Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Andrey_96

Много въпроси относно Ivy Bridge процесорите

Препоръчан отговор

Здравейте ! Имам да ви попитам много неща за тези процесора (Ive Brydge) понеже не съм запознат с тях... 1.Кога излизат ? (до колкото разбрах това лято , а до юли/август или ще ги има на българския пазар?) 2.На каква/и платформа/и ще ги има ? 3.На каква цена ще се горе доло ? 4.По-добри ли ще са от Intel-Core i5-2500k във отношение на игрите ? 5.Колко ядрени ще са ? Извинете за многобройните въпроси ... Ще съм ви много благодарен ако ми дадете отговори на моите въпроси :) Благодаря за вниманието !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

3.На каква цена ще се горе доло ?

4.По-добри ли ще са от Intel-Core i5-2500k във отношение на игрите ?

5.Колко ядрени ще са ?

А малко да помислим сега...

Цена, кой определя цената? Американците, според американцият долар обръщаш в лева, слагаш надценка, слагаш транспортни разходи. Пък и тия процесори да не есамо 1? Има да кажем 10 модела, всеки с различна цена.

По-добри... Какво ще рече по-добри? Ще има и такива, които да са, ще има и такива, които да не са!

И отново. Да не е само 1 процесор? Ще има с различен брой ядра, според модификацията!

Единственият смислен въпрос е за платформата. Ще се поддържат от 1155 и 2011, като за 1155 ще трябва ъпдейт на BIOS.

линк

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А малко да помислим сега...

Цена, кой определя цената? Американците, според американцият долар обръщаш в лева, слагаш надценка, слагаш транспортни разходи. Пък и тия процесори да не есамо 1? Има да кажем 10 модела, всеки с различна цена.

По-добри... Какво ще рече по-добри? Ще има и такива, които да са, ще има и такива, които да не са!

И отново. Да не е само 1 процесор? Ще има с различен брой ядра, според модификацията!

Единственият смислен въпрос е за платформата. Ще се поддържат от 1155 и 2011, като за 1155 ще трябва ъпдейт на BIOS.

линк

пф ... исках да разбера ще бъдат ли по-добри в съотношение на игрите от и5-2500к ... и това съм го написал ... Аз просто питам ти тука още малко ще ме набиеш :Х по-спокойно !!!

Daredevill - мерси , много ми помогна този линк ! , ам междудругото гледам , че Core i5 3570K ще е около 400-450 лв. колкото и5-2500к , Core i5 3570K по-добър ли ще е във игрите от и5-2500к ? (ако знаете де)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

пф ... исках да разбера ще бъдат ли по-добри в съотношение на игрите от и5-2500к ... и това съм го написал ... Аз просто питам ти тука още малко ще ме набиеш :Х по-спокойно !!!

i7 ще е нормално да е по-добър, но въпросът е дали разликата с i5-2500К ще е съществена, за да дадеш повече пари за i7. ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз до колкото четох разлика между санди и айви ще има в производителността, но тя няма да бъде тооооолкова голяма, че да си заслужава да замениш примерно настоящия ти 2500К с 3570К.Горе долу се говори за някакви 5-10% разлика в някои приложения.Дефоулт честотата на айви също ще бъде малко по-висока, от където и идва част от тази разлика.Разбира се 22нм технологичен процес ще даде по- малка консумация на енергия и по-ниски температури.За овърклок някъде мернах, че също няма да има голяма разлика!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз до колкото четох разлика между санди и айви ще има в производителността, но тя няма да бъде тооооолкова голяма, че да си заслужава да замениш примерно настоящия ти 2500К с 3570К.Горе долу се говори за някакви 5-10% разлика в някои приложения.Дефоулт честотата на айви също ще бъде малко по-висока, от където и идва част от тази разлика.Разбира се 22нм технологичен процес ще даде по- малка консумация на енергия и по-ниски температури.За овърклок някъде мернах, че също няма да има голяма разлика!

Един мой приятел ще си прави конфигурация (геймърска) и затова питах или има разлика , за да изчака още 1 месец и да си вземе и5-3570к (като ще е на същата цена както е на и5-2500к)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Един мой приятел ще си прави конфигурация (геймърска) и затова питах или има разлика , за да изчака още 1 месец и да си вземе и5-3570к (като ще е на същата цена както е на и5-2500к)

Ами не се знае дали ще е точно един месец, освен ако не се направи предварителна поръчка . Спряга се, че количества от новите модели, ще има към два месеца след официалното представяне, за което ще се пусне някаква ограничена бройка т.е. ще е почти "книжен" старт...Дали ще е така, ще поживеем и ще видим. Но след като става на въпрос за нова конфигурация...Защо да я започвате с нещо старо?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами не се знае дали ще е точно един месец, освен ако не се направи предварителна поръчка . Спряга се, че количества от новите модели, ще има към два месеца след официалното представяне, за което ще се пусне някаква ограничена бройка т.е. ще е почти "книжен" старт...Дали ще е така, ще поживеем и ще видим. Но след като става на въпрос за нова конфигурация...Защо да я започвате с нещо старо?

Да затова му препоръчвам да изчака тука до лятото , хем ще паднат цените на видео картите , хем и ще се появят Ivy Bridge-тата

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да затова му препоръчвам да изчака тука до лятото , хем ще паднат цените на видео картите , хем и ще се появят Ivy Bridge-тата

Това с цените на видео картите няма да стане толкова скоро, колкото на всички се иска, но все пак това е сигурно за високият клас...на които карти, да се понижи цената с не повече от 50-80лв в споменатият срок, ако няма други разлики, заради промяна курса на долара. Но в средният клас новите модели, са с доста прилични възможности и там конкурентната битка изглежда ще е като реална...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.