Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

souljacker

Добра конфигурация за игри !

Препоръчан отговор

Здравейте, Може ли, да ми препоръчате добра конфигурация за игри, около 1300 лв. :) Благодаря!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

цената включва ли монитор ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ASROCK H61M/U3S3 /H61/LGA1155 - 1 бр. - 112.22 лв.

I5-2320 /3G/6MB/BOX/LGA1155 - 1 бр. - 323.92 лв.

2X4GB DDR3 1333 A-DATA - 1 бр. - 76.35 лв.

750GB WD SATA 6GB/S 32MB 7200 - 1 бр. - 168.34 лв.

SAPPHIRE HD7850 2G GDDR5 PCIE HDMI DVII DUAL - 1 бр. - 458.49 лв.

FOXCONN TP-841 /NO PSU - 1 бр. - 81.61 лв.

Corsair 600W Builder Series CX V2 - 1 бр. - 133.04 лв.

Обща стойност - 1 353.97 лв. с ДДС

Ако ти е много 50лв. отгоре, може да смениш процесора с Core i3-2120

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

да това е мн добре , даже е супер !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И защо тоя Фокскон от 2005г?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А ето и че има тема за конфигурация за 1300лв http://www.kaldata.com/forums/index.php?showtopic=192973

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

мисля , че може вместо FOXCONN за тези пари да се вземе CM 370/Elite 430

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, на външен вид CM Elite го докара повече, ама отвътре е доста по-зле, и е с по-тънки ламарини, и не е tool-less. Ако се търси прилична кутия на ниска цена и не харесваш Foxconn, то Colorful Raynor е много по-добър избор от Елитите на Coolermaster.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, на външен вид CM Elite го докара повече, ама отвътре е доста по-зле, и е с по-тънки ламарини, и не е tool-less. Ако се търси прилична кутия на ниска цена и не харесваш Foxconn, то Colorful Raynor е много по-добър избор от Елитите на Coolermaster.

Mи честно казано не ги знам тия FOXCONI и Colorful Raynor , но аз съм с Elite 430 и съм много доволен от нея

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И защо тоя Фокскон от 2005г?

Готов съм да се обзаложа, че една от причините са четирите USB-та на предния панел ;). Освен всичко друго, кутията е и по-голяма.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Готов съм да се обзаложа, че една от причините са четирите USB-та на предния панел ;). Освен всичко друго, кутията е и по-голяма.

О да знам я много добре кутията.Огромна е.Като контейнер.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо да не е Tool-less? Имам 430 и е точно такава: линк. Вярно, че са малко за HDD и CD/DVD, но и винтчетата за страничните капаци са направени да се развиват и навииват на ръка.

По другото не споря!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо да не е Tool-less? Имам 430 и е точно такава: линк. Вярно, че са малко за HDD и CD/DVD, но и винтчетата за страничните капаци са направени да се развиват и навииват на ръка.

По другото не споря!

Аз също съм с Elite 430 и съм много доволен - добър въздушен поток , доста места за вентилатори , добър дизайн , поне за мен единствения и недостатък е Cable Management-a

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз също съм с Elite 430 и съм много доволен - добър въздушен поток , доста места за вентилатори , добър дизайн , поне за мен единствения и недостатък е Cable Management-a

Сякаш ѝ правиш реклама. Вече в няколко теми срещам подобни мнения.

Кутията не е лоша, но има и по-добри. Въпросният Колърфул, който предлага колегата, е по-добр избор, а като пари са близки. Сега въпроса е на лични предпочитания (дизайн, шарения, всякакви такива). Като цяло с кутиите избягваме да сме толко категорични, защото това е "нещото", което гледаш всеки ден... Трябва да допада и на питащият, а това вече е субективно. Разбирам желанието ти да предлагаш тази кутия, но се запознай и с други и давай възможност на избор. Просто не бъди толко категоричен, защото например тази форма може да не се хареса, 90% избират кутия по това, 5% им е все тая, а има/няма 5% се интересуват от въздушен поток, кейбъл мениджмънт, разположение на захранването и тн...

Виждам, че имаш желание да помагаш и ти давам съвети- ще срещнеш много мнения, които да са различни от твоите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сякаш ѝ правиш реклама. Вече в няколко теми срещам подобни мнения.

Кутията не е лоша, но има и по-добри. Въпросният Колърфул, който предлага колегата, е по-добр избор, а като пари са близки. Сега въпроса е на лични предпочитания (дизайн, шарения, всякакви такива). Като цяло с кутиите избягваме да сме толко категорични, защото това е "нещото", което гледаш всеки ден... Трябва да допада и на питащият, а това вече е субективно. Разбирам желанието ти да предлагаш тази кутия, но се запознай и с други и давай възможност на избор. Просто не бъди толко категоричен, защото например тази форма може да не се хареса, 90% избират кутия по това, 5% им е все тая, а има/няма 5% се интересуват от въздушен поток, кейбъл мениджмънт, разположение на захранването и тн...

Виждам, че имаш желание да помагаш и ти давам съвети- ще срещнеш много мнения, които да са различни от твоите.

