Премини към съдържанието
ElectroniX

Син екран и рестартиране

Препоръчан отговор

Здравейте колеги,наскоро се появиха няколко проблема по лаптопа и реших да се консултирам с вас. По принцип по време на работа с компютъра при пуснат звук от филм или музика понякога се чува едно пръщене за няколко секунди докато хард диска зарежда нещо и трае около 2-3 секунди,същото става и при логин ако не се изчака (от sleep,hibernate).Вчера докато беше пуснат един филм се чу това пръщене и се показа bluescreen "windows has shutdown to prevent damage to your computer" след което се рестартира.Като зареди си показа диалогов прозорец на които пишеше "Windows has recovered from an error" и бяха посочени два файла за причинители,които не бяха свързани с определена програма която използвам.След което започна да забива през 30 мин и при опит за сканиране показа същият син екран.В същия ден се инсталираха ъпдейти на Windows-a.Няколко пъти преди ми е забивал при инсталацията след като се log off и започнат да се инсталират преди изключване на лаптопа.Проверих хард диска с hdsentinel който не показа никакви проблеми всичко беше ок 99% health.Еверест също не откри проблеми.Ако някои може да ме ориентира ще съм му благодарен. Температурите са нормални.Ето данните на лаптопа- Toshiba Satellite l650 CPU-Intel Core i5-430M 2.26 GHz OS-Windows 7 x64 service pack 1 (от лаптопа) Чипсет-Intel HM55 Твърд диск Toshiba 640GB SATA 5.4 krpm Антивирусна-nod 32-4

Редактирано от ElectroniX (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Noda оригинален ли е или пачнат кракнат?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Noda оригинален ли е или пачнат кракнат?

Не мисля че е от нея.Ползвам я от дълго време Редактирано от ElectroniX (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако е пачната кракната от торент,бих ти препоръчал есет от официалния сайт и ще ти дам ключ.Може и проверка да се направи с две програми.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако е пачната кракната от торент,бих ти препоръчал есет от официалния сайт и ще ти дам ключ.Може и проверка да се направи с две програми.

Всъщност от официалният сайт съм я свалял не от торент.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Грешката можеш ли да я снимаш?

То се показва за секунди нямах възможност да го снимам. Следващия път като се покаже ще го снимам.Къде мислиш че е проблема?Нещо софтуерно от операционната система,вирус?Иначе нода не ми е създавал проблеми а относно сканирането стигна някъде до 90 процента на ц и тогава се ресна.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://www.superantispyware.com/

Безплатната версия.

http://www.malwarebytes.org/

Имат български език.Ъпдейтваш и пълно сканиране да видиме да те пращаме ли в другия раздел.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Безплатната версия.

Имат български език.Ъпдейтваш и пълно сканиране да видиме да те пращаме ли в другия раздел.

Ще направя едно сканиране с първата програма и ще публикувам резултатите.Мерси за помощта. Редактирано от ElectroniX (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То се показва за секунди нямах възможност да го снимам. Следващия път като се покаже ще го снимам.Къде мислиш че е проблема?Нещо софтуерно от операционната система,вирус?Иначе нода не ми е създавал проблеми а относно сканирането стигна някъде до 90 процента на ц и тогава се ресна.

Моля те разгледай само втората тема, другите не се отнасят за теб, и следвай инструкциите.Можеш отговорите да ги поместиш тук.

http://www.kaldata.com/forums/index.php?showtopic=192788

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Безплатната версия.

Значи направих всичко което ми препоръча.Качих първата чистачка и направих едно бързо сканиране при което тя откри 190 файла cookies,които изтрих и рестартирах.Днес обаче реших да направя пълно сканиране с същата програма.Първия път стигна до 30000 и няколко сканирани файла и заби.Втория път до 48000 и се показа синият екран на които пише:

DRIVER_IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL

STOP: 0X000000D1 (0X000000000000002C.0X0000000000000002.0X000000-НАТАМ НЕМОГА ДА РАЗЧЕТА ОТ СНИМКАТА

eamonm.sys - Adress някакви номера base at други номера

Потърсих в гугъл и намерих информация че този процес eamonm.sys е свързан с нода става някакъв конфликт с ъпдейтите на уиндоус които се инсталираха на същия ден в който се прецакаха нещата и започнаха сините екрани и забиването.Там препоръчват да се направи system restore да се върна на миналия restore point да забраня действието на нода и да инсталирам въпросните ъпдейти наново.Въпроса ми е като го направя това нещо какво ще стане с файловете които са под карантина на нода и има ли някакъв смисъл да го правя това нещо защото преди съм правел един restore и после нищо не стана а компютъра стана за преинсталация.Ако преинсталирам уиндоуса ще се махнат ли тея проблеми и възможно ли е да има ядове по време на преинсталацията?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Направи един систем рестор,като избереш точка,преди ъпдейтването на уиндоус.Мисля карантината ще си остане.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не, не си заслужава да преинсталираш.Не че няма да се реши проблемът.Но за такова нещо да се прибягва чак до преинсталация?Значи за STOP: 0X000000D1 е грешка на лошо инсталиран драйвер. По е лесно да се намери и отстрани, от колкото да се преинсталира. За целта може да помогне ако имаше някой дъмп файл.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не, не си заслужава да преинсталираш.Не че няма да се реши проблемът.Но за такова нещо да се прибягва чак до преинсталация?Значи за STOP: 0X000000D1 е грешка на лошо инсталиран драйвер. По е лесно да се намери и отстрани, от колкото да се преинсталира. За целта може да помогне ако имаше някой дъмп файл.

Files that help describe the problem:

c:\windows\minidump\040112-27253-01.dmp

c:\users\user\appdata\local\temp\WER-64990-0.sysdata.xml

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да де, но трябва да ги намериш / говоря за дъмп файловете / да ги архивираш ако са повече от един и някъде да ги качиш за да можем да ги изтеглим и да ги разгледаме.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Направи един систем рестор,като избереш точка,преди ъпдейтването на уиндоус.Мисля карантината ще си остане.

Ако сменя нода с по нова версия има ли някакъв шанс да се оправи тая бъркотия?Или дори с друга антивирусна?

Да де, но трябва да ги намериш / говоря за дъмп файловете / да ги архивираш ако са повече от един и някъде да ги качиш за да можем да ги изтеглим и да ги разгледаме.

Няма ли някъде в интернет fix за тея файлове и някакъв начин да ги оправя?А забиването на компютъра с този проблем ли е свързано или може да е вирус някакъв?Незнам дали ще е от полза но имам MS Visual Studio 2010 инсталиран от няколко месеца Редактирано от ElectroniX (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В текстови формат за да ги прочетем.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мисля че не ме разбираш, за това ще се опитам да ти обясня: Когато направи син екран, ОС прави едно разтоварване на ядрото, като записва цялата информация на въпросният дъмп файл.Той се отваря и се разглежда, и се търси каква е причината за синия екран.Можеш да ги намериш във следната директория: C:/Windows/Minidup.И вътре във папката са един или повече.Ако са повече архивирай ги и ги прикачи някъде, където можем да ги свалим и да ги разгледаме и да установим със сигурност каква е причината за синия екран.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В текстови формат за да ги прочетем.

Направих system restore и го върнах 10 дни назад преди ъпдейтите сега май е ок.Възвърна се в предишното си състояние.Сега като се свърже с интернет и установи че липсват ъпдейтите какво да направя да ги забраня напълно или пак да оставя да се инсталират и да изключвам антивирусната както беше казано в инструкциите които намерих с риск пак да стане същата глупост?

П.С. Направих рестора забравих да потърся дъмп файловете.Извинявам се.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.