Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Stefan Caromov

Проблем с насичане..... отново

Препоръчан отговор

Преинсталирах лаптопа оня ден с уиндоус ХП сп3 . Обаче естествено отново, от време навреме насича докато гледам филм. Започва да насича яко , рестартирам кмплейъра и се оправя. Нямам вируси или други гадини ,проверявам с аваст и с мейлъбайтс.Получавасе като претоварване на цпу-то, в таск менажера примерно ми стои на 70-80 процента като пик, и тогава насича, а програми реално няма отворени ,освен мейлърбайтс, аваст, кмплейър .Това започна да го прави от около половин година и няма оправия,дори на чиста преинсталация и пълен формат.Като да е слаб, не е слаб - core2duo 2.0 mhz , 3 gb ram, 250 hard drive. Драйвърите са от официалния сайт на Асус, нямам тежки програми, да кажете, че те са в някакъв бекграаунд режим,... Някакви съвети да ми дадете моля... Четох ,че от уторента става това, но за три години съм бил с една и съща версия на уиндоуса и на уторента, преди не го е правело. Още пховече ,че от време на време почва с насичането и зааабаааввеенниияя зззвввууукк , дори и без торента да е пуснат

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да не би твърдият диск да работи във PIO режим.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Занеси лаптопа на сервиз да му се направи пълна профилактика. Сигурен ли си, че Windows, който си инсталирал работи? Тетван ли е на друга машина? сигурен ли си,че си инсталирал всички необходими драйвери и че това са коректните драйвери?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Провери състоянието на твърдия диск първо. Не разбрахме чистен ли е (физически) от прах?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Диска с уиндоуса го ползвам и на другия лаптоп и на настолния компютър. Проблеми не е имало. Драйвърите са от официалния сайт всички.Лаптопа го чистя един път месечно поне, а когато си нямам работа го отварям и по-често .Как да разбера дали твърдия диск работи в PIO ? Апропо, хард диска съм го проверявал с HDD regenerator няма лоши сектори, ако това имате предвид . Често - може би един път месечно му пускам Auslogic ,за чистене от боклуци и дефрагментация на регистри ,както и хард диска. Третирам го както винаги съм го третирал . Температурите, които държи (гледам с аида) само ми се струват малко височки - около 55 градуса на двете ядра в покой и около 65 когато е натоварен. Ако ще е от помощ ,ще напрвя принт скриин на таск менаджера процесите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

PIO режима няма нищо общо със лоши сектори. Можеш да погледнеш: Десен на моя компютар>manager> device manager>IDE ATA / ATAPI контролери. Кликни два пъти и ще се появят всички контролери. По отделно влизаш във всеки един със двоен клик и избираш раздела разширени настройки /при мен е така тъй като съм на седмица, при теб ще е нещо подобно но на английски /.и гледаш дали пише PIO някъде. Нормално трябва да е режим ултра DMA.Просто си направи тази проверка да може да се изключи тази вероятност за проблема.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи, имам Ultra DMA mode. Current is ultra DMA mode.Всичко е на ред ,диска не работи в PIO режим. Не ми дава да прикача файла... Имам Primary and secondary IDE channel Device 0 Device Type - Auto Detection Transfer mode - DMA is aviable Current transfer mode - Ultra DMA mode 5 В същия прозорец имам и Device 1 ама там кърънт мода е not applicatable В другия прозорец - Secondary IDE channel Абсолютно същата работа. Смятам ,че това е правилната настройка

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи, имам Ultra DMA mode.

Current is ultra DMA mode.Всичко е на ред ,диска не работи в PIO режим.

Не ми дава да прикача файла...

Имам Primary and secondary IDE channel

Device 0

Device Type - Auto Detection

Transfer mode - DMA is aviable

Current transfer mode - Ultra DMA mode 5

В същия прозорец имам и Device 1

ама там е кърънт мода е not applicatable

В другия прозорец - Secondary IDE channel Абсолютно същата работа.

