Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте имам голям проблем с NVIDIA. Днес сутринта си инсталирах една игра и ми показа че е добре да си ъпдейт - на видео картата. Ъпдейт-нах го и когато стартирах компютъра не беше с добра резолюция сещате се т.е.(десктопа беше изместен наляво, не се виждаше добре). Отворих програмата избрах "промени резолюция" и ми се показаха 12 опции за резолюция (1680 x 1050, 1600 x 1024, 1600 x 900, 1360 x 768, 1280 x 1024, 1280 x 960, 1280 x 800, 1280 x 768, 1280 x 720, 1152 x 864, 1024 x 768, 800 x 600). Най-добре ми се вижда на 1280 x 720, но проблема е в буквите. Ако напиша един ред букви те се виждат перфектно в началото и в края, но па средата са леко, но видимо и дразнещо размазани. Какво да направя, за да ги оправя? :shock11:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Омазал си с драйвъри май,върху стария си сложил новия.Дейнсталирай всички драйвъри,почисти остатъците от тях под save mode с Driver Sweeper.След това инсталирай отново последния драйвър за видеото ти,ако не се оправи и тогава прейнсталирай Windows.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Каква е видеокартата-марка,модел?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

напиши модела на монитора за да ти напишем правилната резолюция и херци, на които да го гледаш

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Каква е видеокартата-марка,модел?

и как това ще оправи замазването?

Направи си монитора на 60hz. и всичко ще е наред.

това е за LCD, ами ако и резолюцията не е правилнатa? Редактирано от the professor (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За драйвер евентуално.Някъде се слагаше чавка на clear type по спомен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Sync Master T200HD <----- Това е модела.

Редактирано от YanisArnaudov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

напиши модела на монитора за да ти напишем правилната резолюция и херци, на които да го гледаш

Прав си за монитора.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Просто и аз имах същия проблем под ХР и вярвам, че това е проблема(в Hz на монитора). Вероятно и резолюцията не е правилна, но ако е така то няма да се получава размазване само в средата, а на всякъде. Така мисля.

Редактирано от bstorm (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При смяна на резолюцията включва ли ти се от монитора автокорекция на картината? :rolleyes:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"автокорекция на картината" Какво ще рече това?

Sync Master T200HD <----- Това е модела.

Я чакай, всъщност по-малките букви от тези с, които пиша са изцяло размазани, а по-големите не са размазани. Странно. :mad:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"автокорекция на картината" Какво ще рече това?

Мониторът да си самонастрои картината с цел подобряване на изображението. Виж дали има такава възможност в менюто на монитора. Ако няма, намери настройката за "Sharpness" и виж дали ще има ефект. Ако няма промяна, проблемът ти е в драйверите или някоя настройка в тях.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо например не си изтеглите последните драйвъри и да деинсталирате старите? Демек нова инсталация на десктоп драйвърите. Стандартните 60 херца си работят...

Редактирано от Alain_Delon (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Samsung SyncMaster T200HD ти е монитора (дори не си го преписал вярно) резолюцията му е 1680 x 1050 сложи го на тази резолюция и щракни от копчетата на монитора най долното на което пише AUTO

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

а отдясно какво има?

Редактирано от saentist (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Еми аз такова копче (AUTO) от дясно на монитора не откривам. Ако може някаква снимка или клипче или нещо, с което да ми покажеш къде точно се намира ще съм ти много благодарен. Аз виждам SOURCE, MENU, VOLUME + -, CH + -. Общо шест копчета, на които НЕ пише AUTO...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Даваш дясно копче пропертиес и отиваш на това където се задава резолюцията преместваш плъзгача докато не откриеш твоята резолюция и задаваш нея. После ако имаш още този проблем търсиш копчето ауто и го натискаш.

Редактирано от amd World (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Еми аз такова копче (AUTO) от дясно на монитора не откривам. Ако може някаква снимка или клипче или нещо, с което да ми покажеш къде точно се намира ще съм ти много благодарен. Аз виждам SOURCE, MENU, VOLUME + -, CH + -. Общо шест копчета, на които НЕ пише AUTO...

от дистанционното бутон меню>картина> със стрелките, селектираш автонастройка, бутон SOURCE, от бутоните на монитора: menu> SOURCE (веднъж за картина)> "ch-" толкова пъти докато селектира автонастройка>SOURCE и после меню докато се скрие менюто

това е препоръчителмо да се направи при отворен excel или windows explorer в c:\windows\sytem32\ разпънато на цял екран защото калибрацията става по текст или линии и колони (на wallpaper или отворена на цял екран снимка/картина не може да стане калибрация)

Редактирано от the professor (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.