Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Vic7im

Какво смятате за следната компютърна конфигурация ?

Препоръчан отговор

А какъв уин е най-добре да сложа, 64 или 32 битов ?

Бисер! Уникат - с крушовидна форма. Разбира се, че 64 битова версия на ОС! Естествено, не е задължително да е Уиндоус :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бисер! Уникат - с крушовидна форма. Разбира се, че 64 битова версия на ОС! Естествено, не е задължително да е Уиндоус :D

Знам принципно,че 64 е по добре , но предпочитам винаги да се подсигуря, като попитам. Радвам се,че ви е забавно.

Благодаря за отговора.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе хора , всичко е инсталирано и е на 6 и когато работеше беше супер безшумен , но сега когато работи 10-20 минути стана адски шумен, постоянно се чува, както когато записвачка се затрудни при четене на диск .... Дори бих казал,че е нетърпимо . Има 2 вентилатора на кутията но тях мога да ги спирам и видях,че не е от тях . Та остава процесора и видеото ... Защо издава толкова силен шум и как да го намаля ако изобщо е възможно ? И с коя програма да си проверя температурите,тъй като с еверест ми показва само на дъното . Едит: Намерих програма и видях градусите , напълно нормални са си под 40 градуса са на почти всичко , та защо по ********** тва чудо бръмчи като изтребител .... Ако вярвам на слуха си , цялата работа идва от вентилатора на процесора ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Записвачките отдавна са като центрофуги и шума от тях, няма нищо общо с темперадурите, просто се "завихрят" прекалено. Шума може да идва и от неправилно организиран поток на въздуха в кутията. Ако е кутията, показана няколко поста по-горе, то не видях вентилатор отзад, а това кара захранването да компенсира и да се завихря. Боксовите охладители също са доста шумни, все пак Ivy процесорите имат "лошата" слава на по-топли, от там и по-високо ниво на оборотите на перката. Друга, честа причина е липсата на уплътнения между кутията и вентилаторите. Ако ламарината е тънка, това я кара да вибрира и шума се увеличава. Аз ползвам основно вентилатори с гумени уплътнения + това ги избирам минимум 120-140 мм и до 800 оборота. В моята кутия има 15 вента и се спи като новороден, въпреки че цяла нощ компа смята с процесор на 100%...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Записвачките отдавна са като центрофуги и шума от тях, няма нищо общо с темперадурите, просто се "завихрят" прекалено. Шума може да идва и от неправилно организиран поток на въздуха в кутията. Ако е кутията, показана няколко поста по-горе, то не видях вентилатор отзад, а това кара захранването да компенсира и да се завихря. Боксовите охладители също са доста шумни, все пак Ivy процесорите имат "лошата" слава на по-топли, от там и по-високо ниво на оборотите на перката. Друга, честа причина е липсата на уплътнения между кутията и вентилаторите. Ако ламарината е тънка, това я кара да вибрира и шума се увеличава. Аз ползвам основно вентилатори с гумени уплътнения + това ги избирам минимум 120-140 мм и до 800 оборота. В моята кутия има 15 вента и се спи като новороден, въпреки че цяла нощ компа смята с процесор на 100%...

Кутията е Колорфул - Рейнор Тауър с 1 вентилатор от пред и 1 на страничния панел на кутията . Както споменах, не е от тях . Отначало едва се чуваше,че изобщо е пуснато но след инстал на драйвърите и малко работа из нета, шума започна да се покачва и стигна до това ниво на което вече си бръмчи 30 минути . Също и когато отварям нещо в нета или дисковете в пц ( C/D/E и всяка папка и приложение в тях) се чува леко "предраскване" сякаш от харда ( wd 1tb III blue)

Това проблем ли е ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1Отначало едва се чуваше,че изобщо е пуснато.....

2....но след инстал на драйвърите

3....и малко работа из нета, шума започна да се покачва

Така разделено, май става малко по-ясно.

1.При работа без драйвери(?!?) ли?

2.Кои драйвери, за коя ОС?

3. Това също е интересно....Преди "работата" в нета, инсталирахте ли антивирусен продукт?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кои драйвери, за коя ОС?