Смятам ,че това е правилната настройка

Предполагам че си влязал във всички контролери, които се Primary и Secondary IDE. Ако е така да потърсим причината във менижъра на управление. Като забие компа кои процеси черпят във него момент най много рам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами сега съм пуснал там HDD regenerator, като започне да насича ще сложа принт скриин от таск менаджера. Насичането се получава ,само когато пусна KMPlayer и гледам филм. Много се надявам проблема да НЕ е хардуерен .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо не го деинсталираш този плеар и да си сложиш PotPlayer.Поне по малко товари процесора.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Оуу, не. Аз съм малко чешит в това отношение. Според мен това е най-лесно ползваемия плейър, с него съм от години (6 или 7) ,каквото и друго да съм опитвал, не ми харесва, или не се оправям, или просто чисто визуално не е пригоден за мен. А и не смятам, че в него е проблема, защото на другите два компютъра съм с абсолютно същия вариант и нямам проблеми. Апропо да допълня, че всички програми ,които инсталирам винаги са абсолютно едни и същи (държа си ги на флашка) не ги тегля от замунди и др подобни.Винаги инсталирам : 1. Офис 2007 2. NETFramework 3.0,3.5 & 4.0 3. WinRar 4. RealHideIP 5. Ashampoo burn 6. TuneUpUtilities 7. Auslogic 8. CCleaner 9. Your Uninstaler 10. AIDA64 11. BlueSoleil 12. JAF 13. Phoenix 14. Nokia Cooker, Nokia PC Suite,Nokia Firmware Editor 15. Winamp 16. Hex Workshop 17. Format Factory 18. Daemon Tools pro 19. Weather clock 20. Avast 21. Malwarebytes 22. AlfaDiag 23. FiatEcuScan 24. KTS EsiTronic 25. Vag-Com 26. AlfaOBD Много рядко да кача друга програма и то след като си свърша работата с нея ,след това грижливо я деинсталирам и проверявам регистрите за остатъци (като сега например HDD Regenerator)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Но то човека , който е създал KTM Player е създал след това PotPlayer. Така че няма как да го направи кой знае колко по различен.И аз като теб отначало използвах KTM Player докато не намерих PotPlayer. И все пак само да се пробва да не би от там да е проблема.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сега проверих компютъра с HDD отново ( в уиндоус мод ) няма грешки и лоши сектори. Така че, остана проблема да е софтуерен, или вече не знам. Дефрагментирах с ауслоджик , после като си пуснем филм с жена ми, ще видя дали пак ще насича, въпреки че и дефрагментацията не направи много - 4 процента трябвало да се дефрагментират. Изчистих всички боклюци отново,... Ще едитна темата да кажа какво става

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не ми се чете темата внимателно темата , ама какви филми пускаш , да не са някой ХД и видеото ти не смогва ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз си го помислих ,но не са. Обикновенни филми ави или xvid HD не пускам, че не обичам да свалям толкова гигабайти за един филм. Пак насича ....качил съм снимки да видите таск менаджера тук http://carom3d.snimka.bg/humor/windows.666583

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това диспечера във момент, когато сече ли е. Направи още един шот,като първо най от долу чекни във квадратчето да се показват всички процеси. Най отгоре кликни върху квадратчето където пише памет, така че процесите които черпят повече рам да се съберат най отгоре така че да можем да ги видим всичките. А и още нещо използвай хоста по долу да качваш снимки,

http://prikachi.com/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мислил ли си да понамалиш малко от ненужните програми.Тези които ненужно се стартират със ОС. Проблемът ти със сеченето идва от там че физическата ти памет е заета във повече. Направих си труда да го сметна грубо това което виждам на шота излиза на 530000к което приблизително 5гб а ти имаш само 3гб рам.Излишно е една програма като МАМ и включените и резиденти щитове.По сигурен ли се чустваш така. После гаджетите дали има смисъл и от тях на декстопа. Нали долу на лентата си имаш часовник защо допълнително товариш компа.Ти си решаваш аз давам само съвет.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това не са 500 GB, а 500 MB! И общо заетата е 880 MB оперативна памет... Аз не мога да разбера защо за самата проба не се опита с друг плеар, да се види дали и там насича. Аз съм склонен да търся проблема в самата програма.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Извинявам се. Малко избързах и не се замислих много. Просто извода си го направих като видях че не му отчита диспечера най от долу процентите на използваната физическа памет. И реших че ги е прехвърлил.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мислил ли си да понамалиш малко от ненужните програми.Тези които ненужно се стартират със ОС. Проблемът ти със сеченето идва от там че физическата ти памет е заета във повече. Направих си труда да го сметна грубо това което виждам на шота излиза на 530000к което приблизително 5гб а ти имаш само 3гб рам.Излишно е една програма като МАМ и включените и резиденти щитове.По сигурен ли се чустваш така. После гаджетите дали има смисъл и от тях на декстопа. Нали долу на лентата си имаш часовник защо допълнително товариш компа.Ти си решаваш аз давам само съвет.

