Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

enuff

заслужават ли си китайските Android телефони?

Препоръчан отговор

От известно време искам да си купя smartphone и се чудя дали да рискувам като си поръчам китайски от eBay или DealExtereme или да заложа на отвърдените марките. По принцип съм съгласен, че качеството е далеч от това на iPhone, Nokia, HTC, Sumsung и т.н., но пък колкото и да бях скептичен GPS навигаторите, които купихме от DealExtreme се оказаха по-добри от предишният ми оригинален Garmin, който струваше повече от двойно - единствено батериите издържат доста по-малко. Та за телефон искам да има следните 'екстри' - WiFi, bluetooth, 3G, dual SIM, touchscreen, GPS (не толкова задълнително), mp3 player, 3.5мм жак за слушалки, камера, която да прави що-горе нормални снимки и клипчета. Също искам да се чува ясно при разговор, защото чета по коментарите в сайтовете, че някои се оплакват че звукът е много слаб. Дали искам прекалено много за телефон с цента около $150? Има смисъл да поръчвам или по-добре да си взема марков от магазина, който освен всичко ще има и 2 години гаранция. Ще се радвам, ако ми отговори някой, който е ползвал китайски телефон, за да сподели впечатления от първа ръка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мисля, че сам си отговаряш на въпроса.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не са лоши и си работят, но като всеки китайски продукт :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мен не си заслужава риска. Ето малко телефони от 160 до 300 лева, които са нови, от България и имат гаранция:

• Alcatel One Touch 890 Dual SIM (около 160 лв)
  • LG Optimus One P500 (около 300 лв.)
  • LG Optimus Net (около 300 лв.) - добри характеристики
  • HTC Explorer (около 300 лв.)
  • Samsung Galaxy Y S5360 (около 250 лв.)
  • Samsung Galaxy Mini S5570 (около 250 лв.)
  • Samsung Galaxy Y Pro B5510 - QWERTY (около 250 лв.)
  • Samsung Galaxy Gio S5660 (около 300 лв.) - добри характеристики
  • Sony Ericsson W8 (около 300 лв.)
  • Sony Ericsson Xperia Mini (около 300 лв.) - доста добри характеристики

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, всъщност май съм подценил пазара. Мислех че под 500-600лв не мога да си купя нормален смартфон, но като гледам HTC Explorer, Galaxy Mini и Galaxy Gio ми харесват и като характеристики май имат всичко, от което се нуждая. HTC-то гледам че е с по-нова версия на Android. Другите могат ли да се обновят от 2.2 на 2.3? Лошото е, че с 2 СИМ карти е само Acatel-а, а той не ми харесва особено. Мен това ме привличаше на китайските че почти всички са с 2 карти, а в момента много ме дразни че нося 2 телефона и ми се искаше следващият да е dual SIM. Да, попитам само A-GPS значи ли че мога да ползвам GPS без да имам някакъв специален договор към оператора?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

............

Лошото е, че с 2 СИМ карти е само Acatel-а, а той не ми харесва особено. Мен това ме привличаше на китайските че почти всички са с 2 карти, а в момента много ме дразни че нося 2 телефона и ми се искаше следващият да е dual SIM.

............

Има телефони с две сим карти и Андроид 2.3 за около 300 лева, например:
  • Samsung Galaxy Y Pro Duos B5512 - с QWERTY клавиатура и малко екранче с ниска разделителна способност, малко е неудобен за работа.
  • Samsung Galaxy Y Duos S6102 - има малка резолюция 240x320 пиксела, не е лош. Пробвал съм го за няколко часа, работи стабилно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има телефони с две сим карти и Андроид 2.3 за около 300 лева, например

• Samsung Galaxy Y Duos S6102

Този ми харесва. Явно оставям китайците.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, попитам само A-GPS значи ли че мога да ползвам GPS без да имам някакъв специален договор към оператора?

Бе то договор няма, но все пак навигацията работи през оператора и се плаща....

...

Radio Stereo FM radio with RDS

GPS Yes, with A-GPS support

Java Yes, via Java MIDP emulator...

Но в случая с твоя избор има GPS, с възможност за подпомагане за позициониране през оператора. Ако бързаш и няма значение дали ще дадеш няколко стотинки... ако не си в роуминг. Поне аз така тълкувам описанието на Galaxy Y Duos S6102

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само, ако е включен пакета данни през GPRS (EDGE), тогава дърпа трафик (пари).

Иначе не.

Какво е Assisted GPS.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.