Много си прав :) и не го успорвам :) Предлагам тази кутия (много често както каза) предложих и я в тази тема , защото в никем/ску (за ску не съм сиг.) още я няма тази Colurful която е с контролер и 2 вентилатора , а както виждам и на снимките с доста добър кейбъл мениджмънт.Приемам критики , защото аз попринцип съм много заинтересован от компютри и се мъча да помагам , но вие сте доста по-напред в материала.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Принципно 90% от хората държат да купят всичко от едно място за да спестят някой лев та е нормално да не се препоръчва кутия която я няма. Виж ако темата беше само за кутия щеше да е друга риба. Аз дори един линк не видях за тоя прословут Colorful Raynor? Продава ли се някъде или си чешете езиците?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като заспорихте за кутии, се сетих как взех сегашната ми CM690. Харесах си я някъде в нета, намерих едно представителство тук, отидох и за моя най-голяма изненада, някой като мен бе поръчал същата кутия, обаче все още не си я бе взел :) Стоеше си на земята и аз я взех след няколко часа. Та така се сдобих с кутия на прилична цена, без ненужни доплащания за транспорт, без разбира се да броя бензина :) Та...когато човек дава 1300 лева за конфигурация, едва ли му пука дали ще даде 20-30 лева повече или по-малко. Това е статистическа грешка, защото ако утре долара скочи или падне, какво правим? Сменяме частите, за да се вместим точно в 1300 лева или поръчваме още нещо, ако са по-малко? Общо взето, се плаща на тегло. Една кутия тежи доста така, че едва ли загубата ще е голяма, ако се поръча отделно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Принципно 90% от хората държат да купят всичко от едно място за да спестят някой лев та е нормално да не се препоръчва кутия която я няма.

Виж ако темата беше само за кутия щеше да е друга риба. Аз дори един линк не видях за тоя прословут Colorful Raynor? Продава ли се някъде или си чешете езиците?

http://www.pokupkata.com/product/1095/kutia-colorful-raynor-zelena-chervena.html - ето тук се продава , но поне за мен ако поръчваш , поръчвай от 1 място всичко , защото после трябва да го сглобяваш , а като е от никем/ску ще ти докарат сглобена конфигурация

:D абе тоя пич дето ще си взима тази конфигурация написа темата: Конфигурация за игри до 1300 лв. и това беше :X поне да се появи да си сподели мнението ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Малко се отплеснах, че имах по спешни плащания от това да си сменя PC-то. :( Искам да ви попитам, между тези два процесора кой е по-добър и си заслужава повече ? Този който вие ми предложихте за конфигурация Intel® Core™ i5-2320 Processor (6M Cache, up to 3.30 GHz) или този който на мен ми хареса Intel® Core™ i5-750 Processor (8M Cache, 2.66 GHz) ? Чудя се заслужава ли си да дам толкова пари за тази конфигурация, все пак за момента 1 гб видео е предостатъчно ? Някакви мнения по въпроса ? :rolleyes:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Понеже от април месец се попромениха нещата няма да е лошо да кажеш актуална ли е още информацията в първите ти постове. Тоест все още ли търсиш конфигурация за 1300лв? А на въпроса, разбира се, че новото поколение i5-2xxx и i5-3xxx е по-добро от старото i5-7xx. А и i5-750 само втора ръка може да се намери.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Излязоха Ivy bridge процесори, нови Intel чипсети и новите видеокарти на nVidia от 6-та серия, както и цените на някой компоненти паднаха, така че конфигурацията от края на март, началото на април в момента не е много актуална. Ето ти актуално предложение за 1300лв:

ASROCK B75 PRO3-M /B75/1155 - 1 бр. - 110.72 лв.

I5-3330 /3G/6MB/BOX/LGA1155 - 1 бр. - 330.45 лв.

2X4G DDR3 1600 A-DATA - 1 бр. - 67.44 лв.

1TB SEAGATE SATA 6G/7200/64M - 1 бр. - 136.26 лв.

SAPPHIRE HD7870 GHZ EDITION 2G GDDR5 HDMI DUAL - 1 бр. - 465.01 лв.

PSU CM GX 550W APFC - 1 бр. - 113.27 лв.

Thermaltake Commander MS-I Black USB3.0 VN400A1W2N - 1 бр. - 100.47 лв.

Обща стойност - 1 323.62 лв. с ДДС

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Излязоха Ivy bridge процесори, нови Intel чипсети и новите видеокарти на nVidia от 6-та серия, както и цените на някой компоненти паднаха, така че конфигурацията от края на март, началото на април в момента не е много актуална. Ето ти актуално предложение за 1300лв:

ASROCK B75 PRO3-M /B75/1155 - 1 бр. - 110.72 лв.

I5-3330 /3G/6MB/BOX/LGA1155 - 1 бр. - 330.45 лв.

2X4G DDR3 1600 A-DATA - 1 бр. - 67.44 лв.

1TB SEAGATE SATA 6G/7200/64M - 1 бр. - 136.26 лв.

SAPPHIRE HD7870 GHZ EDITION 2G GDDR5 HDMI DUAL - 1 бр. - 465.01 лв.

PSU CM GX 550W APFC - 1 бр. - 113.27 лв.

Thermaltake Commander MS-I Black USB3.0 VN400A1W2N - 1 бр. - 100.47 лв.

Обща стойност - 1 323.62 лв. с ДДС

Абсолютно същата конфигурация бях направил. Само проца беше 2320 за да смъкна поне малко към дадения бюджет : )

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.