Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте :)

Извинявам се ако темата не е за тук,но се изнтересувам от закупуването на UPS.

Въпроса е ,че ми подариха инкубатор и два пъти ми спря тока по време на работата му,като втория път бе за 6 часа точно като почнаха да се люпят пиленцата и то за 6 часа ,аз побеснях тука :) и реших да си купя UPS .

Спецификациите на инкубатора ми са следните :

Power : 160 W

Voltage : 220-240 V

Frequency : 50-60 Hz

Спрял съм се на следните два модела UPS .въпроса е кой да избера и ако може някой да каже примерно ако спре тока ,колко време ще може да работи инкубатора като час или часове с моделите на които съм се спрял:)

1.Аварийно захранване FORTRON EP 1500 UPS 1500VA Plus- Line- Interact ( 900W)

http://www.stealtech.org/ups/FORTRON_EP_1500_UPS_1500VA_Plus-_Line-_Interact_900W_id25478/

2.Аварийно захранване FORTRON EP 2000 UPS 2000VA Plus- Line- Interact ( 1200W)

http://www.stealtech.org/ups/FORTRON_EP_2000_UPS_2000VA_Plus-_Line-_Interact_1200W_id25479/

Благодаря предварително на всички отговорили !!!

И се извинявам ако темата не е постната на правилното място още веднъж!

Поздрави!!!!!!!

Драго

:)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Резервно време (за два компютъра с натоварване 200W) 25 мин. Май е по-добре да посмислите за генератор.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ама то не спира постоянно тока,само че знае ли се....и само 25 минути ли ще издържи да работи? и 900 и 1200 вата само 25 минути?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз лично нямам опит с UPS или генератор. UPS е да можете да реагирате и запазите работата си на компютъра, когато спре тока, за да не се загуби.

Редактирано от darkw0lf (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз лично нямам опит с UPS или генератор. UPS е да можете да реагирате и запазите работата си на компютъра, когато спре тока, за да не се загуби.

Да,да и аз така знам,но и аз нямам опит ,та се чудих дали не би работил инкубатор поне 1 час с ЮПиеС ...Благодаря ти за отговорите! :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да,би работил 2*200=400Вт; 400*25/160= 62 мин. Може (ако има опция )да се добавят допълнителни акумулатори.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Едни от най-качествените UPS са на APC. На страницата им има и калкулатор, който приблизително ще те ориентира какво ти е нужно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

APC или MGE това е най доброто предлагано на пазара в БГ

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Спирането на тока за инкубатора, за времето което може да се покрие от UPS, едва ли ще навреди на процена на "мътене", а ако спре за дълго време тока, съответно такава техника е неадекватна. Единственият изход, ако не се предпочете генератор, е голям автомобилен акумулатор + транформатор на напрежение.(само за пример) с подходящи жици, защото примерният уред е за включване в буксата на запалката на автомобила!

Редактирано от sliderum (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ама то не спира постоянно тока,само че знае ли се....и само 25 минути ли ще издържи да работи? и 900 и 1200 вата само 25 минути?

1200вата /160вата=75 минути... предполагам инкубатора си е чист нагревател - и offline ups ще ти свърши работа... но генератор си е най добре.. има някакви малки бензинови в практикер и бриколаж - те реално 500-600 вата са ти достъчни...

http://www.agro-teh.bg/category/49/benzinovi-generatori.html

http://www.vitolux.c...ori-za-tok.html

Редактирано от the professor (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И ако спре тока през нощта да става и да пали генератора.... ;) .По-добре сам да ги мъти яйцата. Иначе един пробразувател 12-220V/250-300W +акумулатор+зарядно+контактор за превключване при отпадане на напрежението може да свърши работа ,но това по същество е UPS.Тази беше първата мисъл която ми мина през главата,обаче автора на темата едва ли е достатъчно технически грамотен (или не му се занимава) за да я реализира.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Подобни теми

• от Svetlio88
      Възнамерявам да си закупя някава защита против токови удари за телевизора (LCD Smart) и се колебая между това дали да закупя UPS устройство или т.нар. surge protector. Първият вариант (UPS) е доста по-скъп, но би ми осигурил захранване, в случай че угасне тока докато се обновява фърмуера на ТВ-то. Принципно трябва да съм голям карък, за да се случи това, но не е невъзможно. Ако ще купувам UPS, вероятно ще е този, който е с два изх. куплунга тип "шуко".  Доколкото четох Offline UPS няма да ми свърши работа като защита, а покупка на Оnline такъв ще е безумие, заради цените им. Затова ще е line-interactive.
      Вторият вариант е да спестя едни 80-100 лв. и да си купа т.нар. surge protector или някакъв разклонител със защита. По-скоро бих избрал това , защото е доказана марка и е малко - няма кабел или куп ненужни гнезда - контакта ми е точно зад телевизора. Със сигурност няма да ми осигури захранване в случай, че угасне тока, но дали няма да е по-сигурна защита?
      Как смятате, има ли смисъл покупка на сравнително евтин UPS (тип Line-interactive) за телевизор или е ненужно? Кое би осигурило по-сигурна защита - евтин line-interactive UPS или surge protector?
    • от IvoB
      Здравейте,
      Смених дъното на едно "домашно сървърче" и дистрото от Убунту 12.04 на 16.04 сървър
      и се появи проблем с ЮПС-а, Eaton 5e 650. Преди това работеше без забележки.

Сега при спиране на тока ЮПС-а изключва компютъра, но самия той не се изключва, продължава да писка.
      И съответно, след възстановяването на захранването НЕ включва компютъра.
      Четох из нета че systemd и nut нещо не били много ок... така и не намерих решение.
      APC по-добре ли са откъм софтуер/драйвери с Linux/Ubuntu?

Лек ден на всички.
    • от Mr.n0b0dy
      Вече се вбесявам от тези премигвания и слаб ток.. А зимата завали ли сняг.. край.
      Сега ще си сглобявам компютър и се чудя след време да закупя ли разклонител какъвто имам и сега който има някаква пластина която поглъща високото напрежение ако преди това е спрял тока.
      А после към този разклонител да вържа и упс-са а към него самият компютър?
    • от preparat
      Здравейте.Имам следния проблем с UPS,модел APC Back-UPS RS 800.От едно известно време започна да се държи супер странно.Имам предвид , че много често започна да превключва от On Line на On Battery.През 10-15 секунди и това е когато компютърът ми не работи.Като го включа (компютъра) се стабилизира, прави го по нарядко.Батериите са две и няма и година от как ги смених.Купих ги от Викиват в Пловдив и мисля , че бяха някаква дъщерна марка на Huawei.Исках да попитам хора с опит в тази сфера за евентуалната причина.Благодаря ви предварително.
    • от Gavrail
      Имам един UPS, който при последната гръмотевична буря не сработи и PC-то ми изключи от прекъсването на тока.
      Въпросът ми е как да разбера Батерията ли е зле или целият UPS си е заминал.
      Как да го тествам, за да не давам първо пари за батерия, а после и за нов UPS.
  • Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.