Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, Може ли, да ми препоръчате добра конфигурация за игри, около 1300 лв. :) Благодаря!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ASROCK H61M/U3S3 /H61/LGA1155 - 1 бр. - 112.22 лв.

I5-2320 /3G/6MB/BOX/LGA1155 - 1 бр. - 323.92 лв.

2X4GB DDR3 1333 A-DATA - 1 бр. - 76.35 лв.

750GB WD SATA 6GB/S 32MB 7200 - 1 бр. - 168.34 лв.

SAPPHIRE HD7850 2G GDDR5 PCIE HDMI DVII DUAL - 1 бр. - 458.49 лв.

FOXCONN TP-841 /NO PSU - 1 бр. - 81.61 лв.

Corsair 600W Builder Series CX V2 - 1 бр. - 133.04 лв.

Обща стойност - 1 353.97 лв. с ДДС

Ако ти е много 50лв. отгоре, може да смениш процесора с Core i3-2120

• Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

да това е мн добре , даже е супер !

Редактирано от Andrey_96 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И защо тоя Фокскон от 2005г?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А ето и че има тема за конфигурация за 1300лв http://www.kaldata.com/forums/index.php?showtopic=192973

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

мисля , че може вместо FOXCONN за тези пари да се вземе CM 370/Elite 430

Редактирано от Andrey_96 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, на външен вид CM Elite го докара повече, ама отвътре е доста по-зле, и е с по-тънки ламарини, и не е tool-less. Ако се търси прилична кутия на ниска цена и не харесваш Foxconn, то Colorful Raynor е много по-добър избор от Елитите на Coolermaster.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, на външен вид CM Elite го докара повече, ама отвътре е доста по-зле, и е с по-тънки ламарини, и не е tool-less. Ако се търси прилична кутия на ниска цена и не харесваш Foxconn, то Colorful Raynor е много по-добър избор от Елитите на Coolermaster.

Mи честно казано не ги знам тия FOXCONI и Colorful Raynor , но аз съм с Elite 430 и съм много доволен от нея

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И защо тоя Фокскон от 2005г?

Готов съм да се обзаложа, че една от причините са четирите USB-та на предния панел ;). Освен всичко друго, кутията е и по-голяма.
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Готов съм да се обзаложа, че една от причините са четирите USB-та на предния панел ;). Освен всичко друго, кутията е и по-голяма.

О да знам я много добре кутията.Огромна е.Като контейнер.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо да не е Tool-less? Имам 430 и е точно такава: линк. Вярно, че са малко за HDD и CD/DVD, но и винтчетата за страничните капаци са направени да се развиват и навииват на ръка.

По другото не споря!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо да не е Tool-less? Имам 430 и е точно такава: линк. Вярно, че са малко за HDD и CD/DVD, но и винтчетата за страничните капаци са направени да се развиват и навииват на ръка.

По другото не споря!

Аз също съм с Elite 430 и съм много доволен - добър въздушен поток , доста места за вентилатори , добър дизайн , поне за мен единствения и недостатък е Cable Management-a

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз също съм с Elite 430 и съм много доволен - добър въздушен поток , доста места за вентилатори , добър дизайн , поне за мен единствения и недостатък е Cable Management-a

Сякаш ѝ правиш реклама. Вече в няколко теми срещам подобни мнения.

Кутията не е лоша, но има и по-добри. Въпросният Колърфул, който предлага колегата, е по-добр избор, а като пари са близки. Сега въпроса е на лични предпочитания (дизайн, шарения, всякакви такива). Като цяло с кутиите избягваме да сме толко категорични, защото това е "нещото", което гледаш всеки ден... Трябва да допада и на питащият, а това вече е субективно. Разбирам желанието ти да предлагаш тази кутия, но се запознай и с други и давай възможност на избор. Просто не бъди толко категоричен, защото например тази форма може да не се хареса, 90% избират кутия по това, 5% им е все тая, а има/няма 5% се интересуват от въздушен поток, кейбъл мениджмънт, разположение на захранването и тн...

Виждам, че имаш желание да помагаш и ти давам съвети- ще срещнеш много мнения, които да са различни от твоите.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сякаш ѝ правиш реклама. Вече в няколко теми срещам подобни мнения.

Кутията не е лоша, но има и по-добри. Въпросният Колърфул, който предлага колегата, е по-добр избор, а като пари са близки. Сега въпроса е на лични предпочитания (дизайн, шарения, всякакви такива). Като цяло с кутиите избягваме да сме толко категорични, защото това е "нещото", което гледаш всеки ден... Трябва да допада и на питащият, а това вече е субективно. Разбирам желанието ти да предлагаш тази кутия, но се запознай и с други и давай възможност на избор. Просто не бъди толко категоричен, защото например тази форма може да не се хареса, 90% избират кутия по това, 5% им е все тая, а има/няма 5% се интересуват от въздушен поток, кейбъл мениджмънт, разположение на захранването и тн...

Виждам, че имаш желание да помагаш и ти давам съвети- ще срещнеш много мнения, които да са различни от твоите.

