Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, от известно време имам сериозен проблем с компютъра.Както си работи всичко перфектно изведнъж забива(спира да работи реално има само картина и мога да мърдам мишката) и се оправя след 5-10 секунди.Така става 3-4 пъти и накрая забива така, че и след половин час не се оправя(изпробвано :D ).В такъв случай единствения изход е рестартиране на компютъра.На пръв поглед изглежда безобидно, но когато стане 3-4 пъти за един час е много изнервящо.Компютъра не е от най-слабите - има 2 гб рам, АМД процесор 2,60 gHZ , видео картата обаче е малко слаба мисля че е 256 mb , но не мисля че това е главния проблем.Нямам почти никакви програми и тези които имам са skype, mozilla и още 1-2 . Ако имате някакви предложения или сте имали подобен проблем моля споделете вашия опит. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А антивирусна има ли?Един шот от таск менажера?Чистен ли е скоро?Температурите как са?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Антивирусна нямам, защото скоро преинсталирах Windows-а , а иначе днес опитах да сканирам с Nod online, но компютъра забива... Скоро е чистен даже 2-3 пъти в последния месец. Task Manager - http://prikachi.com/images/35/4586035T.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Антивирусна нямам, защото скоро преинсталирах Windows-а , а иначе днес опитах да сканирам с Nod online, но компютъра забива... Скоро е чистен даже 2-3 пъти в последния месец.

Task Manager - http://prikachi.com/...35/4586035T.jpg

Не е нещо сериозно, но ако може още една снимка на Task Manager. Но този път най от долу сложи отметка на / покажи процесите от всички потребители / и ако може да ги подредиш във низходящ ред. Това става като кликнеш най от горе на " Памет "

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Първа задължителна стъпка предлагам да сложиме антивирусна.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може ли да предложите някоя? До сега съм бил с Avira и Avast и от двете не бях много доволен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нещо ти яде от физичната ти памет. Ти казваш че имаш два гб рам. И при мен единият ми лаптоп е със толкова рам но ето как изглежда със включен скайп.плеар,браузър и още няколко неща. И въпреки това физическата памет не е заета на макс.

http://prikachi.com/images/395/4586395L.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хард дискът ти на колко години е в какво състояние и проверявал ли си го за лоши сектори?Сата/ата кабелите добре ли са закрепени?Температурите какви са ти на компонентите и повече информация за тях!

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хард дискът е на близо 4 години.Проверявах го днес с HD Tune нямаше му нищо.А за компонентите да тегля Everest ли да им видя температурите или има и друг начин?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може ли да предложите някоя? До сега съм бил с Avira и Avast и от двете не бях много доволен.

http://www.eset.com/bg/home/

Изтегли,натискайки бутона пробвай.

http://www.hdtune.com/

ова е за проверка на харда.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Инсталирах NOD, а HD Tune имам.Само да питам за NOD има ли някакъв начин да се активира безплатно?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Инсталирах NOD, а HD Tune имам.Само да питам за NOD има ли някакъв начин да се активира безплатно?

Ще ти дам ключ на лично съобщение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мисля че тука има два проблема. Преди имах проблем със вторият компютър от подписа. Вляза ли в интернет или права ли нещо за секунда зацепва-замръзва. Това можеше да не се появи със дни но някой път се появява много често и е дразнещо. Но когато прегледах буксите на харда разбрах че е от там и ги понаместих и така се оправих. Второто което ми се е случвало е когато на същият компютър съм в интернет ползвайки Мозила след като влезна в някой сайт цепи много яко направо всичко се движи на картини и като погледнах мениджера що да вида мозилата ми ползва 140к от паметта, като сложиш и другите програми и поддрушката и и отидоха 512 мб-та. Е сега при тебе ти си с два но пробвай да направиш дози оглед на буксите на харда и си инсталирай гоогле хроме да видим дали ще се опрай нещо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всички кабели са си на място и компютъра пак почна да забива.. Сканирам го всеки ден/през ден ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всички кабели са си на място и компютъра пак почна да забива.. Сканирам го всеки ден/през ден ...

В момента има ли антивирусна? Редактирано от AleXxX&Vanko (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще може ли да обясниш малко по подробно.Интересуваме какво точно направи и от къде разбра че е нищо. Опиши със подробности.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

След сканирането просто изписа "сканирането завърши" или нещо от този род и това беше... Продължава да забива така и го рестартирвам по-няколко пъти за един час.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така,искам да споделя нещо което прочетох във един друг сайт. Човека който предложи това се казваше май / Mazarin / мисля че правилно изписах името му.Само да кажа че го изпробвах и върши работа. Та човека предлага подобно сканиране което си направил но, със евентуално и поправки.Ще ти предложа варианта да направиш наново сканирането по неговия метод, като при сканиране на дела ще се наложи да рестартираш компа и тогава започва проверката. За другите дялове не е обходим рестарт. Значи избираш старт менюто и изпълни, и вътре пишеш cmd и ще се отвори командният прозорец. Вътре поставяш следната команда: CHKDSK C: /X /F /R Като спазваш разстоянията. И рестартираш. За всеки друг дял сменяш буквата С , и не се налага тогава да рестартираш. За дял С се налага да се съгласиш със Y. Когато завърши сканирането ще имаш лог файл във EventViewer,Ето как по лесно да го намериш файла. Във изпълни пишеш: / Eventvwr.msc /. Във графата Application-Winlogon кликни на information ще получиш информация за състоянието на диска. Най от долу е записано броят на грешките ако са открити такива. Да допълня: Ако нешо се обърка при неправикно иписана команда или каквото и да е винаги може да сеизбере: Last Known Good Configuration

Редактирано от ba4o_kiro64 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.