да спре сълзите си, предаде АСН.

Капитанът на бирмингамци и на българския национален отбор бе диагностициран с остра левкемия, но въпреки това днес бе на трибуните, за да подкрепи на живо съотборниците.

Както предварително бе уговорено между феновете на "Вила", в 19-та минута от началото на срещата започнаха аплодисментите в подкрепа на Стилиян. Към тях се включиха и привържениците на "Челси". На терена топката бе изкарана в тъч, за да се включат и играчите на двата отбора. Петров се изправи и просълъзен прие аплодисментите, предаде Дарик.

Феновете по трибуните не спираха да пеят - „There s only one Stiliyan Petrov” („Има само един Стилиян Петров“ - бел.ред.) А рекламите на мача се редуваха с надписа Support for Stan (Подкрепа за Стан).

sport.actualno.com

Редактирано от haidukpikaso (преглед на промените)
  • Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Стилиян Петров:

Благодаря на всички за подкрепата

Публикувано изображение

Капитанът на българския национален отбор Стилиян Петров, който в петък бе диагностициран с остра левкемия, изказа благодарности за подкрепата, която получава в този тежък момент.

32-годишният футболист направи обръщение чрез официалния сайт на "Астън вила".

"Бих желал да благодаря на всички тези хора, които ме подкрепиха. Съобщенията са многобройни и аз ги оценявам. Това е трудно време за семейството ми, за мен, за съотборниците ми, за всички приятели във футбола, за "Астън вила" и за всички фенове. Сигурен съм, че ще победя тази болест. Решен съм на това", заяви Стилиян Петров.

Капитанът на "Астън вила" се появи на трибуните на "Вила парк", за да подкрепи своя отбор при домакинството на "Челси". В 19-ата минута феновете на двата отбора, играчите и представителите на треньорския щаб на двете скамейки бурно аплодираха Петров в продължение на една минута.

Българският национал посрещна овациите на крака. По време на загрявката преди мача двата отбора излязоха с тениски в подкрепа на Петров, а агитките издигнаха транспаранти с негово име и пожелания за бързо оздравяване.

Самия Петров сподели, че е бил вдъхновен и мотивиран от снимката на възстановяващия се играч на "Болтън" Фабрис Муамба, която се появи вчера в Twitter. Английският футболист колабира по време на мача за ФА къп, след което сърцето му спря за 78 минути.

Публикувано изображение

Футболистите на "Челси" загряват с тениски

в подкрепа на Стилиян Петров преди мача с "Астън вила"

"Видях снимка на Фабрис Муамба и тя ме вдъхнови. Вдъхнови ме и подкрепата в последните 24 часа. За мен футболът ще остане на заден план за известно време, но съм тук, за да подкрепям съотборниците ми. Ще продължа да ги подкрепям, както те ме подкрепят. Благодаря на всички", завършва изявлението на Петров.

Треньорът на ЦСКА Стойчо Младенов също изказа подкрепата си към Стилиян Петров чрез официалната страница на червените.

"Изказвам абсолютната си съпричастност към Стилиян Петров в този кошмарен за него и всички нас момент. В кариерата му на футболист винаги съм бил близо до него, не само като треньор, а и като личност и приятел. Така ще бъде и занапред", заяви Младенов.

"Искам да му кажа, че неговото присъствие близо до мен винаги ме е карало да се чувствам горд от факта, че съм спечелил уважението на човек като него. Бързо оздравяване, Стилияне! Искам да знаеш, че не си сам в тази трудност, пред която си изправен, но знам че заедно ще я преодолеем", се казва в изявлението на Младенов.

Ръководството, футболистите и феновете на "Левски" и "Локомотив" (Пловдив) също изразиха в свои изявления съпричастност и подкрепа към капитана на българския национален отбор и "Астън вила".

dnevnik.bg

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изключително емоционален момент, пролича си огромното уважение на хората в Англия към Стенли... Всички се молеха за Фабрис Муамба, и той оживя като по чудо, дано сега съдбата се усмихне и на Стилиян...

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Без думи останах, когато гледах Астън Вила vs Челси и отношението на хората като цяло. За това Английския футбол е много по различен от всички останали първенства. Да се надяваме, че Стилиян ще се излекува. Болестта е наистина тежка, но не и нелечима. Но има много фактори, заради които съм оптимист в неговото оздравяване. Вероятно в този момент болестта е в начален стадий и в Англия лекарите ще могат да подходят по най-правилния начин. Освен това играча е млад и парите за него няма да са проблем и ще може да се направи най-доброто лечение. Може да му пожелаем късмет и Господ да е с него.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Цяла България е с теб капитане чакаме те отново жив и здрав !!!

Публикувано изображение

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На 19 април в 19,19 часа на стадион “Васил Левски” –

България подкрепя Стилиян

Публикувано изображение

На 19 април точно в 19,19 часа на трибуните на Националния стадион “Васил Левски” в София ще се проведе мероприятие в подкрепа на капитана на националния отбор по футбол Стилиян Петров, който е болен от остра форма на левкемия.

Идеята се роди непринудено в социалните мрежи в интернет от български граждани, фенове на Стилиян, и беше подкрепена веднага от негови приятели от почти всички родни медии.

