Премини към съдържанието
Б :)

Карта с памет - телефонът я чете, компютърът вече не

Препоръчан отговор

Здравейте!

Търсих подобна тема, проблемите на другите са сходни с моя, но при мен е по-различно.

От около година имам карта с памет, 4GB е и досега спокойно съм си я ползвала.

Форматирала съм я един път и нямах проблем до вчера.

Преинсталирах си лаптопа, вкарах картата в него чрез Micro SD Adapter и тя ми излезе като Сменяем диск (G:)

Когато понечих да отворя т.нар. Сменяем диск ми излезе предупреждението ПОСТАВЕТЕ ДИСК В УСТРОЙСТВОТО.

Натискам опцията ФОРМАТИРАНЕ, излиза съобщението: Windows не може да завърши форматирането.

На телефона на сестра ми картата работи идеално.. Какво да направя!?

Мерси предварително ^^

post-322917-0-18864600-1333343790_thumb.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

чрез Micro SD Adapter

Пробвайте първо да понаместите картата в адаптера или за по-сигурно направо с друг адаптер ("джоб") или с четец който подържа директно Micro SD карти без адаптер. Тези нещица се чупят ужасно бързо.
  • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виж през Disk Management няма ли да стане форматирането. В случай че не знаеш как се стига до него: Start> RUN> Напиши diskmgmt.msc , за да се отвори Disk Management. Можете да го отворите и като кликнеш с десен бутон върху иконата My Computer и избереш Manage, след това Disk Management

Редактирано от krali (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте!

Преинсталирах си лаптопа, вкарах картата в него чрез Micro SD Adapter и тя ми излезе като Сменяем диск (G:)

Какво да направя!?

Мерси предварително ^^

Здравей,

инсталирай необходимите драйвери за карт реадера.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравей,

инсталирай необходимите драйвери за карт реадера.

Как трябва да се инсталират?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От диспечера на устройствата можеш да инсталираш необходимите драйвери, ако те разбира се липсват. С десен бутон върху „Моя компютър“ и избираш „Manager“ от там „Диспечер на устройствата“ или 'Device manager“. Ако има жълти удивителни или въпросителни с десен бутон върху тях - обнови драйверите.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.