Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Wanko

Проблем със звука на Лаптопа.

Препоръчан отговор

Здравейте! От известно време ми прави проблеми. Пускам си аз музика един ден, слушах около 1-2 часа и след това звукът от говорителите спря. Този проблем се зачестяваше, докато накрая спря напълно. Сега от вградените говорители не излиза звук, но като свържа слушалките няма никакви проблеми. Та, най-общо казано...звук от вградените говорители няма, а от слушалки има. Защо? Мога ли да остраня по някакъв начин този проблем? Нито преинсталация на ОС помага, нито инсталиране на нови драйвери. Лаптопът е Acer Aspire 5625G.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

външни колонки са около 15-20лв. проблемът е или в буксата ти или са изгорели колонките и в двата случая ремонта ще ти е по скъп

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ахам....благодаря, но с тези тонколонки малко се губи преносимостта. Все пак ще изчакам да се изкаже и някой друг...може пък да има оправия това нещо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

има яки колонки които са даже с акумулаторни батерии и вадят страхотен за размерите си звук. стават и за телефон и за лаптоп, само че ..... не знам дали се продават в БГ???? цената е 15-на долара.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При положение че в слушалките имаш звук, а във вградените говорители нямаш, според теб къде е проблема? Естествено, че преинсталация на Windows или драйвери няма да помогне, понеже проблема ти е хардуерен

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ахам....благодаря, но с тези тонколонки малко се губи преносимостта. Все пак ще изчакам да се изкаже и някой друг...може пък да има оправия това нещо.

Професора имаше на предвид колонки със вграден усилвател. Със тях няма как да се загуби преносимоста. На тях им трябва единственно само сигнала, все едно си си включил слушалки.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе под преносимост човека има предвид, че като изнася лаптопа от къщи, всеки път трябва да носи колонки или винаги да включва слушалки. Прежали парите и си ремонтирай говорителите,щото това не си е работа, развален лаптоп...другото са компромиси.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички! Лаптопът ще ходи на ремонт :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте .

Да не пускам нова тема пиша в тая за моя проблем.

Лаптопа ми е следният модел http://www.speedcomputers.biz/product/laptop-acer-v3-571g-32356g75makk-i3-2350m-gt-630m-nxrzjex0034/

Слагам звуковият драйвер за модела и Ос от сайта на Ейсър и ми вади много тих звук едвам се чува.

Сега съм сложил драйвер на реалтек версия 2,66 звука е много силен и кристален , обаче като оставя в жака колонките включени и изключа лаптопа се чува едно силно пращене , спирам го от контакта и спира , това се случва и когато заспи .

Какво да направя за да се махне това пращене ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някой по моя въпрос , или да ходя да го нося на ремот ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Първо провери във форумите ( не само този , а чуждестранните предимно ) за решение а после мисли за носене на ремонт... Понякога е въпрос на софтуерен проблем или бъг, а не на проблем с хардуера за да го носиш на ремонт.... Лично аз имах лек проблем с аудио драйверите на друг модел лаптоп, но решението се оказа елементарно като влязох да попрочета във форума към сайта на производителя ...дори не се наложи да пиша въпроси

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом съм взел да търся помощ значи съм погледнал и прочел достатъчно.

Проблема е само когато остане включен към захранването и се чува буууууу махна ли го от контакта се оправя.

В драйвера , който е от официалният сайт се инсталира едно долби хоум театър 4 само збозява нещата.

Преинсталирах един път , направих бекъп и взех да си експерементирам.

Сложих последният драйвер на реалтек не беше добре , смених го с една версия по-стар пак същата работа.

Върнах системата в първоначално състояние и сложих 2.66 звука си е кристален , доста силен и добър ама проблема си остава , даже и с другите драйвери си остана .

ето и снимкаПубликувано изображение на звуковият драйвер :

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хм, я кажи първо кое изключваш ( както казваш ти махваш ) от контакта, колонките или лаптопа , и второ, пробвал ли си със други колонки дали прави същия проблем? В сайта на Acer препоръчват драйвери версия 6.0.1.... Струва ми се че проблема е при теб някъде , не в лаптопа ..това пращене което обясняваш прилича на брум ( паразитни токове създаващи пращене в говорителите ) , което може да е от самите тонколони, или нещо във връзката с жака на лаптопа ( например ако е поразбит от невнимателни действия самия жак и някъде се получава леко окъсяване ) ... но ако жака е разбит, ще го има брума и когато лаптопа работи според мен, така че.... ........не мога да ти видя лаптопа и колонките за да ти отговоря... Единствено съдя по твърденията ти че иначе работи и имало кристален звук с новите дрйвери, а със старите е нямало изобщо никакъв проблем освен че звука бил слаб..... Направо шах и мат с пешката в 3 хода ни вкарваш ....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С старите драйвери от сайта на ейсър звука е доста слаб и приглошен , брум си остава.

Брум това е когато изключа лаптопа дам му шът даун или заспи и оставя 3.5мм жак включен в него. Изключа ли лаптопа от контакта спира това брум.

С драйвер 2.66 на реалтек , проблема с тихият и приглушен звук се оправя , лаптопа свири и играе , обаче остава проблема с брум. :no-no:

Колонките ми са http://sound.opinion...e/vigc3310.html На оголен жак като го пипна даже не издават звук , проблема не е в тях.

Видях се в чудо с тоя ейсър , до сега никой лаптоп не ми се е опъвал ;)

Относно жака не е разбит , още като го взех го забелязах това бръм , нещо не е наред с софтуера ми се струва ама няма и драйвер да оправи проблема.

А и драйвера за звука пробвах от диска на лаптопа пак същата работа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ясно... значи като изключиш лаптопа от захранването шума спира.. А когато работи само на батерия, има ли го шума? И захранването през защитен разклонител ли вземаш? Май клони към проблем с буксата за зареждане /захранване с ток ,или проблем със самото зарядно...и малковероятния проблем контакта към който включваш зарядното ( защото тогава и зарядното явно дава фира някъде )

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

работи ли на батерия го няма проблема , значи е от захранването . Контакта е защитен има доста защити минава през УПС , към него има климатик хладилник и телевизор. Даже и да спре тока си имам клима и хладилник за поне 1 час :) Но това няма значение искам лаптопа да не дава фира. Пробвах го с друго захранвена на 5750зг и пак се чу тоя проблем :) Значи не е от захранването .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.