Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,разполагам със зелен Seagate SATA II и го ползвам като основен(ОС + всичко останало) и разбира се не съм доволен.Сега се ориентирам къз купуването на диск.Питането ми е за дисковене WD.Мисля да взема 500GB WD Black WD5002AALX ,та въпроса ми е тези черни дискове по-бързи ли са от сините.Шума честно казано не ме вълнува много.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не са по-бързи а по здрави и съответно с по-голяма гаранция.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

да бързи боклуци са... и бързо се скапват... (то товажи за всичи WDC, даже и за RE4) ако си със vista/win7 там тоакова понятие бърз диск няма - зарежда бавно даже и на SSD (много по бързо зарежда от нормален диск, но в сравнение с кубунту, което зарежда за 25 секунди на пата диск с писането на паролата...)

Редактирано от the professor (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

да бързи боклуци са... и бързо се скапват... (то товажи за всичи WDC, даже и за RE4) ако си със vista/win7 там тоакова понятие бърз диск няма - ....

Бързо - 5-10 години?

Една снимка от преди 7 месеца:

Публикувано изображение

2-те 640-ки (WD6401AALS) които работят във Raid 0 не се виждат, но са купувани 2-3 месеца преди WD1001FALS, и всичко работи 24/7 от както е купено.

Та с две думи е относително и зависи от много фактори, а не от марката на дисковете. :)

@HectorDomingez

Принципно, черните би трябвало да са малко по-бързи от сините, но на практика не мога да кажа дали е така. Но по-голямата гаранция и по-високата цена са си факт. :D

Редактирано от Brujerizmo (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от xXx*Triple*xXx
      Добър ден От известно време (2-3месеца)забелязвам в Event Viewer където е отметката Error ми излиза едно - Schannel : The following fatal alert was received: 40. Търсил съм из разни форуми да опитам да разбера за кво иде реч от какво се получава този error но като цяло не намерих нищо което да ми е от полза И за това мисля,че е време да се обърна за запитване към вас ако някой тук знае нещо да сподели
    • от xXx*Triple*xXx
      Добра вечер и ето на бързо моя въпрос ... Преди около 20тина минути сядам и пускам компа и чакам да зареди стигна до екрана Windows 7 Ultimate и се рестартира след това излезе екрана с : Start Windows Safe Mode ... Start Windows With Network ... Start Windows Normally ... цъкнах на Start Windows Normally и след като зареди отворих да видя в Event Wiever показваше ми най горе в графата Critical 1 със следното : EVENT ID 41 The system has rebooted without cleanly shutting down first. This error could be caused if the system stopped responding, crashed, or lost power unexpectedly. Някой ако знае нещо относно този EVENT 41 да сподели в коментарите Мерси Предварително
    • от WhiteTooth
      Здравейте, тъй като искам да си вържа втори монитор към компютъра, но не съм сигурен дали ще стане, реших да пусна една тема и да видя Вашите мнеиня.
      Та, видео картата ми е MSI GeForce GTX 1050Ti GAMING X 4GB (DDR5), като разполага с 1 слот HDMI и 1 слот DVI, като монитора който използвам е свързан към видео картата с допълнителен преходник към HDMI слота. А, вторият монитор всъщност е телевизорче купено от Kaufland, и не съм сигурен дали то е с HDMI или DVI преходник, (телевизора е в другият апартамент който се намира в друго населено място), и преди да го взема искам да попитам, ако телевизора може да се свърже само с HDMI, то ще бъде ли проблем ако го свържа към самото дъно, ще мога ли да си го настроя и използнам както Аз преценя, или задължително трябва да е с DVI преходник който да вържа към видео картата?
      Вторият монитор ще го използвам предимно за интернет, клипове/филми от YouTube, Twitch чатове а-у, а сегашният който използвам ще остане за игри.
    • от xXx*Triple*xXx
      Добър ден И направо към въпроса ми !!! Отдавна забелязвам на предния панел на кутията на компютъра ми нали както са бутоните : за включване и за рестарт има една червена лампичка тя свети на моменти за постоянно а друг път временно за няколко минути и после спира Това трябва ли да е някъв знак за проблем с харддиска ? харда е : 232GB Western Digital WDC WD2500JD-55HBC0 ATA Device (SATA) м/у другото изтеглих ХардДиск Сентинел ПРО в програма на всичко показва зелено : здраве на харда 100% производителност 100% температура 39% Състоянието на твърдия диск е перфектно.Не са намерени слаби сектори и няма грешки при прехвърляне на данни.Никъкви действия не са нужни.И честно казано объркан съм Някой с информация относно тази червена лампичка ако може да ми бъде полезен нека да драсне коментар !!! Мерси Предварително
    • от Wastery
      Някой може ли да ми препоръча добър волан, по възможност с SHIFTER, може и да е комбо например g29 с скоростния лост на THRUSTMASTER
      просто бюджета е около 700, но може и да се надхвърли с 150 меко казано.
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.