Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

pipboy

Въпрос за Accelero TwinTurbo Pro

Препоръчан отговор

Утре ще взимам въпросния охладител та въпроса ми е,радиаторчетата за паметта как се закрепват само с термопаста или лепенка,за да не падат ?

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има си предварително залепени термолепенки на синковете.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Утре ще взимам въпросния охладител та въпроса ми е,радиаторчетата за паметта как се закрепват само с термопаста или лепенка,за да не падат ?

В хардуер БГ имаше много подробна тема + някои оплаквания и съвети за монтаж, потърси я.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В хардуер БГ имаше много подробна тема + някои оплаквания и съвети за монтаж, потърси я.

Именно за това се чудя,че много падали,да разчитам ли на предварително залепените или да купувам други.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преди да залепиш синковете, изчисти със чист спирт (95% примерно) повърхността на паметите и VRM-ите, и след това внимателно ги залепвай като ги притискаш съответно. Аз слагах такъв на една стара 9800GT и ако се направи добре няма да паднат, но за повторно залепяне е абсурдно да стане. Защо не вземеш направо Twin Turbo II? Първия е ограничен до 120W и обхваща доста малък диапазон на поддържани видео карти, а двойката е до 250W, и хем има сменями захващащи механизми за всички сегашни и евентуално бъдещи видео карти.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо не вземеш направо Twin Turbo II? Първия е ограничен до 120W и обхваща доста малък диапазон на поддържани видео карти, а двойката е до 250W, и хем има сменями захващащи механизми за всички сегашни и евентуално бъдещи видео карти.

По-скъп е и прецених ,че за мойте нужди няма смисъл,искам видеото при играене да е по-тихо,картата не я клоквам така или иначе.Новите карти харчат по-малко ток(28nm) и мисля,че няма да има проблем и при бъдещ ъпгрейд.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имах подобен проблем с Аселеро 2 и там падаха много,дори след първоначалното изчистване. Има доста хора на който им се е получило всичко.но сигурно аз съм виновен. А Ако си чистиш компа на компресор много внимавай че ще ги издухаш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моите си стоят вече година и не са мръднали.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Взех Twin Turbo II едвам закрепих синковете и все още не знам,дали няма да изпдат като сложа картата.В комплекта имаше някакво двукомпонентно лепило,та едните ги лепих с него,останалите с някаква термолепенка акаса,но и тя едвам държи.Та се чудя, ако изпадат и ги залепя с термопаста ще има ли проблем?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

моите си стоят в шкафа - не съм ги ползвал по 2 причини: 1. оригиналното охлаждане не охлаждаше паметите 2. тия двойнозалепващи хартиени лепенки по скоро изолират вместо да пренасят топлината... 3. ако под платката с видеокартата има друга платка, при падането на охладителите директно ще има късо... все пак налагало ми се е да лепя радиатори на чипове (стари видеокарти - със опаковка върху кристала или чипове на рутери) - правя го с много разредено лепило хелмевект (като е достатъчно рядко слоят става много тънък и отвежда много добре топината) и после няма връщане назад, освен това залепва доста бавно (няколко часа поне)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако падат,ще паднат на радиатора на охладителя.Това лепило двукомпонентното и то трябва да стой 5 часа,затова още не съм сложил картата и в момента ползвам вградената.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

то и с двукомпонентното няма връщане, така че гледай да стане колкото се може по тънко...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Първо благодаря на всички за съветите .Ето ги температурите с отворена кутия.Преди 47 градуса бяха в Idle и 70+ при игрене.

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ааа те и на този ли охладител са сложили от двукомпонентното лепило? Бъди изключително внимателен със него, и като размеша двата компонента, след като го нанесе изобщо втвърди ли се?

Че аз имам малко лош опит ( е не съм само аз де :D) със точно това лепило, преди даваха една бяла тубичка със лепило което беше страхотно, и не знам защо го смениха със това двукомпонентното, предполагам че да не засъхва след време - знам ли.

Ето ти малко интересно четиво:

Внимавайте с двукомпонентното термолепило на Arctic!

PS: само да вметна да не се стреснеш от темата, ако лепилото ти е стегнало след нанасянето, не би трябвало да има проблем - все пак можеш и сам да пробваш, като се опиташ да размърдаш хийтсинкчетата на ляво и на дясно - лекичко разбира се, да не вземеш да ги напъваш та да се отлепът. :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.