Премини към съдържанието
diki96

Епоксидни смоли

Препоръчан отговор

Здравейте приятели ! Много се извинявам, ако съм объркал раздела... :( И сега да попитам... Имам за домашно по електроматериали да пиша за Епоксидни смоли (от какво се състоят, как се разтварят, каде се използват ) Търсих във Google, но не пише нищо за това което търся и затова се обръщам към вас приятели. Благодаря ви предварително за помощта ! :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информацията в Google.bg е малко разхвърляна. Може да отидеш в един магазин и да ги помолиш за информация. Предполагам ,че няма да ти откажат.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

.. Имам за домашно по електроматериали да пиша за Епоксидни смоли (от какво се състоят, как се разтварят, каде се използват ) .....

Чети :

Първите данни за този тип материали датират от 1938 г., когато в Швейцария се патентова епоксидна смола, втвърдяваща се с анхидриди на карбонови киселини или с амини, без отделяне на странични продукти [28]. През 1949 г. швейцарската фирма "Ciba-Geigy" започва производство на епоксидни смоли, известни под търговската марка Araldit®.

В кратък срок епоксидните смоли намират широко приложение, благодарение на свойствата си - адхезия към почти всички материали, топлоустойчивост, устойчивост към влага и химически въздействия, добри механични и електроизолационни характеристики.

Епоксидните смоли представляват олигомери, съдържащи в молекулата си повече от една групировка (1), наречена епоксидна група [28]:

.......

цялия материал, плюс таблици, химичен състав и т.н. можеш да прочетеш тук :

http://www.castingarea.com/dissertation/d06.htm

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря ви много приятели ! :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.