Windows 7 ultimate 64bit - Драйвърите са си от оригиналните дискове .

1.При работа без драйвери(?!?) ли?

Ами първо си инсталнах wina през флашка и си звучеше тихо ( това беше вчера и не съм инсталвал драйвърите защото нямаше cd/което сложих днес/ и след слагането му и инстал на драйвърите и всички препоръчани програми от диска( което сега се чудя дали не беше грешка и някоя от тези програми да влияе.. ) И от като ги инсталнах до колкото помня в началото си беше тих и по някое време започна да се вдига шума и стигна до това ниво което е в момента .

3. Това също е интересно....Преди "работата" в нета, инсталирахте ли антивирусен продукт?

Не , дори в момента нямам. Препоръчайте коя да сложа ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Става ясно, че имаш само два вентилатора, вкарващи въздух, но нямаш изкарващи. В кутията има опция за един отзад и два отгоре и ако са възможно най-големите и невисокоскоростни, проблема може и да се реши. ... Провери дали захранването не загрява. Имам 750 W вариант и ако го оставя без вентилатори в кутията, започва да грее и да шуми...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Windows 7 ultimate 64bit - Драйвърите са си от оригиналните дискове .

Ами първо си инсталнах wina през флашка и си звучеше тихо ( това беше вчера и не съм инсталвал драйвърите защото нямаше cd/което сложих днес/ и след слагането му и инстал на драйвърите и всички препоръчани програми от диска( което сега се чудя дали не беше грешка и някоя от тези програми да влияе.. ) И от като ги инсталнах до колкото помня в началото си беше тих и по някое време започна да се вдига шума и стигна до това ниво което е в момента .

Не , дори в момента нямам. Препоръчайте коя да сложа ?

Така, вече се установи и че е минал някакъв период от време след като е инсталиран Уиндоус от флаш, при което системата е работила не само коректно, но и тихо.(при инсталирането Уиндоус си намира сама необходимите драйвери, защо Сте опитвали да инсталирате пак през СД-то, спокойно може на него драйверите да са били със по-стари версии) При инсталирането на оптичното устройство и различните драйвери и програми, в началото, пак е било същото положение...После както пишете сте сложили диска с Уиндоус и сте тръгнали да слагате драйвери от него?!? Станала е боза!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така, вече се установи и че е минал някакъв период от време след като е инсталиран Уиндоус от флаш, при което системата е работила не само коректно, но и тихо.(при инсталирането Уиндоус си намира сама необходимите драйвери, защо Сте опитвали да инсталирате пак през СД-то, спокойно може на него драйверите да са били със по-стари версии) При инсталирането на оптичното устройство и различните драйвери и програми, в началото, пак е било същото положение...После както пишете сте сложили диска с Уиндоус и сте тръгнали да слагате драйвери от него?!? Станала е боза!

Не съм сигурен дали разбрахте правилно . Инсталнах си wina( без нет) и след това си инсталирах драйвърите от дисковете които вървят с дъното и видеото( отново без нет) чак след което е подкаран нета . Уин 7 може ли да сложи драйвърите без нет ???

Ако отново смятате,че е станал "гаф" да преинсталирам уина с нет и този път да не доближавам дисковете с драйвърите така ли ?

И не ми препоръчахте добра антивирусна .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не съм сигурен дали разбрахте правилно . Инсталнах си wina( без нет) и след това си инсталирах драйвърите от дисковете които вървят с дъното и видеото( отново без нет) чак след което е подкаран нета . Уин 7 може ли да сложи драйвърите без нет ???

Ако отново смятате,че е станал "гаф" да преинсталирам уина с нет и този път да не доближавам дисковете с драйвърите така ли ?

И не ми препоръчахте добра антивирусна .

