Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

eset2

Проблем с батерия на лаптоп IBM T40!

Препоръчан отговор

Батерията ми беше заредена на 100% и си пуснах лаптопа,но започна лампичката за батерията да мига оранжево и сега ми показва,че е на 0%. Ясно ми е,че проблема ще е от батерията. Само платени ли са софтуерите,за нулиране на брояча?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Батерията ми беше заредена на 100% и си пуснах лаптопа,но започна лампичката за батерията да мига оранжево и сега ми показва,че е на 0%. Ясно ми е,че проблема ще е от батерията. Само платени ли са софтуерите,за нулиране на брояча?

не е въпроса само в нулиране на брояча, а и в подмяна на акумулаторите. Като цяло си помислете дали си заслужава усилията и дали една нова батерия няма да е по-лесно решение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Батериите са доста скъпи http://servizat.com/product/100288

Зависи, не забравяйте че ще вложите немалко труд в това да ремонтирате текущата батерия. И ще има известна вероятност да не успеете накрая, защото никога не сте правил това.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това не е като да смениш батериите на Вефа , а ако ставаше само с нулиране , те нямаше да продават нови .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

След 18 месеца ползване батерията на АСУС К 50 от раз "загина".

Симптомите са същите като тези описани от eset2 ,но определено минавам на вариант нова батерия.

Между 95 и 120 лева я намирам,като цената и варира заради различните капацитети-между 4400-5200 mAh !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Все пак,така и така батерията си отива/-де/,реших да направя следното : 1. Извадих “умрялата” батерия от лаптопа си. 2. Сложих я в запечатваща се или непромокаема найлонова торбичка. 3. Сложих запечатаната торбичка с батерията във фризера за около 12 часа. 4. Извадих торбичката с батерията и оставих батерията да се “сгрее” до стайната температура. Бършех я непрестанно със суха кърпа,заради конденза. 5. Сложих батерията обратно в компютъра. 6. Оставих лаптопа да я изхаби до край. Повторих процедурата 3-4 пъти. Резултата до момента е,че батерията държи около 50 минути,при слаб режим на ползване-само браузер и торент клиент. Не се знае докога ще държи по толкова. Все пак не го препоръчвам този метод. Просто пробвах.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.