Самата идея-призив гласи следното:

“Да се съберем колкото може повече хора с еднакви фланелки (примерно само с номер 19 на лицето и гърба). И на 19 април в 19 часа и 19 минути да покажем масова подкрепа към Стилиян Петров от България, показвайки на света, че сме хубави хора.”

Идеята вече набра сериозна популярност в интернет. Стотици и дори хиляди фенове декларираха готовност да дойдат и да заявят подкрепата си към Стилиян Петров.

Благородната инициатива получи пълната подкрепа на Столична община в лицето на госпожа Йорданка Фандъкова, спортният министър Свилен Нейков и директора на “Национална спортна база” ЕАД Петър Божилов.

В резултат на тяхното съдействие мероприятието ще се проведе в дома на националния отбор по футбол – националния стадион.

Ще бъде отворен сектор “В” на стадион “Васил Левски” и събитието, условно наречено “България подкрепя Стилиян” ще се състои изцяло на трибуните на сектор “В”. То ще започне точно в 19,19 часа с бурни аплодисменти. После вероятно ще се изпее химнът на България. В максимум 19 минути ще се веят знамена, показват транспаранти и ще се скандира името на Стилиян Петров. След което гражданите ще напуснат стадиона през изходите на сектор “В”.

За да няма струпване на хора в последния момент, вратите ще бъдат отворени още в 18 часа. Планирано е за вход и изход да бъдат използвани входове 13 и 14 на сектор “В”.

Представителите на медиите, които желаят да отразят събитието, ще бъдат разположени на пистата пред сектор “В”.

В края искаме да уточним, че това не е призив за масовост. А просто информиране на тези, които имат желание да изявят публична подкрепа към капитана на футболна България, че вече е ясно мястото, където те могат да го сторят. Принципната идея е на стадиона да дойдат хора с фланелки с номер 19, но в крайна сметка няма значение кой как ще е облечен, а заедно да изпратим позитивен лъч от България по посока на Стилиян.

football24.bg

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бербатов показа какво е занесъл на Стилиян Петров в болницата

Публикувано изображение

Българският нападател на Манчестър Юнайтед Димитър Бербатов е посетил капитана на националния ни отбор Стилиян Петров и го е подкрепил в борбата му с левкемията.

Стрелецът на "червените дяволи" напоследък е доста активен в социалната мрежа и днес публикува снимка на фланелката, която е занесъл на Стенли.

Бербатов е подарил на Петров фланелка на Манчестър Юнайтед с автографи на нея на всички футболисти.

Приятелският жест на Бербатов е изключително мил, като се вземе предвид факта, че тениската е с №19 на гърба и името на Стилиян Петров.

Към снимката Бербатов е прибавил и следния текст: "Нещо от момчетата, което дадох на Стилиян, когато отидох на го видя в болницата миналия ден. Всеки го подкрепя".

Припомняме, че капитанът на Астън Вила вече започна в лондонска болница лечението си срещу остра форма на левкемия.

От бирмингамския клуб съобщиха новината за заболяването на българина на 30 март, а оттогава редица клубове, футболисти и запалянковци не спират да изразяват подкрепата си към Стенли и семейството му.

Вие също моежете да се включите в групата за подкрепа на Стилиян Петров във Фейсбук тук.

sportni.bg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

България подкрепи Стилиян Петров

Над 3000 българи се събраха на Националния стадион "Васил Левски", за да подкрепят капитана на националния ни отбор по футбол Стилиян Петров.

Хората започнаха да пристигат на стадиона още от 18 ч., а към 19 ч. сектор "В" на "Васил Левски" бе почти пълен с хора, които бяха дошли, за да покажат подкрепата си към капитана на Астън Вила, който в момента продължава лечението си от остра форма на левкемия.

Присъстваха министърът на спорта и физическото възпитание Свилен Нейков, кметът на София Йорданка Фандъкова, а за да подкрепи Стенли на стадиона бе дошла и майката на Димитър Бербатов - Маргарита.

Точно в 19.19 ч. всички започнаха да пеят националния ни химн, а след това скандираха името на Стилиян, който гледа прякото предаване по телевизията в Англия.

Самият Стилиян благодари на всички за подкрепата в специално аудиообръщение до българските фенове, а след това обеща, че ще спечели и тази битка.

Последваха нови скандирания "Стилиян Петров" и "Стенли, в сърцата сме с тебе в борбата", а след това всички на стадиона направиха с ръцете си сърца, като по този начин показаха, че обичат от сърце бившия играч на ЦСКА и Селтик.

Елица Тодорова изпълни няколко песни, а подкрепата си към Петров изразиха и ученици, облечени в народни носии и развяващи български знамена.

На "Васил Левски" имаше фенове облечени със специални екипи с номер 19, както и такива с фланелки на отборите Селтик и Астън Вила.

Инициативата, която бе наречена "България подкрепя Стилиян", набра сериозна популярност в интернет, а мотото й бе "Да се съберем колкото може повече хора с еднакви фланелки (примерно само с номер 19 на лицето и гърба). И на 19 април в 19 часа и 19 минути да покажем масова подкрепа към Стилиян Петров от България, показвайки на света, че сме хубави хора".

Българите се отзоваха на призива и днес отново показаха, че наистина са хубави хора.

vesti.bg

http://www.youtube.com/watch?v=h0oHuA1i3fM

Редактирано от haidukpikaso (преглед на промените)
  • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.