Без нет, значи е бил или самоделка или чисто копие от MSDN, при всички случай по-пресен файл от този на диска...На сетъпа си има някакви базови драйвери, които ако са били по-нови версии от тези на диска пак е същото положение. Антивирусна безплатна Avast free, но тя се води на второ място след MSE на Microsoft...Между другото препоръчвам ъпдейнтване поне до SP1 на ОС.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Без нет, значи е бил или самоделка или чисто копие от MSDN, при всички случай по-пресен файл от този на диска...На сетъпа си има някакви базови драйвери, които ако са били по-нови версии от тези на диска пак е същото положение. Антивирусна безплатна Avast free, но тя се води на второ място след MSE на Microsoft...Между другото препоръчвам ъпдейнтване поне до SP1 на ОС.

Уина е чисто копие на MSDN и е сп1 .

Та не разбрах има ли нужда сега от преинстал или и така е добре ? Това с шума не ме притестява,че ще ми пречи, а единствено да не е вредно за пц .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Уина е чисто копие на MSDN и е сп1 .

Та не разбрах има ли нужда сега от преинстал или и така е добре ? Това с шума не ме притестява,че ще ми пречи, а единствено да не е вредно за пц .

Ми няма как дистанционно да видим какво е положението...Защо просто не активирахте лиценза на MSDN копието през интернет, предполагам че имате продуктов ключ на диска с ОС? Предполагам, че може да се наложи "ръчно" ъпдейтване на драйвери и други ъпдейти на ОС, нека колегите занимаващи се по-активно от мен със софтуер да обърнат внимание, понеже проблема, спокойно може да е в "тяхната нива". Някак си не върви коренна промяна на нивото на шума и оборотите на вентилаторите само от инсталирането на ДВД записвачка, нито съществено ще повлияе на въздушният поток(освен ако не се монтира някак точно след предният вентилатор).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ми няма как дистанционно да видим какво е положението...Защо просто не активирахте лиценза на MSDN копието през интернет, предполагам че имате продуктов ключ на диска с ОС? Предполагам, че може да се наложи "ръчно" ъпдейтване на драйвери и други ъпдейти на ОС, нека колегите занимаващи се по-активно от мен със софтуер да обърнат внимание, понеже проблема, спокойно може да е в "тяхната нива". Някак си не върви коренна промяна на нивото на шума и оборотите на вентилаторите само от инсталирането на ДВД записвачка, нито съществено ще повлияе на въздушният поток(освен ако не се монтира някак точно след предният вентилатор).

Шума мисля,че си идва от загряването на процесора (защото вече температурата му е 50 градуса) явно за това бръмчи повече , усеща,че му е топличко и се опитва да го охлади .

А относно това защо не съм активирал лиценза на копието, си нямам и идея за какво става въпрос.

Свалил съм го от замунда и използвам принципно активатор на Даз за да го "лицензирам" ( все още на този не съм използвал активатора ) Така,че ако може обяснете как точно става това активиране на лиценза през интернет ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Шума мисля,че си идва от загряването на процесора (защото вече температурата му е 50 градуса) явно за това бръмчи повече , усеща,че му е топличко и се опитва да го охлади .

А относно това защо не съм активирал лиценза на копието, си нямам и идея за какво става въпрос.

Свалил съм го от замунда и използвам принципно активатор на Даз за да го "лицензирам" ( все още на този не съм използвал активатора ) Така,че ако може обяснете как точно става това активиране на лиценза през интернет ?

1 Това при натоварено използуване се стига до такава температура или?

2. Активиране въпроси и отговори! Това от къде е изтеглено чистото копие в случая няма значение. Продуктовият ключ служи за такива случаи, защото може да се е стигнало по някаква причина до повреда на оптичният диск, което да доведе до невъзможността да се използува, а да тръгне някой де се занимава да приема физически повреденият диск и да изпраща друг, ами явно на M$ не им се занимава чак толкова, а и са преценили че ще загуби време и ще намали удовлетворението у потребителя, което явно не е желателно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1 Това при натоварено използуване се стига до такава температура или?

Ако свалянето на игра с биткомет и гледане на клипове в youtuba + писане в форума се смята за "натоварено използвуване" значи да ..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако свалянето на игра с биткомет и гледане на клипове в youtuba + писане в форума се смята за "натоварено използвуване" значи да ..

