Премини към съдържанието
icemans

Аудио конфликт м/у Flash player и други програми

Препоръчан отговор

Проблемът е такъв, че като използвам Flash player (примрно гледам клип в youtube) и каквато и друга програма да пусна, използваща аудио картата, то последната няма звук - било Скайп, Audacious или нещо друго. Също и обратно - ако слушам музика или говоря по скайп не ми тръгва звука на flash player-а. М/у Audacious и Скайп няма проблем, само когато е замесен flash player-а се получава това. ОС - CentOS 6, Adobe Flash - 11.2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ПроблемЪт се оказа в липсващ alsa-plugins-pulse.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

така е когато се ползва ALSA - само първата програма подала заявка към звуковата карта я ползва... аз имах тоя проблем с creative sb 128 и alsa драйвер... обаче видях че има и точно драйвер за звуковата ми карта и като заредих модула си тръгват звуците. сега ползвам убунту - там някакви идиоти измислили прокси сървър за звуковата карта - Pulseaudio (добра идея - така на теория трябва да се чуват всички звуци, обаче насрания скайп осира всичко и става 1 пелтечене), отделно че насраното прокси е силно процесорнозависимо и явно процесора от подписа идва слабичък... и се наложи да му махна всички звуци и да му забраня контрола над звуковата карта)...

Редактирано от the professor (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.