Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Gunnera

Не мога да преценя от къде идва проблема!

Препоръчан отговор

Като пусна някоя игра и играя спокойно около 5-10 минути и след това екрана ми става или черен, или оранжев, или кафяв и единствения начин, по който мога да го оправя е чрез рестарт. Първо пуснах Company Of Heroes и на два пъти стана така, след това пуснах Fifa 12 като си мислех, че е нещо от Company-то, но явно не е . . . Ако не вляза в игра компютъра си работи нормално. Нямам проблем с температурите. Не съм отварял да видя дали има прах, защото компа ще направи месец и половина от както съм го взел. Конфигурацията ми е следната: ASROCK Z68 EXTREME4 GEN3, Intel Core i5-2500K, CM Hyper 612S, 2x4G A-DATA 1333 и Sapphire HD7970 3 GB. Ако имате някаква идея защо става така - казвайте! Мерси предварително!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като за начало направи ъпдейт на драйвера за видеото.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Провери хубаво кабела на монитора към видео картата. Може да е разхлабен. Също пробвай и с друг кабел. Какъв е монитора, опитвал ли си с други разделителни способности и честоти на опресняване ? Ако този проблем се появява само в 3D приложения, пусни и един Furmark да кажем - ако е свързано, би трябвало да се прояви и там. Имаш и вградено видео - виж как стоят нещата с него.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преди около час някъде ровех из нета и изведнъж екрана стана прозрачно зелен. Станах да видя DVI кабела да не е разхлабен, но проблема не беше от тази страна, която е включена в PC, а в тази с монитора. Побутнах леко кабела и той направо падна на земята. Вкарах го отново като проверих и на двете места да не би да е разхлабено, но всичко беше наред до преди малко. . . :S

Това е монитора http://www.sk.rs/200...d06c.velika.jpg 21 инча, резолюция 1680x 1050. Сега ще пусна Furmark да видя какво ще стане.

Пуснах FurMark и отново се появига цветовете на дъгата. Вижте и какво показва AIDA цък Като си сложих ръката на 2-3 см от видео картата и вее доста горещо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Температурата на видеото в състояние на покой ли е?Смисъл видео картата натоварена ли е в момента на снимката?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Еми аз с нищо не съм я натоварил когато правих снимката. Само Google Chrome, Skype и uTorrent дето бях включил, но те едва ли товарят видеото.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сега пусни някоя игра, някоя по-яка.Поиграй малко, през това време остави AIDA включена и виж колко градуса ще ти покаже.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз докато вляза да играя и вече ще е забило, но ще пробвам все пак.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

50 градуса са много за това видео в покой, освен ако преди това не си го загрял достатъчно с някоя игра. остави малко системата да поработи в покой и тогава виж температурите. Каква е кутията ти? Да не си пестил от нея?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи . . . . Ако бях пуснал преди малко игра сигурно щеше да ми се изпържи видеото. Точно преди да пусна игра и ми се показа нещо между кафяво и оранжево и заби. Изключих ПЦ свалих капака на кутията (CM HAF 922) и като пипнах видео картата - направо ВРИ.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Я провери вентилатора на видеото изобщо върти ли.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, 3-те вентилатора по кутията работят, вентилатора на охладителя работи и вентилатора на видеото също. Имам някаква програма от дъното за настройка на вентилаторите. Да не би от там да е станало нещо?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Я виж дали можеш да ги усилиш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е, че не мога да разбера кой вентилатор на кое е . . . Ще кача снимки.

---------- 1 ---------- 2 ---------- 3 ---------- 4

От преинсталация дали ще има някаква файда ?

Не се товари от абсолютно нищо и си държи 45 градуса.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всички вентилатори са ти увеличени на максимум.Аз лично мисля, че преинсталация няма да помогне.Но, нека някой друг се произнесе по темата .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преди време имах проблеми с драйвери на NVIDIA. Точно там някъде се губеше връзката и вентилаторут просто в един момент спираше да се върти. Това бе с 8800GT. След това подобни проблеми имах със сегашната си GTX460, но там вентилаторът или започваше да се върти на максимални обороти или на някакви минимални. Та горе те питаха, дали си с най-новите драйвери. Освен това, да не би да имаш някоя инсталирана програма, която да е в конфликт с драйверите на видеокартата ти? Все пак картата е много нова и освен драйверите, би било хубаво да ъпдейтнеш и всичко, за което се сетиш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всичко съм ъпдейтнал, но ако трябва и снимка от таск мениджъра ще кача.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Съжалявам, че нямам поглед върху драйверите на AMD, но предполагам разликата няма да е голяма с тия на NVIDIA. Та пробвай да деинсталираш сегашните драйвери с Driver Sweеper под Safe mode и след това инсталирай последните. Погледни и за програми от рода на MSI Afterburner, GPU-Z, FRAPS и тем подобни. Направи им един ъпдейт до последни версии или направо ги деинсталирай. Изобщо, търси някакъв конфликт. Поне аз това бих направих.

Помолих те, да снимаш температурите с AIDA в idle, без да си товарил видеокартата. Според тестовете в нета, нормални температури за тая видеокарта са около 35-36 градуса целзий. На твоята първа снимка стигат 50 градуса целзий, което си е много, ако видеокартата не е натоварена.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Компютъра се ебава много сериозно с мене ЦЪК

Това са температурите в момента с отворени 2 страници google chrome ===> 1

Миналата седмица му нямаше нищо. Днес го пуснах и почна да прави шмекерии.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виждам, че имаш инсталиран TuneUpUtilities.Преди да го инсталираш имаше ли ги тези проблеми?Да не е барал той нещо настройките.Сега видях снимката от AIDA.На графичния процесор вентилатора е на 20%.Мисля, че за тази яка видео карта трябва определено да е на повече.Моята е ГФ ГТ240 и вентилатора на дефоут е на 40%.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не. Аз го имам от както ми докараха ПЦ и не ми е правил проблеми. Антивирусната има ли значение ? Инсталирал съм Нортън, който ми е с диска за дъното. За 60 дни е а днес ми изписа, че му остават 7. МММмм как мога да го направя на повече ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи, 20 % скорост на вентилатора за тая карта е стандартната стойност. Мен ме притесняват тия 47 градуса. Би трябвало в idle да са поне 10 отдолу.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Еми ако може и не е опасно да се увеличат от 20% на 30-40% да видим дали ще паднат тези градуси. Еми ако може да е от някоя програма при преинсталация може пък да се оправи ?!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Еми ако може и не е опасно да се увеличат от 20% на 30-40% да видим дали ще паднат тези градуси.

Еми ако може да е от някоя програма при преинсталация може пък да се оправи ?!

Да, няма проблем да вдигнеш оборотите на вентилатора и на макс, стига да ти понася шума. Пробвай да пуснеш някоя игра така.

И една малка корекция на предните си постове. Според тестовете, които гледах за твоята видеокарта, температурата в idle е 41 градуса, което не е кой знае каква разлика спрямо твоята, но все пак е разлика. При OC версията на Saphire вентилаторът работи на 25 % минимално, което предполагам е свързано с по-високите честоти на видеокартата. Да не би пък случайно да си застопорил вентилатора на 20 %, вместо да е в автоматичен режим?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.