Биткомета не го препоръчвам, макар че вече може да е с освестена версия. Имаше някои версии преди година и нещо, които гълтаха мога смело да се изразя: излишно много ресурси, явно липса на оптимизации или наличието на проблемни такива. Гледането на клипове може да е от до, с доста сериозна величина на това "между". Като се навърже едновременната работа на няколкото менажирано запуснати програми и тези доста голям брой процеси стартиращи автоматично с ОС(при Уин 7 те са доста повече от тези при ХР) и ако на браузера са тикнати повечко табове, някак си вече системата не е вече на idle :) Може да видите използуваните ресурси в мениджъра на задачите...

Гледам в момента при мен, Лисичката с 12 отворени таба само, гълта 660МБ памет ;) Общо 1.2ГБ памет се харчи в момента а съм само с ХР за ОС и нямам кой знае какво друго стартирано...Вярно и че машинката ми е вече поостаряла и едва среден клас. Процесорен капацитет между 17 и 40%...

Впрочем за процесора е важна температурата на ядрата, щото тая сборната за "процесор" не е нещо правилно отчитана... При мен ядрата в момента са на 40о, пък за процесора се отчита 51о:) При 24.5о стайна, а компа вече съм забравил кога е чистен...ако е?!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Програми като: -AsRock xFAST LAN -AsRock xFAST USB -THX TRUSTUDIO Settings Нужни ли са ми реално ? Или просто гълтат памет ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ако аз имах такова дъно щеше да ги използвам естествено.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Обикновено дъната AsRock вървят със софтуер за овърклок + разни благинки за овърклок, активират се при натискане на определен бутон при стартиране.Примерно "Х"

Предполагам заедно с драйверите си инсталирал и някоя от тези програмки, та затова е шума.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма да го бъде с този охладител/вентилатор, процесора ..... Кажете някой добре охлаждащ и максимално тих.Спестя ли нужните пари да го закупя , този отива директно в кофата !Компа ми от преди 10 години не се чуваше толкова силно колкото този .... А rpm-то му изглежда в норма 3000-3500 направо не разбирам защо бучи така ....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Че това е адски много. При мен бокса на 2000 оборота бучеше като хеликоптер, а сегашния върти на около 900 оборота, пък и е 12 см и не се чува особено. Може и вентилатора на видеото да бучи, като позагрее, виж и неговите обороти как са.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много са тези обороти. От биоса (може и с софтуера на дъното), задай като цел, минимални обороти на процесора.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много са тези обороти. От биоса (може и с софтуера на дъното), задай като цел, минимални обороти на процесора.

Видях в биоса от къде се сменя , но се притеснявам на минимални да не прегрява пък процесора ?

И не знам защо, но като ресна пц и има двд с уин или флашка закачена с уин не ми ги отчита ( в смисъл не ми дава "press any key to boot from ..... ) А биоса е някакъв нов и уш намерих къде пише first boot/second boot и има само 2 опции да се зададат, пробвах и с двете и пак не ми дава "press any key"

Може и вентилатора на видеото да бучи, като позагрее, виж и неговите обороти как са.

Видеото се хвали с ниските си температури и е точно така, не качва над 40 градуса, а rpm на вентилатора е между 1000-1300

Едит: Вчера нещо се прецака и след всеки рес, тъкмо като зареди и почне да лоадва програмите иконите на декстопа ставаха бели и изкарваше Син Екран и се ресваш отново и отово.След което го преинсталирах и до сега беше ок, но сега като го реснах пак така иконите побеляха за 2/3 секунди, но за мое щастие този път не даде синия екран . Притестнявам се да не го даде пак , за съжаление го маха много бързо и неможех да прочета на кое точно дава ерор . Това от какво се получава ?? Дали от уина или .. ? ;x

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Докато играя "Call of Duty- Modern Warfare 3" на климатик на 23 градуса стайна, и вентилаторите на кутията усилени на макс, отделните ядра на процесора варират между 53-65 градуса, а като цяло процесора го показва между 50-55 . Това добре ли е ? В смисъл няма да навреди на процесора докато спестя пари за добро охлаждане ? А ако е без климатика, когато играя "cod mw 3" отделните ядра вдигат до 70 градуса,а цялостно 65.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.