Много си прав :) и не го успорвам :) Предлагам тази кутия (много често както каза) предложих и я в тази тема , защото в никем/ску (за ску не съм сиг.) още я няма тази Colurful която е с контролер и 2 вентилатора , а както виждам и на снимките с доста добър кейбъл мениджмънт.Приемам критики , защото аз попринцип съм много заинтересован от компютри и се мъча да помагам , но вие сте доста по-напред в материала.
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Принципно 90% от хората държат да купят всичко от едно място за да спестят някой лев та е нормално да не се препоръчва кутия която я няма. Виж ако темата беше само за кутия щеше да е друга риба. Аз дори един линк не видях за тоя прословут Colorful Raynor? Продава ли се някъде или си чешете езиците?

Редактирано от naruto (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като заспорихте за кутии, се сетих как взех сегашната ми CM690. Харесах си я някъде в нета, намерих едно представителство тук, отидох и за моя най-голяма изненада, някой като мен бе поръчал същата кутия, обаче все още не си я бе взел :) Стоеше си на земята и аз я взех след няколко часа. Та така се сдобих с кутия на прилична цена, без ненужни доплащания за транспорт, без разбира се да броя бензина :) Та...когато човек дава 1300 лева за конфигурация, едва ли му пука дали ще даде 20-30 лева повече или по-малко. Това е статистическа грешка, защото ако утре долара скочи или падне, какво правим? Сменяме частите, за да се вместим точно в 1300 лева или поръчваме още нещо, ако са по-малко? Общо взето, се плаща на тегло. Една кутия тежи доста така, че едва ли загубата ще е голяма, ако се поръча отделно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Принципно 90% от хората държат да купят всичко от едно място за да спестят някой лев та е нормално да не се препоръчва кутия която я няма.

Виж ако темата беше само за кутия щеше да е друга риба. Аз дори един линк не видях за тоя прословут Colorful Raynor? Продава ли се някъде или си чешете езиците?

http://www.pokupkata.com/product/1095/kutia-colorful-raynor-zelena-chervena.html - ето тук се продава , но поне за мен ако поръчваш , поръчвай от 1 място всичко , защото после трябва да го сглобяваш , а като е от никем/ску ще ти докарат сглобена конфигурация

:D абе тоя пич дето ще си взима тази конфигурация написа темата: Конфигурация за игри до 1300 лв. и това беше :X поне да се появи да си сподели мнението ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Малко се отплеснах, че имах по спешни плащания от това да си сменя PC-то. :( Искам да ви попитам, между тези два процесора кой е по-добър и си заслужава повече ? Този който вие ми предложихте за конфигурация Intel® Core™ i5-2320 Processor (6M Cache, up to 3.30 GHz) или този който на мен ми хареса Intel® Core™ i5-750 Processor (8M Cache, 2.66 GHz) ? Чудя се заслужава ли си да дам толкова пари за тази конфигурация, все пак за момента 1 гб видео е предостатъчно ? Някакви мнения по въпроса ? :rolleyes:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Понеже от април месец се попромениха нещата няма да е лошо да кажеш актуална ли е още информацията в първите ти постове. Тоест все още ли търсиш конфигурация за 1300лв? А на въпроса, разбира се, че новото поколение i5-2xxx и i5-3xxx е по-добро от старото i5-7xx. А и i5-750 само втора ръка може да се намери.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Излязоха Ivy bridge процесори, нови Intel чипсети и новите видеокарти на nVidia от 6-та серия, както и цените на някой компоненти паднаха, така че конфигурацията от края на март, началото на април в момента не е много актуална. Ето ти актуално предложение за 1300лв:

ASROCK B75 PRO3-M /B75/1155 - 1 бр. - 110.72 лв.

I5-3330 /3G/6MB/BOX/LGA1155 - 1 бр. - 330.45 лв.

2X4G DDR3 1600 A-DATA - 1 бр. - 67.44 лв.

1TB SEAGATE SATA 6G/7200/64M - 1 бр. - 136.26 лв.

SAPPHIRE HD7870 GHZ EDITION 2G GDDR5 HDMI DUAL - 1 бр. - 465.01 лв.

PSU CM GX 550W APFC - 1 бр. - 113.27 лв.

Thermaltake Commander MS-I Black USB3.0 VN400A1W2N - 1 бр. - 100.47 лв.

Обща стойност - 1 323.62 лв. с ДДС

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Излязоха Ivy bridge процесори, нови Intel чипсети и новите видеокарти на nVidia от 6-та серия, както и цените на някой компоненти паднаха, така че конфигурацията от края на март, началото на април в момента не е много актуална. Ето ти актуално предложение за 1300лв:

ASROCK B75 PRO3-M /B75/1155 - 1 бр. - 110.72 лв.

I5-3330 /3G/6MB/BOX/LGA1155 - 1 бр. - 330.45 лв.

2X4G DDR3 1600 A-DATA - 1 бр. - 67.44 лв.

1TB SEAGATE SATA 6G/7200/64M - 1 бр. - 136.26 лв.

SAPPHIRE HD7870 GHZ EDITION 2G GDDR5 HDMI DUAL - 1 бр. - 465.01 лв.

PSU CM GX 550W APFC - 1 бр. - 113.27 лв.

Thermaltake Commander MS-I Black USB3.0 VN400A1W2N - 1 бр. - 100.47 лв.

Обща стойност - 1 323.62 лв. с ДДС

Абсолютно същата конфигурация бях направил. Само проца беше 2320 за да смъкна поне малко към дадения бюджет : )

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.