Премини към съдържанието
enuff

заслужават ли си китайските Android телефони?

Препоръчан отговор

От известно време искам да си купя smartphone и се чудя дали да рискувам като си поръчам китайски от eBay или DealExtereme или да заложа на отвърдените марките. По принцип съм съгласен, че качеството е далеч от това на iPhone, Nokia, HTC, Sumsung и т.н., но пък колкото и да бях скептичен GPS навигаторите, които купихме от DealExtreme се оказаха по-добри от предишният ми оригинален Garmin, който струваше повече от двойно - единствено батериите издържат доста по-малко. Та за телефон искам да има следните 'екстри' - WiFi, bluetooth, 3G, dual SIM, touchscreen, GPS (не толкова задълнително), mp3 player, 3.5мм жак за слушалки, камера, която да прави що-горе нормални снимки и клипчета. Също искам да се чува ясно при разговор, защото чета по коментарите в сайтовете, че някои се оплакват че звукът е много слаб. Дали искам прекалено много за телефон с цента около $150? Има смисъл да поръчвам или по-добре да си взема марков от магазина, който освен всичко ще има и 2 години гаранция. Ще се радвам, ако ми отговори някой, който е ползвал китайски телефон, за да сподели впечатления от първа ръка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мисля, че сам си отговаряш на въпроса.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мен не си заслужава риска. Ето малко телефони от 160 до 300 лева, които са нови, от България и имат гаранция:

• Alcatel One Touch 890 Dual SIM (около 160 лв)
  • LG Optimus One P500 (около 300 лв.)
  • LG Optimus Net (около 300 лв.) - добри характеристики
  • HTC Explorer (около 300 лв.)
  • Samsung Galaxy Y S5360 (около 250 лв.)
  • Samsung Galaxy Mini S5570 (около 250 лв.)
  • Samsung Galaxy Y Pro B5510 - QWERTY (около 250 лв.)
  • Samsung Galaxy Gio S5660 (около 300 лв.) - добри характеристики
  • Sony Ericsson W8 (около 300 лв.)
  • Sony Ericsson Xperia Mini (около 300 лв.) - доста добри характеристики

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, всъщност май съм подценил пазара. Мислех че под 500-600лв не мога да си купя нормален смартфон, но като гледам HTC Explorer, Galaxy Mini и Galaxy Gio ми харесват и като характеристики май имат всичко, от което се нуждая. HTC-то гледам че е с по-нова версия на Android. Другите могат ли да се обновят от 2.2 на 2.3? Лошото е, че с 2 СИМ карти е само Acatel-а, а той не ми харесва особено. Мен това ме привличаше на китайските че почти всички са с 2 карти, а в момента много ме дразни че нося 2 телефона и ми се искаше следващият да е dual SIM. Да, попитам само A-GPS значи ли че мога да ползвам GPS без да имам някакъв специален договор към оператора?

Редактирано от enuff (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

............

Лошото е, че с 2 СИМ карти е само Acatel-а, а той не ми харесва особено. Мен това ме привличаше на китайските че почти всички са с 2 карти, а в момента много ме дразни че нося 2 телефона и ми се искаше следващият да е dual SIM.

............

Има телефони с две сим карти и Андроид 2.3 за около 300 лева, например:
  • Samsung Galaxy Y Pro Duos B5512 - с QWERTY клавиатура и малко екранче с ниска разделителна способност, малко е неудобен за работа.
  • Samsung Galaxy Y Duos S6102 - има малка резолюция 240x320 пиксела, не е лош. Пробвал съм го за няколко часа, работи стабилно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има телефони с две сим карти и Андроид 2.3 за около 300 лева, например

• Samsung Galaxy Y Duos S6102

Този ми харесва. Явно оставям китайците.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, попитам само A-GPS значи ли че мога да ползвам GPS без да имам някакъв специален договор към оператора?

Бе то договор няма, но все пак навигацията работи през оператора и се плаща....

...

Radio Stereo FM radio with RDS

GPS Yes, with A-GPS support

Java Yes, via Java MIDP emulator...

Но в случая с твоя избор има GPS, с възможност за подпомагане за позициониране през оператора. Ако бързаш и няма значение дали ще дадеш няколко стотинки... ако не си в роуминг. Поне аз така тълкувам описанието на Galaxy Y Duos S6102

Редактирано от gaffer (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само, ако е включен пакета данни през GPRS (EDGE), тогава дърпа трафик (пари).

Иначе не.

Какво е Assisted GPS.

Редактирано от ieenso (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.