Премини към съдържанието
pipboy

Въпрос за Accelero TwinTurbo Pro

Препоръчан отговор

Утре ще взимам въпросния охладител та въпроса ми е,радиаторчетата за паметта как се закрепват само с термопаста или лепенка,за да не падат ?

Публикувано изображение

Редактирано от skidrow (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има си предварително залепени термолепенки на синковете.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Утре ще взимам въпросния охладител та въпроса ми е,радиаторчетата за паметта как се закрепват само с термопаста или лепенка,за да не падат ?

В хардуер БГ имаше много подробна тема + някои оплаквания и съвети за монтаж, потърси я.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В хардуер БГ имаше много подробна тема + някои оплаквания и съвети за монтаж, потърси я.

Именно за това се чудя,че много падали,да разчитам ли на предварително залепените или да купувам други.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преди да залепиш синковете, изчисти със чист спирт (95% примерно) повърхността на паметите и VRM-ите, и след това внимателно ги залепвай като ги притискаш съответно. Аз слагах такъв на една стара 9800GT и ако се направи добре няма да паднат, но за повторно залепяне е абсурдно да стане. Защо не вземеш направо Twin Turbo II? Първия е ограничен до 120W и обхваща доста малък диапазон на поддържани видео карти, а двойката е до 250W, и хем има сменями захващащи механизми за всички сегашни и евентуално бъдещи видео карти.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо не вземеш направо Twin Turbo II? Първия е ограничен до 120W и обхваща доста малък диапазон на поддържани видео карти, а двойката е до 250W, и хем има сменями захващащи механизми за всички сегашни и евентуално бъдещи видео карти.

По-скъп е и прецених ,че за мойте нужди няма смисъл,искам видеото при играене да е по-тихо,картата не я клоквам така или иначе.Новите карти харчат по-малко ток(28nm) и мисля,че няма да има проблем и при бъдещ ъпгрейд. Редактирано от skidrow (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имах подобен проблем с Аселеро 2 и там падаха много,дори след първоначалното изчистване. Има доста хора на който им се е получило всичко.но сигурно аз съм виновен. А Ако си чистиш компа на компресор много внимавай че ще ги издухаш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Взех Twin Turbo II едвам закрепих синковете и все още не знам,дали няма да изпдат като сложа картата.В комплекта имаше някакво двукомпонентно лепило,та едните ги лепих с него,останалите с някаква термолепенка акаса,но и тя едвам държи.Та се чудя, ако изпадат и ги залепя с термопаста ще има ли проблем?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

моите си стоят в шкафа - не съм ги ползвал по 2 причини: 1. оригиналното охлаждане не охлаждаше паметите 2. тия двойнозалепващи хартиени лепенки по скоро изолират вместо да пренасят топлината... 3. ако под платката с видеокартата има друга платка, при падането на охладителите директно ще има късо... все пак налагало ми се е да лепя радиатори на чипове (стари видеокарти - със опаковка върху кристала или чипове на рутери) - правя го с много разредено лепило хелмевект (като е достатъчно рядко слоят става много тънък и отвежда много добре топината) и после няма връщане назад, освен това залепва доста бавно (няколко часа поне)

Редактирано от the professor (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако падат,ще паднат на радиатора на охладителя.Това лепило двукомпонентното и то трябва да стой 5 часа,затова още не съм сложил картата и в момента ползвам вградената.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

то и с двукомпонентното няма връщане, така че гледай да стане колкото се може по тънко...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Първо благодаря на всички за съветите .Ето ги температурите с отворена кутия.Преди 47 градуса бяха в Idle и 70+ при игрене.

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ааа те и на този ли охладител са сложили от двукомпонентното лепило? Бъди изключително внимателен със него, и като размеша двата компонента, след като го нанесе изобщо втвърди ли се?

Че аз имам малко лош опит ( е не съм само аз де :D) със точно това лепило, преди даваха една бяла тубичка със лепило което беше страхотно, и не знам защо го смениха със това двукомпонентното, предполагам че да не засъхва след време - знам ли.

Ето ти малко интересно четиво:

Внимавайте с двукомпонентното термолепило на Arctic!

PS: само да вметна да не се стреснеш от темата, ако лепилото ти е стегнало след нанасянето, не би трябвало да има проблем - все пак можеш и сам да пробваш, като се опиташ да размърдаш хийтсинкчетата на ляво и на дясно - лекичко разбира се, да не вземеш да ги напъваш та да се отлепът. :D

Редактирано от Brujerizmo (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.