Честно казано от таск менаджера не знам кое ми тябва и кое не. Ако ми кажеш ,кой процес за какво е , ще посвия малко рамта. Отделно, това не са пет гигабайта а половин ,както каза quickJO .Отделно от това, до сега винаги това съм инсталирал по този начин е стояло, никога не еправило проблеми с плейъра. На другите компютри същия плеюър не прави такива проблеми.В интерес на истината като тегля и без да е пуснат плейъра ,изведнъж като започне да насича и курсора едва се мести със закъснение, и така докато не спра уторента. Като го пусна няма проблеми 3-4-5 мин и отново. В момента ,в който спре да даунлоудва и се оправя. Но нарочно съм със стара версия на уторента, по-лека, инсталирана е и на другия лартоп,там няма проблеми,нито пък на настолния компютър, който е чувствително по-слаб от лаптопа.Не ми го побира акъла вече.

П.С. Ако някой иска да си поиграе, ще му дам достъп през тиим виюр.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За торент клиента можеш от настройките да го поограничш. За излишните процеси можеш да ги спреш като във изпълни напишеш msconfig и ОК. Във раздела Startup можеш да махнеш всички отметки който не знаеш за какво са, или знаеш но не искаш да се стартират. Аз исках да видя, и на страницата ти за виртуална памет какво е зададено, По подразбиране трябва да е системата автоматично определя размера, Това можеш да го видиш като натиснеш десен бутон на моя компютар>своиства>промяня на настройките>разширени>от раздела производителност, настройки>пак разширени>бутона замяна. Не че нещо но е хубаво да се погледне.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За торент клиента можеш от настройките да го поограничш. За излишните процеси можеш да ги спреш като във изпълни напишеш msconfig и ОК. Във раздела Startup можеш да махнеш всички отметки който не знаеш за какво са, или знаеш но не искаш да се стартират. Аз исках да видя, и на страницата ти за виртуална памет какво е зададено, По подразбиране трябва да е системата автоматично определя размера, Това можеш да го видиш като натиснеш десен бутон на моя компютар>своиства>промяня на настройките>разширени>от раздела производителност, настройки>пак разширени>бутона замяна. Не че нещо но е хубаво да се погледне.

За стартиращите програми ползвам да ги спирам your uninstaler.Не пипам в msconfig ,защото има бая процеси, на които не ми е известно предназначението им, а в такъв случай не пипам. Уторента съм настроил по препоръка за оптимални настройки от форума на у торент.

А другото въобще и не го разбрах ,на мен уина ми е на английски .

Интересното за мен е , защо едни и същи програми ,конфигурирани по един и същ начин ,до преди половин година нямаше никакви проблеми ,сега има.

П.С. Все пак, ако на някой му се занимава ,да влезе с тиим виюр и да прегледа нещата

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Stefan Caromov предполагам че проблемът ти е в антивирусната - Аваст,тъй като скоро попаднах на подобна ситуация и когато деинсталирах антивирусната(в случая Аваст) и инсталирах друга антивирусна програма всичко тръгна на шест,така че си направих извод,че при някои компютри Аваст не е подходящ,говоря за Аваст от версия 5.0 до тази която е настояща.

Смени си антивирусната и виж как ще са нещата.

Аз бих ти препоръчал Avira.

Успех! ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е от аваста. Днес си напарвих експеримент ,деинсталирах го ,изчистих всички остатъчни фаилове и пак като сваля ,когаот си поиска почва да насича.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.